Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Érdemes még a mai világban...

Érdemes még a mai világban lakás felújításba kezdeni befektetés céllal, vagy már úgyis csak az olcsó putrikra lesz kereslet?

Figyelt kérdés

A covid előtt amikor még tömegesen jártak ide külföldiek, akkor igenis nagyon megérte fullosan felújítani egy lakást Pesten, mert a külföldieknek igenis számított. De most hogy ezek ki vannak lőve, és csak a magyar kereslet maradt, erősen elgondolkoztam. Azt látom hogy már csak a pofátlanul olcsó, szar helyen lévő putrikat viszik az albérlők, mint a cukrot. Tehát ilyen lelakott szar csepeli 1,5 szobás lyuk 60 ezerért, baráti áron, meg ilyeneket látok. A magasabb árban lévő, de jó környéken és jó állapotban lévő lakásokat ignorálják.

Albérlők, nektek számít az ingatlan állapota, vagy csak az olcsóság számít?



2020. dec. 19. 21:39
A kérdező szavazást indított:
Számít az is, hogy igényesen fel legyen újítva, mégha nem is az én lakásom, csak albi
Legyen jó árban, a többi nem érdekel, úgysem az én lakásom
14 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
70%

Mikor en bereltem, igaz kulfoldon de nekem csak az szamitott hogy funkcionalis legyen. Nem erdekelt hogy uj e a furdo, konyha, a lenyeg hogy lefolyik a viz, nincs eldugulva, van hideg-meleg viz, futes jo, tuzhely mukodik, stb.

A lenyeg az volt hogy olcso legyen mert hazra gyujtottem, nem akartam extra penzt kolteni azert mert ujabb.


De minek is ujitanad fel a lakast ha ugysem laksz benne? Azert hogy valaki lelakja?

Ha mar felujitott es kiadnad akkor lehet nem a tied lesz a legkelendobb ha az arat az allapothoz igazitod.


En ha kiadnam a hazam akkor biztos nem ujitanam fel elotte. Csak akkor ha visszakoltoznek

2020. dec. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az albérlők a fullosan felújított, belvárosi, olcsó lakásokat keresik. És mindent fikáznak, ami nem ez a kategória. Ha nincs felújítva, akkor azért, ha viszont nem adják olcson, akkor azért. A normálisabb, igényesebb bérlők viszont a normálisabb lakásokat keresik, a putrit kerülik.
2020. dec. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Albérlőként azt látom, hogy a szar putrit is ugyanannyiért igyekeznek kiadni, mint a felújított, jó állapotú lakást.


Nyilván meg tudom érteni a bérbeadókat is. Hiszen egyik oldalról putriba nyilván a bérlő is oylan lesz amilyen, de minek öljön bele pénzt a felújításba, ha különösebb befektetés nélkül is hoz a lakás pénzt.

2020. dec. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

2-es: Valóban szörnyű a helyzet, nagyon filléresek a magyar albérlők, nagyon a fogukhoz vernek minden garast. Kis túlzással ha egy 10-essel olcsóbb kint egy putri, akkor inkább azt választják a belvárosi felújított helyett, mert hát minden fillér számít. Míg a külföldieknek nem az ár számított, hanem hogy komfortos és jó közlekedésű helyen legyen.

De ezek a magyar fiatalok.. nem is tudom mit mondjak rájuk, de enyhén szólva igénytelenek. Csak az olcsóság, semmi más. Szerintem totál fölösleges pénzkidobás már felújítani egy lakást, ha nem lakhatási céllal van. Mivel ha felmész ingatlan.hu-ra, akkor rengeteg csillogó-villogó albérletet látsz már fél éve üresen, csak azért mert nem akarják nevetségesen olcsón kiadni akárkiknek..

2020. dec. 19. 22:14
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy nekem számít. Úgy vagyok vele, ha már valahol éveket kell eltöltenem, akkor legyen már olyan is, amiben élni lehet.


