Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha nemi egyenlőség van akkor...

Ha nemi egyenlőség van akkor miért diszkriminálják a férfiakat az albérlet kiadásoknál?

Figyelt kérdés

Férfiként egy csótányokkal teli lepukkadt munkásszállón kell lakjak borsodi zömében roma származású alkoholista munkásokkal. Noha rendszerető ember vagyok, de itt ezt képtelenség fenntartani.


Hiába keresek lakásokat, de alig tudok megfizethető árban találni. A megfizethető áraknál meg kb tízből kilenc hirdető kizárólag lányt keres.

Férfiként kb esélytelen.


Sok olyan hirdetést láttam már, ahol férfiak kizárólag nőknek hirdetnek meg teljesen ingyen lakást. Ilyenről férfiként még álmodni sem lehet.


Miféle nemi egyenlőségről beszélnek?



2020. dec. 26. 03:36
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
90%

"férfiak kizárólag nőknek hirdetnek meg teljesen ingyen lakást"


Ne haragudj, de neked ez nem feltűnő?

Ki ad ki lakást ingyen!

Természetbeni szolgáltatásról, futtatásról nem hallottál?


A legtöbb egyedülálló férfi nem sokat ad a lakás karbantartására, ápolására, lehet, hogy rossz tapasztalat diktálja.


Vagy pedig az, hogy már van nő bérlő a lakásban, és társbérlőként

hirdeti meg a tulajdonos az egyik üres szobára.

2020. dec. 26. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:

#1


Igazából a volt szexpartnerem szintén lakásokat adott ki és ő mondta, hogy amikor lányoknak adta ki sokkal igénytelenebbek és trehányabbak voltak. Szóval csak azért, mert valaki lány nem lesz egyből Hamupipőke háziasszony.


"Ne haragudj, de neked ez nem feltűnő?"


Dehogynem. Nyilván azok a férfiak azért adják ki ingyen, mert "elvárnak valamit cserébe". De akkor miért nincsenek ilyen nők, akik férfiaknak adják ki és ők is "elvárnak valamit cserébe"?


A társbérlőket megérteném. De itt sokszor társbérlő férfiak is társbérlő nőket keresnek.

2020. dec. 26. 03:48
 3/37 A kérdező kommentje:

Most nézem.


Még ha dohányzol vagy háziállattal vagy az is előnyösebb mintha férfi lennél :(

2020. dec. 26. 03:49
 4/37 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem egyszerűen több a nő albérlő.

A nők ugyanis általában a saját lábukra állnak, a férfiak meg otthon maradnak anyucival a mamahotelben, nem keresnek albérletet.

2020. dec. 26. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
95%

1) semmi köze az albinak a nemek egyenlőségéhez.

2) nincs egyenlőség és a rasszizmus is a magyar kultúra része.

3) albérlet üzlet és nem PC, meg politika, meg neo-marxista baromság. Kereslet-kínálat.


4) általánosítás baromság. Én pasikén rendesebb és tisztább és csendesebb vagyok a sok évi átlagnál, de ez nem érdekel senkit. Sőt! Ki is szoktam festeni az albi elhagyás előtt. Nem egy havercsaj van az köreimben, akinek az életben nem adnék ki albit, mert láttam milyen retekben élnek és milyen bukik folynak ott napi szinten.


Meggyőzni nem tudsz senkit.

Dolgozó, magasan iskolázott párokat sem szeretik, pedig azok lényegesebben jobban gondolkodnak hosszú távon és tisztaságban, mint egy egyetemi fél évre kivert albi lakói.


Ha Pistike nőknek adja ki, akkor nőknek adja ki. Ha megmagyarázod neki, ez miért nem jó, rád teszi a telefont és letilt, hogy ne zaklassad. És igaza van.


Az élet sosem lesz egyenlő esélyekkel kecsegtető. Ezt el lehet felejteni.

2020. dec. 26. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
97%

Rossz helyen keresel.

Legalább annyi helyen keresnek kifejezetten férfi bérlőt, vagy nemtől függetlenül.

Vagy tényleg nagyon áron alul keresel, az meg szűkíti a kört.

Munkásszálló 3500/naptól van, ki van csukva, hogy havi 100-ért ne kapnál szobát saját fürdővel bárhol az országban férfiként.

Vagy nem vagy hajlandó aláírni a szükséges papírokat....

2020. dec. 26. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
83%
Egy csótányokkal teli lepukkant munkásszállás díjáért soha nem kapsz normális albérletet.
2020. dec. 26. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
100%
7: Én annál olcsóbban kiadtam volna a nyáron luxus kategóriájú lakást, csak nem találtam olyat, aki aláírta volna a közjegyzői kiköltöző záradékot.
2020. dec. 26. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:

#4


Álmodban.


Inkább a nőkre jellemző, hogy keresnek maguknak egy eltartót. Engem is már nem egyen utasítottak vissza az egzisztenciális állapotomra hivatkozva.

2020. dec. 26. 06:48
 10/37 anonim ***** válasza:
Az ország melyik szegletében keresel ? Régen ilyen volt anno a Harmat szálló (Budapesten )de már azt is megváltozott .
2020. dec. 26. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!