Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A C kategóriás jogosítvány...

A C kategóriás jogosítvány milyen elemekből áll össze? Illetve milyen összegekről beszélünk? Jó volna, ha egy frissen vizsgázott személy tudna ebben segíteni.

Figyelt kérdés
Addig tudom, hogy kell egy orvosi vizsgálat és utána mehet a páv vizsga. Ha ez meg van a kresszen és a forgalmi vizsgán túl milyen vizsgákat kell még letenni? Illetve a C+E kategória miben több mind vizsga, mind összegként érdekel. Remélem, hogy tud valaki segíteni.

2019. szept. 6. 12:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Nyár elején vizsgáztam C-ből, nekem nehéz volt , keztdük a tanfolyam után a kresz,szerkezettan és munkavédelmi vizsgával, majd én rutint csináltam minden elsőre, ameddig le nem ragadtam 4 hónapra a biztonságos ellenőrzés és üzemeltetés vizagánál, szóban kellett felelni, beszédhibám ha izgulok elő jön, elő is jött, kétszer buktam az 1-1 hónap majd jött volna a következő ahová nem írtak be, mert nem olvastam az E-,mailt :D negyedik azaz a harmadik sikerűlt, ekkor volt március (e év) oktatóra vártam 1 hónapot majd meló miatt nem tudtam csinálni, felmondtam, rá 2 hétre vizsgáztam összesen 236 ezer volt.


Most E meg D-re járok, hogy késöbb ne kelljen, még egyszer mindent meg kell csinálni kivéve ce-nél a munkavédelmet és busznál meg csak a kresz van.


Külön az e 165 ezer a busz 240 ezer, de együtt csinálom, így picit olcsóbb.


Ha nem vagy beszédhibás akkor gyorsan meg lesz :).

2019. szept. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ja a páv.. azt két hete csináltam, csak akkor kell ha belföldön akarsz dolgozni, én a 3-at kaptam meg, mindre befizettem, de a kormányos feladatot elcsesztem. Ja szóval én C után csináltam. Nem tudtam, hogy elég a 102-es kódos papír, azt gondoltam jogsiba kell. Nem kell kapkodni, mert akkor csak a páv3-at kapod meg ;) 1-2-3 mindet befizettem 1-2re alkalmatlan vagyok fél évig.
2019. szept. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 egySanyi ***** válasza:
53%
Ha nem csak otthon akarod nézegetni a jogsit, hanem hivatásszerűen dolgozni is akarsz vele akkor csapj még hozzá egy GKI alapképzést ami kb 100-120 ezer Ft.
2019. szept. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

C kategória

Elméleti vizsga: Kresz, szerkezettan, tűz- és munkavédelem, szállítás.. Utolsó kettő az egy témakör, tehát három tesztet kell csinálni. Ha e-learningen gyakorolsz rá, nem tudsz megbukni.


Szóbeli: Biztonsági ellenőrzés és üzemeltetés. (Alkatrészeket fel kell ismerni, ismertetni a feladatát stb, de adnak tananyagot, amit ha megtanulsz nincs gáz, nem kell tőle fosni... Légfékrendszert megtanulni!!)


Rutin: Ettől sem kell fosni, begyakoroltok mindent az oktatóval...


Forgalmi vizsgán kívül ennyi. Az van a végén és az a legnehezebb.


CE kategóriánál elméletből csak a kresz és a szerkezettan rész van.

Bü az a pótkocsi dolgai. Különböző pótkocsitípusok, pótkocsik légfékrendszere stb.

Rutinból kevesebb a feladat. Póttal rámpára tolatás 50cm-re, pót leakaszt, gépessel rámpára tolatás 50cm-re, pót mellé bal oldalra. Vagy ugyanez csak a pót jobb oldalára kell állni. Persze ezt úgy képzeld el hogy két "rámpa" van egymás mellett. Tehát ha a pót mellé jobb oldalra kell állni, akkor a pótot a bal oldalihoz tolod. Aztán ha megvan, visszaakasztasz és go. Egyébként ezt nem szokták erőltetni vizsgán, sok idő a szét és az összeakasztás.

A másik feladat meg kereszteződésben megfordulás balra hátra / jobbra hátra tolatással. De nem kell fosni, ezeket is begyakoroljátok.. :D


Aztán kell még egy GKI. 3x40 kérdéses tesztlap, esettanulmány (kifejtős, kapsz egy kb 8 feladatot tartalmazó papírt, amikre a válaszokat ki kell dolgozni egy másik papírra), szimulátor (komolytalan..), forgalmi vizsga (igen, itt is... szóló teherautóval). Ezt a C kategória megszerzését követően el lehet kezdeni. Ha készülsz rá, egyedül a forgalmi vizsgán tudsz megbukni. Akkor is, ha nem segítenek a tesztekkel.

Én 2017 közepe óta csinálom (csináltam) a jogsikat. Persze nem zsinórban, mivel az E-hez meg a páv 2-höz (buszozáshoz ez kell) is kellett a két éves B, azt meg közvetlen a C előtt szereztem meg. :) C,D,E + áruszállítói és személyszállítói GKI. Végül a busznál maradtam. :)

Árak:

C - kb 190-230k

E - kb 160-190k

GKI - kb 130-150k (ha csak egyiket csinálod)

De az a legbiztosabb ha megnézed pár autósiskola weboldalát, azokon ált. ki van írva mi mennyi.

Remélem tudtam segíteni.

2019. szept. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!