Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Több albérletet egybe lehet...

Több albérletet egybe lehet nyitni?

Figyelt kérdés

Egymás mellett álló albérletet bérelnék ki és szeretném őket egybenyitni úgy, hogy lebontatom köztük a falat (saját kontóra). Hosszú távra költöznék oda, legalább 10 év, amit szerződésben vállalnék is.


Na most, a problémám az, hogy nem tudom ez így lehetséges-e vagy nézzek eleve nagyobb alapterületű albérletet és akkor nem kell ezzel foglalkoznom? Az a baj, hogy nagy területűből kevés van és horror áron...



2021. márc. 1. 17:13
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
96%

Nem tudom mi az esélye hogy két egymásmelletti, pont egy időben kiadó, egy tulajdonoshoz tartozó, neked megfelelő méretű és megfelelő helyszínen levő lakást találj, szerintem semmi. Olyan tulajt aki engedi hogy szétverd a lakását, ráadásul anélkül hogy utána helyreállítanád, még kisebb eséllyel találsz.

De ha lenne ilyen, akkor egy statikusi szakvélemény kb 70 ezer forinttól indul. Ha engedélyezik, akkor hozzá a munkálatok, bontás, sittszállítás, glettelés, falban futó vilanyvezetékek átszerelése, festés, padló helyrehozatala, esetleg ajtókeret, ajtó beépítése barátok közt is sok százezer forint.

Mindkét lakásra külön fizeted a közös költséget, minden mérőóra külön van,minden alapdíjat, pl fűtési alapdíj, gáz, stb. kétszer számolnak fel. Szóval kezdetnek és hosszú távon is jó sok pluszkiadás van.

Nagyobb lakások m2 ára mindig kisebb mint az ugyanolyan elhelyezkedésű, állapotú kisebb lakások m2 ára, tehát már ezért is hülyeség a kérdés. Tehát minél kisebb a lakás, négyzetméterenként annál drágább mind bérelni, mind megvenni. Hogy mindezt spórolás céljából találtad ki, az rendkívül aggasztó.

Ha ennyi ésszel áldott meg az élet, akkor legyél nagyon óvatos, kérd ki esetleg olyan rokon véleményét pénzügyekben, akiben megbízol, esetleg gondolkodj el gyámságon, mert ideális célpont vagy csalóknak.

2021. márc. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%

Ebben az esetben két albetétből csinálnál egyet?

Ebbe nem fognak belemenni, sem a tulajdonos, sem a ház, amelynek hozzájárulása nélkül ez nem kivitelezhető. És nem hinném, hogy van olyan tulaj, aki egyrészt beleegyezne, másrészt 10 évre kötne veled határozott idejű szerződést.

2021. márc. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
35%

Megmondaná a két lepontozós agytröszt, hogy miért nem társasházi közös tulajdon a lakáselválasztó fal?

Gondolom fingod sincs a társasházakról!

2021. márc. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%
Én tudok hasonló storyt. Osztálytársamék laknak 3 szobás panelban. Eladóvá vált a mellettük lévő garzonlakás, amivel közös faluk volt. Megvették, hogy egybenyitják. Nem is akartak komplett falat kivenni, csak egy boltíves átjárót akartak a közös falon és végül nem lehetett megcsinálni. Nem tudom, mi volt a konkrét gond, hogy tartófal volt e, vagy valami jogszabályba ütközött, de nem ment. El is adták egy évre rá a garzont.
2021. márc. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:

Hát köszönöm, akkor lemondok róla.


Én már elvesztettem a fonalat, de valaki kérdezte az árakat. Hirtelen amit néztem, 40 m^2 lakás 50e Ft., 90 m^2-est már 130e-ért találtam csak városon belül. De biztosan nem néztem végig akkor a hirdetéseket.


Aki pedig trollnak nevezett annak kívánom hogy soha semmilyen kérdés ne merüljön fel benne. Szerintem azért vagyunk emberek, mert eszünkbe jutnak kreatív dolgok és nem mindenki gondolkodik egyformán.

2021. márc. 1. 22:12
 26/30 anonim ***** válasza:
100%

Kisebb lakásokat többen keresnek, könnyebben kiadhatóak, ezért mondják, hogy két ugyanolyanból a kisebb általában drágább nm-re. (Mint ahogy több ember vesz kis kiszerelésű árut is, hiába drágább darabárra vagy kilóra.)

De a lakás ára nem csak a nm-től függ, hanem elhelyezkedéstől, pl. milyen a közlekedés, közbiztonság, milyen messze vannak a boltok vagy park vagy orvos... és hogy emeletes, földszinti, panorámás... és hogy milyen a ház állapota, van-e terasza/erkélye/kertje... és hogy mikor lett felújítva, mennyi a közös költség... aztán van-e mosógép, légkondi, mosogatógép, bútorok. Egy lepukkant lakás, ahonnan nehéz eljutni munkába persze, hogy kevesebbért kiadható, mint egy jó állapotú, jól felszerelt központi helyen lévő.

Szóval ha nagyobbat akarsz, de nincs rá pénzed, akkor vagy abból kell leadnod, hogy nagyobbat akarsz, vagy az igényeidből, hogy mennyit ingázol vagy mennyire legyen felszerelt.

2021. márc. 2. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%

Hol laksz, hogy a 90 negyzetmeteres lakas csak 130 ezer? En 140-ert berlek 45 negyzetmetert.Szoval hol laksz? Odakoltozom :D

Egyebkent mi a francnak neked 90 negyzetmeteres, vagy nagyobb lakas, ha egyedul elsz? Szerintem semmi ertelme, csak tobbet kell takaritani.

Egyebkent ha a 130 ezres berleti dij gondot okoz, akkor mibol es hogyan tervezted megcsinalni a kis “epitkezesed”?

2021. márc. 2. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%

35 nm-ert bérlünk 110-ért, ismerősök kb 110 nm-t 170-180 körül, nem tudom pontosan.

Szerintem nagyon nincs arányban a kettő :D

Kisebb lakások mindig drágábbak.

2021. márc. 2. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
90%
csak mellékesen megjegyzem, ha kiveszel 2 külön lakást, annak a rezsije is külön-külön megy, így adsz a szarnak egy pofont.
2021. márc. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim válasza:
85%
Szerintem is már ott elbukott a dolog , hogy nagyon nehéz olyat találni ami egymás mellett van és ugyanaz a tulaj. Egyszer találtunk olyat, de pont a másik lakásban lakott a tulaj. ..de szerintem sem egyezne bele senki
2021. márc. 11. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!