Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Első költözésnél szobába vagy...

Első költözésnél szobába vagy lakásba?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 18 éves vagyok. Még nem dolgoztam ezelőtt rendes diákmunkát sem, de érettségi után munkába kell álljak. Albérletbe szeretnék költözni, de eléggé tapasztalatlan vagyok még minden téren.(Csekkfizetés, szerződések, stb.)

Szeretnék egy kis ideig spórolni, majd egyetemre menni. Szerintetek kezdésnek hova éri meg költözni? Egy szobába, ismeretlen lakótársakkal, akik lehetésges, hogy tudnak majd tanácsokat adni az elején, bővül az ismerettségi köröm, ugyanakkor lutri az a része, hogy milyen a személyiségük, életstílusuk.

Vagy pedig egyedül lakni egy drágább albérletben, ami nehezebbnek tűnik, de nyugodtabbnak?



2021. jan. 14. 11:08
 1/8 moozygoo ***** válasza:
100%

Szoba, de segítséget ne várj idegenektől.

Igazából azt se javaslom, mama hotelben kéne lenned és szüleiddel, ismerőseiddel megbeszélni ezeket a témákat.

2021. jan. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%
Attól függ, mennyi pénzed van.
2021. jan. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

köszönöm! Nem is nagy segítségre gondoltam. De ha például a szobával, fizetéssel, külön éléssel kapcsolatban van kérdésem, akkor csak feltehetem a lakótársaknak, míg egyedül ugye nehezebb tájékozódni.

Jelenleg még nincsen megtakarításom.

Otthon pedig sajnos nem maradhatok.

2021. jan. 14. 11:33
 4/8 anonim ***** válasza:
95%
a szuleidtol vagy egy masik felnott rokontol ismerostol nem tudsz tanacsot se kerni? szerintem az o velemenyuk meg mindig megbizhatobb mint egy idegen lakotarse aki lehet maga is olyan fiatal mint te, es nem is feltetlenul a te erdekeidet nezi
2021. jan. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
96%

Ha nincs megtakarításod, és otthon nem maradhatsz, akkor egyelőre úgyis csak a szoba jöhet szóba. De átköltöznék egy teljes lakásba, amint ki tudnám gazdálkodni.

A lakótársadra meg ne "cuppanj rá" ezen a téren, ha a szüleidre nem számíthatsz, lelkizz a barátaiddal!

2021. jan. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy segítenek a tájékozódásban.
2021. jan. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Inkább szoba, jóval olcsóbb. De biztonságosabb lenne, ismerős ismerősén keresztül, szóval valahogy leinformálva a leendő lakótársakat lehetne megoldani, vagy olyantól bérelni. Viszont így is kell valami minimum kezdőtőke, olyasmikre, mint kaució, ennivaló, mosópor...
2021. jan. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 moozygoo ***** válasza:
100%

Az a baj azzal, hogy nincs megtakarításod se munkád, hogy már az induláshoz is pénz kell.


Kaució + első havi lakbér + első havi kiadások.

Ezt max azzal tudod megkerülni, ha olyan állást találsz, ahol van munkásszálló, de azt éppenséggel nem ajánlanám neked, mert könnyen bekerülhetsz olyan társaságba ahol szétszednek.


Csekkfizetés --> ez a legegyszerűbb, megjön a csekk, elmész a postára befizeted. Amit itt adnak vissza papírt, megőrzöd.


szerződések --> mindig mindent elolvasod, értelmezed. mindig megőrzöd a saját példányt.

2021. jan. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!