Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Megteheti jog szerint a...

Megteheti jog szerint a tulajdonos, hogy beleírja a szerződésbe, hogy (x ideig) nem lehetséges bejelentkezni az ingatlanba, még tartózkodási címre sem?

Figyelt kérdés

2021. febr. 12. 15:55
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
0%

Megteheti. Ha bejelentkezel ,nem jar vissza a kaucio. A szerzodesszeges miatt.


Nem koteles bejelenteni allandora. Tartozkodasi helynek jelolheted meg.


Gyakorlati tapasztalatom ez.

2021. febr. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

# 11


Gyakorlati tapasztalatod lehet ez, de attól még ez nem áll meg sehogy sem. Mivel a lakcímbejelentés az ott lakó saját kötelessége, jogos használat esetén semmilyen hozzájáruló nyilatkozatra nincs szükség és a kifejezett tiltás semmisnek minősül. Az is a lakó saját felelősségi körébe tartozik, hogy a lakcímet lakóhelyként vagy tartózkodási helyként jelöli meg, a bérbeadó ebbe sem szólhat bele.

2021. febr. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
12: Én is így tudom, csak félek, hogyha kiderül, hogy sunyiba bejelentkeztem tartózkodásira, repülök az albérletből.. Előző helyen fél év után megengedte a tulaj, új szerződés készült, de a kormányablakban kérték is a papírt, ahol ez fel van tüntetve. Márpedig az itteni szerződésben vastag betűvel van írva, hogy fél évig még tartózkodásira sem jelentkezhetek be. Márpedig így mindketten jogtalanul járunk el.
2021. febr. 18. 23:29
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
13 Tudom milyen nehéz jó albérletet találni, így csak egy tanácsot adhatok. Vagy keresel most újat, vagy legközelebb még a szerződés előtt tisztázod a tulajjal, hogy Ő, mint tulaj eleget fog-e tenni a kötelességeinek, amibe beletartozik, hogy bejelented az albérleted lakcímként. Ha elkezd hőbörgni, akkor ott kell hagyni. Te ha bejentkeznél nem követnél el jogsértést, hiszen semmis a szerződés ezen pontja. Viszont ha attól félsz, hogy ellehetetlenít a tulaj, akkor tényleg az marad, hogy kivárod a fél évet vagy keresel újat. Emiatt hivatalosan nem tehetne ki a tulaj, viszont ha elkezd odajárkálni, rongálni a cuccaid, az hiába nem jogos a részéről, neked fog gondot okozni. Sajnálom, hogy ilyen szemétláda tulajok is vannak.:( Ilyenekkel nem szabad üzletelni, mivel hogy a lakáskiadás is csak egy üzlet, és nem szivesség.
2021. febr. 19. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Szobacicával kerestem albérlet, így még nehezebb. Minden berendezási tárgy saját. Legközelebb körültekintőbb leszek.
2021. febr. 19. 18:29
 16/19 anonim ***** válasza:
63%
Hogy kapod meg a hivatalos leveleidet, vagy tértivevényest?
2021. febr. 22. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Ügyfélkapun beírtam az értesítési címet, ha hivatalos levelet kapok. Előtte postafiókom volt.
2021. febr. 26. 15:29
 18/19 anonim ***** válasza:
Hol lehet ezt ügyfélkapun megtalálni? Én is szeretném az értesítési címet megváltoztatni, hasonló problémák miatt!
2021. márc. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Holnap megkeresem.
2021. márc. 24. 19:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!