Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Tulajdonosnak van bármi joga...

Tulajdonosnak van bármi joga kitenni bennünket? Szerződésben nincs erről szó.

Figyelt kérdés

Egy évre szól a szerződés, amiből második hónapja lakunk csak itt. A tulajdonos arra hivatkozik, hogy egyetemista rokon meg a barátnője jönne a helyünkre. A valós ok véleményünk szerint az, hogy közösségi oldalról (amit ezek szerint leseget, pedig nem ismerősünk) értesülhetett arról, hogy párom teherbe esett. Nem most terveztük még a babát, de természetesen annak rendje módja szerint meg fogjuk tartani. Amikor tárgyaltunk kérdezte ugyan, hogy tervezünk-e, de végül szerződésbe nem került erről semmi. Ha letelik a bérleti idő, mi sem szándékozunk maradni, erre az egy évre viszont már berendezkedtünk, munkahely meg minden egyéb téren is.

Tehet bármit jogilag, ha a szerződésünk egy évre szól? Csak arról van benne szó, hogy ha kárt teszünk, zavarjuk a szomszédokat, akkor küldhet el minket. Amikor ezt mondtuk neki, belengette, hogy akkor visszatartja a kauciót, amihez biztos, hogy nincs joga, és szerinte így is úgy is mennünk kell. Ez valóban így lenne? Ezt a beszélgetést egyébként felvettük.



2020. dec. 27. 21:17
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
37%
Ugyved kell nektek, ha van olyan ismerosotok aki olcson vagy pro bono hajlando segiteni. Ha nincs, jobban jartok ha kikoltoztok, a kauciot viszont semmikepp nem tarthatja meg, maximum 'lelakjatok'.
2020. dec. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
51%
Nem tehet ki benneteket, de konzultáljatok egy ügyvéddel, hogy megéri-e harcolni vele vagy van-e kártérítésre jogotok
2020. dec. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
96%

Nem tudom mennyivel lesz jobb egy pár hónapos gyerekkel albérletet keresni, de ti tudjátok!

Én tuti, hogy megállapodnék vele egy észszerű kiköltözési határidőben és MOST a vírus miatt alacsonyabb áron keresnék másikat, talán még jobbat is, mert sok van kiadó.

Akkor nem idegeskedne a várandós párod, a kauciót is visszakapnátok és megszabadulnátok ebből a helyzetből, ami csak egyre rosszabb lesz!

2020. dec. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

Határozott idejű szerződést nem lehet egyoldalúan felbontani és ha nem szerepel a gyerek tiltása a szerződésben, akkor az egy év leteltével és nem csináltatok kárt, akkor a kaució is visszajár.

Kérdés, hogy akartok e harcolni, vagy nem, de főleg megéri e?

2020. dec. 27. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, miért lenne egyszerűbb most lelépni, gürcölni ismét albérletkereséssel, titkolni a terhességet az újabb helyen, nyűglődni a berögzült előítéletek miatt, ami néhány fizetni nem akaró családnak köszönhető. Mi nem akarunk a tulajnak kárt, csak békében meglenni, egy év múlva akár ha látja, hogy rendesek vagyunk, meghosszabbítani a szerződést. De addig is tisztában akarunk lenni a jogainkkal. Amúgy várható volt, hogy nem tehet ellenünk semmit, de nem akarunk egyből visszafenyegetni. Csak az a baj, hogy rögtön hazugsággal kezdte az egyetemista rokonnal, ezek után hogyan beszéljünk vele őszintén arról, amiről ténylegesen szó van.
2020. dec. 27. 23:01
 6/28 anonim ***** válasza:
93%

Természetesen felbonthatja a szerződést, ez neki elég sok pénzbe fog ugyan kerülni, de megteheti. Az ok tulajdonképpen mindegy, nem kell indokolni. Kell neki a lakás, ami a saját tulajdona és kész. AZONNALI HATÁLLYAL természetesen csak szerződésszegés esetén mondhat fel, tehát a szerződésben rögzített felmondási idő a rendelkezésetekre áll, de ha azt akarja, hogy menjetek, akkor mennetek kell. Akár terhes a párod, akár nem.

Ha több esze van, akkor előre kiköti, hogy sem terhes, sem gyermek nem lakhat a lakásban, ha egyszer ő ezt nem akarja, és akkor be sem költöztök ilyen helyre.

Nem hiszem, hogy most értelme lenne kitenni a párod egy ilyen cirkusznak. Mennék minél előbb, a tulaj meg fizessen, ha ennyire idióta.

2020. dec. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem már a múltkor megkérdezted, s kaptál is vagy 120 választ!


Amúgy nem tudom ki kezdett sunyiskodva, gondolom egyenesen odaálltál a tulaj elé, s közölted, hogy nemsokára már hárman lesztek az ingatlanban. S miért is kellene az új helyen is titkolni??? Talán olyan albit kell keresni, ahol nem gond a csecsemő!

2020. dec. 27. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
23%

Nem, nincs így, te látod jól.

1 évig maradhattok.

A szerződés névre szól, tehát szerződésszegés, ha jön egy 3. személy, de ugye erről nincsen szó, ha jól értem. Nehéz lesz pont a szülés napjaiban költözni, de ti tudjátok.

Ha viszont már többhetes terhesség volt a szerződéskötéskor, akkor megszegtétek a szerződést és joggal küld el, megtarthatja a kauciót és még az 1 éves bérleti díjra is igényt tarthat.

Legjobb, ha tavasszal, még hónapokkal a szülés előtt elköltöztök ebben az esetben.

2020. dec. 27. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
95%

"Hát nem tudom, miért lenne egyszerűbb most lelépni, gürcölni ismét albérletkereséssel, titkolni a terhességet az újabb helyen"


Itt álljunk meg egy szóra!

Mért akarjátok titkolni a terhességet?

Mért nem lehet tisztességesen viselkedni?

2020. dec. 27. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
87%

" Ha letelik a bérleti idő, mi sem szándékozunk maradni,"



"Mi nem akarunk a tulajnak kárt, csak békében meglenni, egy év múlva akár ha látja, hogy rendesek vagyunk, meghosszabbítani a szerződést."


???


Valószínűleg kockázatosnak tartja, hogy egy hazudozó bérlője van, inkább bevállalja az anyagi veszteséget, én azt gondolom.

2020. dec. 27. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!