Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Igyis mehetek hivatalos ugyet...

Igyis mehetek hivatalos ugyet intezni?

Figyelt kérdés

Alberletben lakok viszont nem vagyok meg bejelentve ide tehat nem voltam kormanyhivatalban tartozkodasi hely lakcimkartyaert.

Viszont a tulaj bejelentett minket hogy itt vagyunk.

Csak elkerte a szemelyit meg ilyen dolgainkat.

Ilyenkor intezhetek itt fent Pesten hivatalos dolgokat?

Munkaugy,orvos?

Vagy ahoz kell lakcim kartya?


2021. ápr. 13. 23:22
 1/4 A kérdező kommentje:
vagyishat munkaugyi kozpontba kene elmenjek es nem tudom hogy videkre vagy itt pesten lehet-e
2021. ápr. 13. 23:24
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Téged hova jelentett be a tulaj? A személyit a bérleti szerződés megkötéséhez kéri el a bérbeadó. Egyébként sehova sem kell téged név szerint bejelentenie. Ahhoz a munkaügyi központhoz menj be, ahova a lakcimkártyád alapján tartozol.
2021. ápr. 14. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
84%

Legalább tartozkodási helyet jelents be szerintem, megkönnyiti az ügyintézést/orvosi ellátást bárhol.

Megbeszélheted a tulajdonossal előtte. Ha ellenezné (ami szemétség lenne), akkor jogszabály szerint a bérleti szerződés bemutatásával is bejegyzik az okmányirodában.


"A lakcímbejelentést szabályozó jogszabály egyértelműen fogalmaz: a bérlő az általa bérelt lakásra nézve a lakcímbejelentési eljárásban „szállásadónak” minősül.


Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy a bérlő (vagy a lakás használatára feljogosított személy) részéről a bejelentkezéshez – a lakcímbejelentő lapon és személyes okmányain kívül – csupán a lakáshasználatot igazoló okirat bemutatása szükséges. Vagyis a bérbeadó külön hozzájáruló nyilatkozata nélkül is eleget tud tenni a bejelentkezésre vonatkozó törvényi kötelezettségének."

2021. ápr. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
koszi!!
2021. ápr. 14. 11:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!