Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Miskolci alberlet piac hogy...

Miskolci alberlet piac hogy all jelenleg?

Figyelt kérdés
Emelkedtek a lakasarak itt is, mint szinte mindenhol, de az erdekelne, hogy az alberletek utan ugyanugy van e kereslet ezek mellet az arak mellett is, mert hat azok is emelkedtek. Egy pelda, 13 millioert hirdetnek egy 3 szobas lakast, amit elvileg 100 ezerert kiadtak az elmult evben. Ha lealkudom mondjuk 11,5-12-re, akkor ez egy egesz korrekt befektetes lenne. A lakas az Avason van, egyetemhez kozeli reszen. Mennyire valoszeru ez az ar, hogy ennyiert is kivennek esetleg egyetemistak?

2020. jan. 2. 22:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100eFt rezsivel vagy rezsi nélkül?
2020. jan. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
rezsi nelkul. Tehat 100 plusz rezsi. Maskepp nem erne meg megvenni ilyet
2020. jan. 2. 22:42
 3/14 anonim ***** válasza:
75%

Amúgy itt a helyzet: [link]


Azért ha megnézed akkor 100+rezsiért a nagyon jó állapotú, felszerelt lakások mennek, amit nem biztos, hogy egyetemistáknak ki akarsz adni.


A 100 nyereség szépen hangzik (évi 10%-os haszon), de albérletnél jelentős az amortizáció, átlagban évi 1-2 hónapot üresen áll a lakás, meló van vele, mert be kell hajtani a zsetont, ellenőrizni a számlákat stb. Nem árt ha adózol utána, mert ha esetleg konfliktus van akkor simán felnyomnak az albérlők, szóval a 100 nettó koránt sem 100 nettó.


Szerintem a MÁP+-nak most nincs ellenfele, befektetési céllal nem éri meg lakást venni.


Nem szentírás amit mondok, csak a saját véleményem.

2020. jan. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Koszi. Igen, ezekkel kalkulaltam en is, de ha a 100 meglenne, ezekkel egyutt is megerne nekem. Szoval igazabol tenyleg csak az a kerdes, hogy ki lehetne adni ennyiert. Vannak jobbak a piacon ilyen arban
2020. jan. 2. 22:59
 5/14 anonim ***** válasza:
Vácon, igaz teljesen új, egy szobás ingatlan 100 rongy. Miskolcon 3 szoba, szerintem sima a 100 rongy.
2020. jan. 2. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Erről beszélek, hogy nem lesz meg a szaz, mert a költségek elviszik egy számottevő részét.


Ha Kp-s vevő vagy akkor a lakás állapotától, helyétől függően persze lehet jó vétel de azt fenntartom, hogy befektetési céllal lakást venni már kicsit elkésett. Azok az idők elmúltak most egy pár évre.

2020. jan. 2. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Manhatten-ben meg még több, csak épp semmi köze a kettőnek egymáshoz. Ott vannak a hirdetések azok adnak reális képet nem az hogy az ország egy másik részén mennyiért mennek az albérletek.


Még egy dolog fontos az avason hogy a lakás távfűtéses vagy egyedi mérőórás, mert a bérlőnek nyilván nem mindegy hogy mekkora a rezsi.

2020. jan. 2. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Ertettem elsore is, arra irtam, hogy ha szazert ki lehet adni, nekem belefernek abbol meg ezek a koltsegek. Ket honapig viszont nem fog uresen allni, meg akkor sem ha ketszer berlocsere van egy evben
2020. jan. 3. 00:25
 9/14 A kérdező kommentje:

5 evre viszont nem kotnem le a penzemet ugy, hogy evente kapom meg a kamatot vagy majd a legvegen 5 ev mulva, plusz meg a bankom is lenyul belole.

Ez igy havonta varhato bevetel. Sokan azt hiszik, hogy nem adozik a lakaskiado. Azt nem veszik szamitasba, hogy olyan eset is fennallhat, amikor nem keletkezik adokotelezettseg. Pl ha a tulaj masik ingatlant berel ugyanolyan vagy magasabb aron. Esetleg ha kulfoldon el. Nekem pl ez a resze is megoldott. Igen, az ellenorizgetes valoban fontos, de azt meg meg lehet elozni helyes berlo valasztassal vagy legalabbis lecsokkenteni. Sok helyen az aram es a gaz feltoltosre cserelheto. A lakas allaganak fenntartasa, korszerusites pedig olyan koltsegek, amikkel szamolok, es belefernek, tobbek kozott azert is, mert emelik, emelhetik a lakas erteket, vagy ha berlocsere kozben ujitok fel, akkor ra is teszek 10-15%-ot a kovetkezo berlonel, es gyorsan visszahozza

2020. jan. 3. 00:32
 10/14 anonim ***** válasza:
78%

Az összes állampapír napi kamatozású a MAP+ pedig - ha nem a visszaváltási periódusban adod el - 0.25% költséggel adható el. Ez kevesebb mint 1 hónapnyi kamat. Vagyis ha egy hónapig benne tartod a pénzed akkor már nem mínusszal jössz ki.


Állampapírt nem bankban kell vásárolni hanem az államkincstárnál mert akkor ingyenes.


Az albérlet árakat mostmár nem lehet a végtelenség emelni ha egyszerűen nem tudják megfizetni az emberek.


Erre a vonatra egy kicsit későn akarsz felszállni valójában négy öt évvel ezelőtt kellett volna ezt meglépni.

2020. jan. 3. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!