Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Nők, nálatok ki takarít,...

Nők, nálatok ki takarít, mennyire veszitek be a házimunkába a férfiakat?

Figyelt kérdés

Mi több mint fél éve lakunk együtt ezalatt egy kezemen meg tudom számolni, hogy a párom hányszor segített a porszívózásban, a mosogatásban, mosásban, magának vasal, és megfőzi a kajáját, mert annyira kényes ízlése van, hogy a tipikus házi ételeket az édesanyja nem ismertette meg vele, rengeteg fűszert kihagyott az ételből, így nekem iszonyatosan nehéz dolgom van, hiába főzök 3 féle ételt, ő képes készíteni magának melegszendvicset, vagy rántottát. Engem sokszor bosszant ez, de csak mosolygok.


Zavar, hogy a komolyabb feladatokat, felmosás, wc, fürdőszoba, konyhai asztal letörlése (mindig morzsásan hagyja), portörlés, ablakpucolás, és egyéb ház körüli teendőket én látom el. Ha szerelni kell a lakásban minden alkalommal kell neki legalább másfél hónap, mire nekiáll és akkor is immel-ámmal. nagyon zavar. Nem akarok veszekedni, koszban sem tudok élni, de hogy az Jó életbe vegyem rá, hogy csináljon ő is valamit?


Este hazajön, informatikus a drága, és tökre fáradt. Hétvégén meg elfoglalja magát mindenfélével, a hosszú hétvégéken hazamegy a szüleihez, vagy péntek este én megcsinálok mindent, hogy ne kelljen ezzel foglalkozni a hétvégén. És persze forrongok. Nem hiszem, hogy a mai modern világban ez a nő sorsa, hogy ugyanúgy melózzon, gyereket szüljön, neveljen, főzzön és a háztartást is vezesse, míg a pasi eljár dolgozni és a barátaival van. Ez nem fair!



URAIM, VEGYÉK MÁR ÉSZRE MAGUKAT A r*HADT ÉLETBE.



#nők #férfi #takarítás #házimunka #egyenlőség #az tényleg legyen #egyenlőség mindenben
2012. máj. 25. 10:04
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Nálunk én vezetem a háztartást, hétvégén néha takarít. De én jelenleg itthon vagyok álláskeresőként. Amikor még mindketten dolgoztunk, az volt, hogy aki előbb hazaér, az mosogat, takarít, megosztottuk a munkát.
2012. máj. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

Nálunk mindenki kiveszi a részét a háztartásból. Most ugyan február óta leginkább én, mert a férjem hétfőtől-péntekig lakhelyünktől 250 km-re dolgozik, így én már csütörtökön kitakarítok, hogy mire hazaér, ne kelljen ilyennel foglalkozunk, minél többet legyünk együtt.


De egyébként előtte megosztottunk mindent, még a főzést is.


Lakott a párod valaha is egyedül? Vagy anyuka mindig elérakta az ételt, csak egy szavába került?

2012. máj. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
Hét közben én csinálom meg ami csak bele fér, de sokszor együtt főzünk, mert ez nekünk amolyan hobbi :-)Hétvégén viszont ő porszívóz és mosogat, amíg én kitakarítom a wc-t fürdőt és port törlök. Egyedül a ruha mosás amit nem szeret, bár azt is elvégzi a gép, néha segít teregetni. Neki is érdeke, hogy előbb végezzek ,ha együtt akarunk lenni. A te eseted szerintem nem ritka, szerencsére az én férjemet nem kellett rávenni semmire, mert ő alapból ilyen kis házias. Cserébe én is segítek neki a "férfias" feladatokban. Talán meg kéne próbálnotok több mindent együtt csinálni.
2012. máj. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim válasza:

Heh mar bocs de eleg ize a csavo nem fikazni akarom de akkor is . en 23 eves vok amiota az eszemet tudom rakodok takaritok ( meg meg fozok is mert imadok fozni :)) mosok mindent meg csinalok a haztartasba nem kell mondani szeretem a rendet utalom ha valami poros stb es kozbe hetetnte 40 ora melo (most is melon vok ) melett ezt mind meg csinalom :) es a masik ok jelenleg nenammal lakom de 2 honap mulva kb el akarom koltozni es magam leszek es akkor is ugyan ugy fogom tovabb csinalni :)

Mond meg neki hogy ez igy nem megy hogy o hanyag....legyel hozza oszinte 23 F

2012. máj. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Alexandra, ezt a távolságot a párod nap mint nap megteszi? Az enyém kiakad, hogy 2 órát kell oda-vissza melóba utaznia, és nem a belvárosban lakunk...


igen, 8 évet élt egyedül albérletben az ismerőseivel

2012. máj. 25. 10:36
 6/24 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, igen, ez jó ötlet, hogy megosztani, meg bevenni őt is a feladatokba, de ilyenkor ezzel jön:


Én sem kérek soha tőled semmit, akkor neked miért vannak elvárásaid?

vagy ezt nem mondja, de nagyon duzzog és kedvetlen lesz. nem szól hozzám amíg ki nem udvarolom belőle. igen én vagyok a nő. és ilyenkor legszívesebben fejbevágnám egy péklapáttal. :-D

2012. máj. 25. 10:38
 7/24 anonim ***** válasza:

Nem, ő sajnos hétköznap ott is alszik (munkahelye szállást bérel neki). De pl. ha nem hosszú távú munkára mentek, csak pár naposra, akkor simán ingáztak oda-vissza, csak ez a meló most hosszútávú.


Akkor viszont tanulnia kellett némi önállóságot. Állj a sarkadra, mondd meg neki, hogy nem vagy a cselédje ill. több időtök jut egymásra, ha segít neked!

Egyébként az exem is informatikus, ő se segített semmit, amikor összeköltöztünk, pedig ő is volt előtte albérletben. Bár nyilván nem lehet párhuzamot vonni, csak megemlítettem.

2012. máj. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
kitartást Neked is Alexandra!
2012. máj. 25. 10:41
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Köszi :)

Elvileg még 1,5 hónap és hazajön :)


Na, amikor ezt mondja "Én sem kérek soha tőled semmit, akkor neked miért vannak elvárásaid?"


Akkor megkérdzeném tőle, hogy ő mégis milyen alapon várja el tőled, hogy főzz, moss, takaríts utána?

2012. máj. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
77%

Dettó, csak nekem nem vasal és nem is főz, esetleg ha szólok neki, segít felvágni a zöldségeket - ha épp nincs valami halaszthatalan dolga.

Takarítás az én feladatom, mondjuk most is ki van neki adva a porszívózás - már egy hete. De lehet meg fogom csinálni, mert itt élünk a koszban.

Váltott műszakban dolgozom, összevissza vannak teljesen szabad napjaim, ekkor ugye azt látja, hogy itthon vagyok egész nap és akkor csinálhatok ezt-azt. Persze ő is van annyit itthon összesen mint én - csak ő minden nap 8 órázik, ami után annyira elfárad az irodában való játékban, hogy itthon is csak játszani tud, a kajáját nem melegíti meg. A hétvége pedig neki a pihenés. Én pedig általában akkor is dolgozom.


Amit korábban valaki felhozott - korábban a szüleivel lakott, az anyukája tipikusan az, aki egy kenyeret nem hagyott neki megkenni, körbeugrálta, megkapott mindent, egész nap takarított, boltba rohant, főzött. Ő tök kedves meg aranyos, de az, hogy most tőlem várja el mindezt...

2012. máj. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!