Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Megteheti jog szerint a...

Megteheti jog szerint a tulajdonos, hogy beleírja a szerződésbe, hogy (x ideig) nem lehetséges bejelentkezni az ingatlanba, még tartózkodási címre sem?

Figyelt kérdés

2021. febr. 12. 15:55
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
68%
Nem.
2021. febr. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Állítólag jogász készítette a szerződést..
2021. febr. 12. 16:12
 3/19 anonim ***** válasza:
77%
A lakhelyváltozást köteles vagy (talán 3 napon belül?) jelenteni az önkormányzatnál. Ne írd alá, hivatkozz arra, amit írtam. Érdeklődj az önkormányzatnál, mi a száma ennek a rendeletnek.
2021. febr. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy jelenteni kéne, de eddig egy albérletbe sem engedtek bejelentkezni, (pontosabban egybe tartózkodásira, fél év után, de fel is emelték a bérleti díjat..) Sajnos, most nem nagyon volt lehetőségem és időm válogatni, ezért aláírtam a szerződést (nem közjegyzői). Így most egy fiktív címem van csak, ahol már nem lakom jó ideje. Tudom, hogy ez büntethető, de nem találtam megoldást. Igazából már rájöttem, hogy rosszul választottam, ráadásul folyton stresszelek, hogy mikor bukik ki a fiktív címem. De ha felmondanám az albérletet, ki kéne fizetnem a fél évet, amire kötve lett. Nem tudom, hogy ha esetleg mégis el szeretnék költözni innen, hivatkozhatnék-e arra, hogy így nem érvényes a szerződés? Elég macerás a tulaj, nem hiszem, hogy tudnánk egyezkedni.
2021. febr. 12. 19:46
 5/19 anonim ***** válasza:
44%

Mindketten sárosak vagytok. A tulaj azért, mert ilyet kér tőled (azért, hogy ne kelljen adót fizetnie utánad (ezért van az, hogy ha bejelentkezel, megemelik a lakbért).

Te meg azért vagy sáros, mert nem jelentetted időben a lakhelyváltozást.

Maradjatok csendben és könnyen megúszhatod, főleg, ha a még nyilvántartott lakcímed tulajdonosa értesít, ha leveled érkezett.

2021. febr. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Igazad van, mindketten sárosak vagyunk. Szerencsére az értesítési címet meg tudtam változtatni az ügyfélkapun és még pár helyen, így az esetleges hivatalos levelek ide érkeznek. Hát, valahogy kihúzom megint ezt a fél évet, aztán vagy maradok és akkor már bejelentkezhetek, vagy költözöm, de akkor már még egyszer ilyenbe nem megyek bele.

Köszönöm!

2021. febr. 12. 20:19
 7/19 anonim ***** válasza:
94%
Ilyesmit egy valamire való ügyvéd biztosan nem ír le. Hiszen kötelességed a lakcímbejelentés. Ha van érvényes bérleti szerződés, akkor azzal is be tudod jelenteni magad, nem is kell a tulaj engedélye. Ő nem akadályozhat abban, hogy eleget tegyél a kötelességednek. A szerződés ezen pontja így érvénytelen.
2021. febr. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
89%
Megteheti, hogy leírja, csak attól még nem lesz érvényes.
2021. febr. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Igaza van a 8.-nak!
2021. febr. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2021. febr. 15. 10:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!