Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Valaki költözött már külön...

IxAnnaxI kérdése:

Valaki költözött már külön szüleitől 19-20 évesen? Nagyon nagy összegekre kell számítani ha külön költözök?

Figyelt kérdés
Nagyon nem szeretnék már itthon élni pár ok miatt sajnos szüleim nem értik meg a helyzetem vagy inkább tehetetlenek, és csak egy kis időre szeretnék külön költözni kiadó albérletbe,ami nem horror áron van de még se úgy néz ki mint a putri /esetleg társ bérlővel is szívesen együtt laknék..

2021. márc. 24. 20:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Hol??
2021. márc. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Először is. Van megtakarításod, esetleg folyamatos bevételed? Csak úgy, a pucér fenékre nem érdemes, meg nem is tudsz elköltözni. Egyáltalán hová szeretnél? Pesten sok a munkalehetőség ugyan, de a bérleti díjak is az egekben vannak. Leírom neked a tapasztalatomat. Én 23 évesen költöztem el a mesterképzés miatt egy szabolcsi kis faluból Budapestre, addig koliban laktam. A számlámon nagyjából 800 ezer forint volt, amit egyetemi ösztöndíjakból, diákmunkából és a szülinapi-névnapi pénzekből rakosgattam össze évek alatt. Többen kibéreltünk egy lakást, 130 +rezsiért, és amint beköltöztünk, elkezdtem munkát keresni. Pesten, ahogy írtam, jók a lehetőségek, bár most a covid biztos megnehezíti a dolgot. Nekem volt már egy kis diákmunka tapasztalatom, de azért messze voltam attól, hogy valami jó helyre elsőre bekerüljek. Elvállaltam, amit tudtam, telemarketinget csináltam pár hónapig. A lakótársam ugyanígy volt, ő újságot hordott jó ideig, szegény hajnalban kelt, mire én mentem reggel dolgozni, ő akkor jött hazafelé. És mellette csináltuk az egyetemet. Ha nincs némi megtakarításod, vagy állásod, akkor nem tanácsolom a különköltözést, bármennyire is nem könnyű otthon.
2021. márc. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
18 évesen. Albi szoba 55+ rezsi volt, összességébe 150 körül költöttem havonta ha nem szórakoztam nagyon, ha igen volt hogy 300 is elment gyakran :D Elég sokat dolgoztam, de ez a fizetésemen is meglátszott és szabadon élhettem ahogy akartam. Utána egyetemet végeztem meló mellett. Életem legjobb döntése volt otthonról elszakadni a lehető leghamarabb.
2021. márc. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Persze! 19 évesen egyetemre mentem és albérleti szobába költöztem. De bérlőtársnak csak rokont, barátot, ismerőst keress. Én is így laktam évekig. Idegenekkel ne költözz össze inkább.
2021. márc. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igen van annyi meg takarítsom, illetve lesz is.. és jelenleg érettségin vagyok,

Csak a baj az, hogy a környékemen egy olyan kiadó lakás sincs ami nem lenne messze a sulitól, / egy olyna rokonom sincs aki most akarna elkoltozni otthonról,

Őszintén nem dolgozok, de jön a bevételem / családi okok miatt aki persze érti az érti... Viszont sokan azt mondják otthon addig kell maradni amíg lehet 🤷‍♀️kinek mi.. De amúgy Fejér megyei vagyok, de meg könnyítené a dolgom ha lenne jogsim 😅 amit most persze nem kezdhettem el 🥺

2021. márc. 29. 09:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!