Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Van itt olyan aki nem érzi az...

Van itt olyan aki nem érzi az albérletet "nem sajátjaként"?

Figyelt kérdés
Sokan mondják, hogy kidobott pénz és sosem lesz a tied. Nos szerintem nem kidobott pénz mivel a lakthatásért fizetünk. Saját lakásra is lehetne ugyanezt mondani mivel a jobb típusú lakások, családiházak ára az egekben van sokszor és mire én összegyűjteném azt addig már rég kirepülhettem volna és lett volna több szabadságom ami többet érne nekem mint saját ingatlan. Én ekkora összeget szerintem nem tudnék összegyűjteni, főleg nem előre tervezni 20-40 évre mire össze jönne. Vannak bizonyos albérletek ahol megengedik, hogy azt csinál amit akarj mint szobafestés, kisállat és miegymás. Barátnőm pont ilyenbe lakik és mellette szintén egy lány van egyedül albiban. Én kifejezetten el tudom magam képzelni egy albérletben akár 40 évig ha ennyi ideig is sikerülne meghosszabítani mindig és ha olyan a lakás, hogy tökéletes az igényeimnek amit eladó házaknál nem mindig látok és azoknél is több a munka. Ti mit gondoltok vagy hogy méritek fel ezeket? Nem ítélem el azokat se akik saját erejükből vennénke házat mint albérletet de sajnos valamennyiünknek ez nem megadatik. Van esetleg itt olyan aki több éve él egy albérletben? Nektek milyen érzést ad az albérlet? Kíváncsi vagyok a véleményekre.:) Ja és szüleitek, család mit szólt ahho, hogy elmentek onnan?

2020. dec. 26. 11:58
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

10.azta ez nagyon elgondolkodtatott a dolgon.

engem se érdekel igazán hogy nem az enyém, mert amig ott lakok benne amig megy a szerződés addig igenis az enyém és akkor még a tulaj se mondat fel vagy gondolhatja meg magát mivel még él a szerződés szeirntem. a saját lakás is haassonló max annyi hogy az a te neveden van, de akkor is fizeted a rezsit, fűtést egyeket ha ezeket nem teszed akkor fűtés víz stb nélkül maradsz. szóval nem tudom.

2020. dec. 26. 18:24
 12/18 anonim ***** válasza:
41%

Igen,most fiatalon fizeted az albit,aztan ha idosebb lorodban lebetegszel,nem tudsz dolgozni,ne adj isten valami baleset er es honapokra kiesel aunkabol.akkor mibol fizeted?

A sajatra a hitelt 20-25 ev alatt kifizeted,ha jo a kereseted akar hamarabb is.

Utana mar csak a rezsi van,idos korodra a nyugdijadbol eppen kijossz.de egy 100 ezres alberlet,plusz a rezsi,plusz a megelhetes...

Persze ez is fugg attol,hogy mennyit tudsz megtakaritani idosebb korodra.

Amikor csaladod lesz es ne adj isten egy ujszulottel kell gyorsan masik albit talalnod,ami gyerekkel eleve nehezitett palya.

2020. dec. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

12.ugyanezt mondhatod a hitelre is..

lebertegszel nem tudod fizetni tovább vagy megszunik a munkád..

én nem tervezek 20-15 évre előre..családom nem lesz ezt előre látom. egyedül megvagyok és ebbe ne menjünk bele most. érdekes barátnőm egész jól megvan macskával eggyüt perdig lassan 1 éve van ott.és őnem panaszkodik.

2020. dec. 26. 19:14
 14/18 anonim ***** válasza:
Olyan ez, mint a hitvita. Nem lehet igazságot tenni. Mindkét félnek megvan a maga igazsága.
2020. dec. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
50%

Hitelt nem akarsz fizetni de alberletet fizetned az eleted vegeig?

Ezt gondold at megegyszer.

Ha lakast veszel egy kis onerovel + hitellel akkor a torlesztod kevesebb lesz mint az alberleti dijad.

A hitelt 20-30 ev alatt kifizeted. Nem tudom milyen futamidok vannak Magyarorszagon de tegyuk fel hogy 30 eves a hiteled, 30 eves vagy mikor lakast veszel, akkor 60 eves korodban kifizeted az egeszet. Tudom, sok ido meg sok kamatot elvisz a bank de ha berelsz akkor 60 eves korod utan is berelni fogsz valakitol.

Nezz korul hany ember berel es hany embernek van sajat haza Magyarorszagon, kulonosen videken. Egy faluban ahol 1000 haz van abbol kb 10-15 az alberlet es az is rovidtavu, par ev.

Gondolod mindenki hulye mert elkoltozik az alberletbol es sajat hazat vesz?

2020. dec. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
15.egyszóval nem mondtam ezt...
2020. dec. 27. 21:40
 17/18 anonim ***** válasza:

A bankok általában kérnek hitelbiztosítást is. Ez azért is jó, mert ha betegség/munkanélküliség esetén nem tudod fizetni a hitelt, akkor a biztosító egy darabig fizeti helyetted. Albinál ilyen lehetőség nincs.


Számomra az albérlet kidobott pénz, szeretném birtokolni a lakásom, mert Magyarországon nincs albérleti kultúra. Itt biztosabb a saját ingatlan a bérlemény helyett.

2020. dec. 27. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
17.köszii :)
2020. dec. 27. 23:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!