Aztán nyilván egy 25 nm-es garzonért én sem szívesen fizetnék 160 ezer Forintot. De ha választhatok, hogy 90-100-ért garzon, vagy 110-120-ért 1,5 szobás lakás akkor inkább az utóbbit választom.


Na meg a felújításnak is vannak fokozatai. Nyilván egy Csepeli panelba nem fog az ember drága tapétázott falat készíteni meg drága egyedi konyhabútort minden extrával, meg masszázskád sem lesz a fürdőben.


De ne is a 30 éves leázott tapéta rohadjon a falon, meg ne az ócska szar linóleum legyen lerakva. Meg ne a félig erozsdált Lehel hűtő legyen amit a kamrából vittek át az albérletbe.

2020. dec. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Amíg albiban laktam, nagyon örültem és értékeltem volna ha fel van újítva. Magasabb bérleti díjat is hajlandó lettem volna fizetni egy kicsivel több konfortért, de a tulaj szart mindenre magasból. Mondjuk, ő olyan dolgokat sem csináltatott meg ami alapvetően az ő felelőssége lett volna (életveszélyes gáztűzhely, csöpögő csap, szétesőben lévő mosógép). Azért maradtam mert a lakás pont olyan helyen volt, ami közlekedés szempontjából nagyon jó volt.
2020. dec. 19. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
87%

"Míg a külföldieknek nem az ár számított, hanem hogy komfortos és jó közlekedésű helyen legyen."

Mondjuk sok értelme nincs a külföldieket nézni akik ide jönnek "nyaralni" 3-5x magasabb fizetéssel amihez képest még a drága albérlet is aprópénz. Hiszen árban, minőségben nem az albérletekkel, hanem a hotelekkel versenyzel.


"filléresek a magyar albérlők, nagyon a fogukhoz vernek minden garast"

Nyilván, amikor a fizetésük 2/3-ad részét rögtön a bérleti díj viszi el és látják, hogy így soha nem jutnak egyről a kettőre akkor azok lesznek.


"ha egy 10-essel olcsóbb kint egy putri, akkor inkább azt választják"

Van akinek számít ez is, ha olyan anyagi körülmények között van. 10 ezer forint az évente 120 ezer. Ami adott esetben 1-2 havi bérleti díj pluszban.


"Szerintem totál fölösleges pénzkidobás már felújítani egy lakást, ha nem lakhatási céllal van."

Igazából minek tetted fel a kérdést, ha úgyis megvan rá a válaszod?

2020. dec. 19. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem számít speciel. Viszont az tudnod kellene, hogy a magyar albérlő nem akar élete végéig albérletben rohadni, hogy aztán öregkorára majd utcára kerüljön végül. Így elsődleges szempont, hogy hosszú távon tudjon félretenni a bérlés mellett is, amihez kompromisszumokat kell kötnie. Nem hoteleset játszanak, mint a külföldiek (akiknek eleve sokkal nagyobb a keretük), más a prió.
2020. dec. 20. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Akárhogy nézem, külön kell választani a dolgokat külföldi vs. fiatal albérlő szinten.


Mint mondtam az Airbnb-s kiadás sokkal inkább szállás, hotel jellegű. Nyilván ilyen jelleggel nem Csepelen fogsz lakást kiadni. Elmész nyaralni, akkor te is egy jobb helyet nézel ki, és nem a Szecsuán néni peremkerületi lakótelepi lakását.


Ezzel szemben a fiatalok, egyetemisták, fősulisok esetében alapvetően "kényszer" az albérlet ami sokkal inkább a kollégiummal versenyez, ahol egy 20 nm-es szobába vannak összezárba 3-4-en, egy szintre jut egy konyha, zuhanyzó meg egy épületre 3 mosógép. Ehhez képest nekik egy szoba bérlés is felüdülés, ahol "csak" 2-3 fővel kell osztozniuk.

2020. dec. 20. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!