Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mit tegyek a penésszel?

Mit tegyek a penésszel?

Figyelt kérdés
A lakás ahol lakom, 28m2 1-1 konvektor a szobában es a konyhában. Mind2 megy minimum 3-as fokozaton, de igy is max 18-19 fok van a lakásban, igy ha furdok vagy főzök nagy a pára tartalom. Minden tiszta víz kb. A lakásban nincs beépítve szellőző rendszer igy nem igazan szellozik a lakas. Baromi gyorsan elkezdett penészedni a fal. Ma fel lesz szerelve az ablakok fölé egy ilyen műanyag légáteresztő, nem tudom mennyire lesz jobb a helyzet. Tanácstalan vagyok mi legyen.

2021. jan. 18. 07:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ahol tudod nyisd ki az ablakot, főleg főzés közben.Tudom, ez csökkenti az egyébként se meleg hőmérsékletet,de ha arra az időre korlátozod az ablaknyitást, illetve időnként nyitod-csukod, amikor pára/gőz van, akkor azért nem fagysz meg.


A penészt én hígított domestoszos vízzel szoktam eltüntetni. Egy szórófejes flakonba ezt elkészítem, ráfújom, szárad, letörlöm/dörzsölöm.

Van kifejezetten penészre használható oldat, de az nekem borzalmasan büdös, tartósan. Igy főleg télen, amikor nem lehet állandóan nyitva az ablak, kellemetlen

2021. jan. 18. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%

A kérdés az, van lehetőség (pénz) változtatni vagy nincs?

Mivel albérlet, ezért ez nem a te kiadásod, de a te egészséged.

Szóval el kell költözni onnan.


Egyébként:

Így nem sokat tehetsz, fűteni kell.

Hiába szellőztetsz, ha a jéghideg falakon kicsapódik a pára. A külső falaid alul akár 9-12 fokosak is lehetnek, szóval arra még a 60-70% pára is kicsapódik.

Nappali 21 fok, éjjeli 20 fok kell és napi 3x10 perc szellőztetés teljesen nyitott ablakokkal, kereszthuzattal, ha nagy a hideg, akkor elég a 3x5 perc.

Ilyen kis lakásba elég lenne 2 db hővisszanyerős szellőztető, amik párban folyamatosan szellőztetnék a lakást és alacsonyan tartanák a páratartalmat. Ezek 60-70%-os valós hatékonysággal dolgoznak, van némi fogyasztásuk és még drágák is, de működnek.

A sima légáteresztő is működni fog valamennyire, de egy 18-19 fokos lakásban fázni fogsz rendesen.

Nincs mit tenni, konvektorokat feljebb tekerni és nézni a páratartalmat most, hogy lesz szellőzés.

Addig meg Domestosos víz, de nem kell eláztatni még jobban a falakat.

2021. jan. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%

Költözz el. Komolyan.

Szinte ugyanilyen körülmények között voltunk, egy év alatt olyan görcsös állandó köhögésem lett, hogy eszméletlen.

Pedig vettünk páramentesítő gépet, naponta öntöttem ki literszámra a vizet, jó időben szinte be se volt csukva a az ablak, kéthetente kentem penészgátlóval a falakat....

2021. jan. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
" egy ilyen műanyag légáteresztő, " Milyen?
2021. jan. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

#4 Gondolom Aeroco-ra gondol.


[link]

2021. jan. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
[link] ilyen áteresztő lesz fel szerelve. 1 hete lakom még csak itt, 1éves szerződést írtam alá. a lakás tavaly nyár óta nem volt használva.
2021. jan. 18. 10:09
 7/11 anonim ***** válasza:

Itt az egyik fő fórum a témában, itt aztán alaposan kivesézték a penészt.

[link]

2021. jan. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
38%
A penészre mint egészségkárosító hatásra lehet soron kívül szerződést bontani.
2021. jan. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Hányadik emelet?

Van ablaka a szobának, konyhának, fürdőnek?

2021. jan. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
#9 földszint. Igen, van ablaka a konyhának és a fürdőnek, a fürdő a konyhába nyílik.
2021. jan. 19. 12:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!