Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mi alapján kerestek albérletet?

Mi alapján kerestek albérletet?

Figyelt kérdés

Csak kíváncsiságból kérdezem, hogy ti milyen szempotok alapján kerestek, mik azok amiket beikszeltek, hogy olyanokat adjon ki. Egyedül vagy valakivel bérlitek?

Én általában ezeket szoktam figyelni:


1.Első emelet vagy fölötébb legyen

2.Kisállat hozható legyen (cica miatt)

3.Bútorozott

4.Kerte, udvarra nézzen a kilátás

5.Fürdő és wc külön

6.Kerület

7.Modern kinézetű legyen, esztétikus és rendezett.

Én egyedül mennék. :)



2020. dec. 24. 14:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Párommal költözünk

-erkélyes

-1,5 szoba

-ne 150 ezer legyen

-ne a világ végén

-külön legyen a konyha - nem szeretem az amerikai konyhásat.

2020. dec. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

1.na az amerikai konyhát én se szeretem, ezt kihagytam.

Meg az erkély nekem fontos. :)

2020. dec. 24. 15:06
 3/5 anonim ***** válasza:
74%
Igen, az erkély nekem azért kell mert iqost szívok, de reggeli kávét is jó meginni kint a friss levegőn. Az amerikai konyhát meg a kaja szag miatt nem szeretem, mármint jó illata van egy pörköltnek vagy egy hagymás dolognak, de fél napig megtölti az egész házat, ha külön van, akkor jobban szellőztethetek ilyen időben is.
2020. dec. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

- jó helyen, központban legyen

- viszonylag jó áron legyen

- ne szuterén legyen (max. földszint, ha minden más tetszik)

- több szoba esetén ne egymásból nyíljanak (!)

- amerikai konyha lehetőleg ne

- körfolyosóra néző kizárva, csak utcai lehet

- nem fontos: kismacska, erkély, wc és fürdő külön


Szempontok sorrendje:

1) ár, 2) hely, 3) lakás elosztása, 4) kilátás, 5) emelet

2020. dec. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nálam az alábbiak voltak lényegesek amikor még béreltem:


1. Elhelyezkedés/környék

Nekem fontos volt, hogy olyan helyen legyen, ahol jól érezném magam. Az elsődleges célpont a Corvin sétány volt. Másodlagosan a lakóparkok. A lényeg, hogy "luxus" érzet, de nem valódi Rózsadomb.


2. Nyugati/Dél-nyugati (esetleg déli) ablakozás

Lehet, hogy hülyeségnek tűnik, de a szülőházam is ilyen fekvésű volt, és 14 év alatt az életem részévé vált a látványvilág, hogy délután a lemenő nap narancssárgára festi a komplett belső teret.


3. Kilátás

Fontos volt, hogy 2 fajta hely közül az egyik kilátás meglegyen. Az elsődleges, a Corvin sétányhoz hasonló sétányok. A másik a lakóparki belsők, rendezett, szép udvarok. A harmadik utolsó lehetőség az erdős völgy.


4. Emelet/erkély

Minél magasabban lévő lakást akartam, minél nagyobb erkéllyel.


5. Elrendezés

Számomra fontos volt az amerikai konyha, vagy legalább annak kialakíthatósága. Illetve, hogy az erkély a nappali+amerikai konyhával legyen együtt, és legyen lehetőség (ha alapból nem olyan) teljes, padlótól plafonig teljesen üveges tolóajtót kialakítani. Külön legyen a WC a fürdőtől.


6. Bútorozatlan

Megvan a magam stílusa, nem akartam más bútoraihoz igazodni.


7. Méret

Legalább 60m2-t akartam, attól kisebbet nem.


8. Ár

Ez volt a legkevésbé lényeges, mert jól kerestem, már 18 évesen. Csak mivel végeztem, el kellett hagynom a kollégiumot, és amíg összeszedtem az önerőt, valahol csak laknom kellett.


Viszont a szüleim lent éltek/élnek egy kis faluban a Bükk-ben, én meg Pesten voltam.


23/F

2020. dec. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!