Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Egyedül költözök be az albérle...

Egyedül költözök be az albérletbe és egy pár hónapra rá a párom is be költözne akkor értesítenem kell a bérbeadót?

Figyelt kérdés
2021. márc. 6. 16:49
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
96%
Mi értesítettük őket múlt hónapban mielőtt én is odaköltözök most.
2021. márc. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ! 😊
2021. márc. 6. 16:59
 3/19 anonim ***** válasza:
72%

IGEN!

Főleg, ha ezt előre nem közölted vele!


Ugyanis a bérleti díj függ a beköltöző személyek számától is!

2021. márc. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
67%

igen! Nem csak illemből, mert a bérbeadónak(is)tudnia kell ki van a lakásban(be van-e jelentve, tudja-e a postás az új lakó nevét, és nem utolsó sorban megnövekszik a közműhasználat)


Ez általában díjemeléssel jár(megegyezés kérdése)

2021. márc. 6. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
82%
Mivel neki is kell szerződést csinálni, ezért igen. Ha már van és alá is írta illetve megegyeztetek a tulajjal,akkor nem kell szerintem.
2021. márc. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
88%

Nem értesítened kell, hanem valójában engedélyeztetned, még ha a szó nem is tetszik - jobban hangzót nem találtam - de ez a lényeg.

És nem akkor, amikor a párod költözik, hanem mielőtt te költöznél, illetve szerződést kötsz.

2021. márc. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
75%

Nem értesítened kell, hanem szerződéskötés ELŐTT tisztázzátok, hogy

1. egyáltalán kiadja-e a lakást két főnek,

2. kiadja-e párnak,

3. ha ketten lakjátok, ugyanannyi lesz-e a lakás bérleti díja, mintha egyedül laknád.

Az általam bérbeadott lakásban szerződéskötéskor rögzítjük, hogy név szerint kik fognak a lakásomban lakni. Senki más nem lakhat benn, átmenetileg sem, mert az szerződésszegés, amely esetén azonnal búcsút intünk egymásnak.

2021. márc. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
31%

Elvileg kéne, gyakorlatilag meg látod, hogy mi lesz belőle: itt is mindenki bérleti díj emelést emleget egyből, mert kétszer annyira fog kopni a wc deszka és kétszer annyian ülnek majd a kanapéra. Vicc az egész.

Javaslom, hogy ha a kiadó emelést hoz szóba - pláne a jelen helyzetben - akkor dobbantsatok, úgyis találtok olcsóbban, meg talán normálisabb tulajt is.

2021. márc. 6. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
42%
A lakásokban amiket béreltem fel sem merült hasonló kérdés. Kibéreltem a lakást/házat és pont. Ha jött valaki jött, ha ott aludt valaki ott aludt. Az utóbbi időben nagyon fura állatfaj lett a lakáskiadás piaca...
2021. márc. 7. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
68%

#8


Nem vagyok bérbeadó, csak olvasgatni és okulni járok ide, de nincs igazad!

Amúgy meg nem tudom mi abban a "vicces", hogyha valamit 2x annyian használnak, az 2x annyira kopik? Még a kanapé is, akármilyen hihetetlen.

Egy szállodában sem telepítheted be az általad 1 főre fizetett szobába az egész pereputtyodat, akkor miért más a bérelt lakás?

A kisebbség akarná bevezetni, hogy a legelfogadhatóbb küllemű kivesz valamit, utána beköltöznek 20-an.

Ezért is születnek a névre szóló szerződések, hogy ez ne fordulhasson elő.

Ha egyszer életedben eljutsz oda, hogy saját ingatlannal rendelkezel, akkor neked sem fog tetszeni, ha kiadod az egyik szobádat Gipsz Jakabnak, de 2 hónap múlva ott lesz az élettársa 3 gyerekkel, az anyósa az ő élettársával és annak 4 felnőtt gyerekével.

Ha azt mondod, hogy ez téged nem zavarna, akkor igencsak egyedi eset vagy, de a te dolgod, attól még más, másképp gondolhatja és a törvény is az ő oldalukon áll!


#9

Te meg alaposan ferdítesz!

Hogy jön ide, ha valakinek vendége van?

Nem is erről szólt a kérdés!

Teljesen más dolog valakivel hetente 2x eltölteni egy éjszakát, vagy életvitelszerűen odaköltöztetni!

Ha ez járható út lenne, máris nem kellene sopánkodni a "magas bérleti díjak" felett, elég kivenni egy lakást 100-ért, toborozni még 9 embert és máris 10-ért laktok fejenként!

A világ "fejlett részén" ennek még a gondolatáért is azonnal kitesz a bérbeadó megbízottja (ügynökség) olyan szinten, hogy még a cuccaidért sem mehetsz vissza, ők pakolják ki az utcára.

2021. márc. 7. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!