Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Miért nem adják ki a lakások...

Miért nem adják ki a lakások nagy részét családoknak?

Figyelt kérdés

Miskolcon van 2 szobás lakásom, ki szeretném adni albérletbe mi párommal úgy vagyunk vele hogy kutya/macska/baba/fiatal pár/ komplett család/ jöhet. Mi nem vagyunk semmi ellen hivatalosan lesz kiadva adózva utána, és havi egyszeri látogatással ehhez az egyhez nagyon ragaszkodunk. Amikor mi laktunk albérletbe nekünk is így volt. De azt az egyet nem tudom megérteni hogy miért nem adják ki ilyen sokan kisgyermekeseknek, vagy egyáltalán nagyobb gyermekes családoknak a lakást? Mi félni való van? Én őszintén szólva sokkal szívesebben adnám ki egy családnak a lakásom mint egy egyedül állónak,de nem teszek kivételt. Nem akarok csukott szemmel bele menni abba amit nem ismerek és útközben jöjjek rá. Mi félni valóm van a családoktól?

Köszi ha leírod nekem! Megy mindenkinek a "kéz"



/Azt szögezzük le hogy jól szituált normális leinformálható embereknek lesz kiadva az ingatlan nem a legaljadékabb zsebből átver embereknek./



2021. ápr. 25. 21:24
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
89%
Mert nem egyszerű kitenni ha gyerek van. Pl nemfizet, vagy te el akarod adni a lakást.... és évekig húzódhat egy ilyen ügy.
2021. ápr. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
83%

én sosem adtam ki lakást, de ismerősök gyerekkel lakott albérlete kivétel nélkül le volt lakva, és állandóan zargatták a főbérlőt a szomszédok, hogy szóljon rá a bérlőire


jól hangzik, hogy havonta ellenőrizgeted, de nem egyszerűbb ha alapból nem cseszik szét?


mert hiába a szerződés, az ellenőrzés, ha le lesz lakva a lakás, és csináltathatod meg, kereshetsz új bérlőt

2021. ápr. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
81%

A kisgyerek telefirkálja a falat, a beépített szekrényt, leveri az ajtót... ezek mondjuk annyira nem nagy problémák, mert azért albérlőváltáskor illik kifesteni a lakást.


De a kisgyerek hangos. Mindegyik. Ha kisgyerekes családnak adod ki a lakást, és köcsögök a szomszédok, akkor neked zsennyegnek, hogy rakd ki őket. Még ez se annyira nagy baj.


De ha nem fizet a lakó, nagyon hosszú ideig tart, mire egy kisgyerekes családot kilakoltat a bíróság. És valljuk be, egy kisgyerekesnél hamarabb előfordulhat fizetésképtelenség. Nem túl gyakori persze, de gyakoribb, mint egy egyedülálló negyvenesnél.


De szerintem is túlzóak az ilyen félelmek.

2021. ápr. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
75%

Sokak hite szerint van egy ilyen jogszabály, hogy hiába szeg szerződést a család, ha van gyerek, nem lehet elküldeni őket.

Én nem ismerek ilyen szabályt, de olyat is hallottam, hogy van, aki erre az esetre befogadó nyilatkozatot irat alá a bérlővel, mert akkor nincs ez az akadály. Esetleg egy közjegyzőnél kérdezz rá erre, ő csinálja a befogadó nyilatkozatokat.

De ez is plusz költség és ott tartunk, hogy ha minden ellen be akarod magadat biztosítani, nem marad a bevételedből semmi, és még te dolgoztál vele.

2021. ápr. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
75%
gyerekest nehéz kitenni, még ha nem fizet akkor sem, cserébe jobban leamortizálhatják a lakást
2021. ápr. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem nem feltétlenül nehezebb kitenni a gyerekeseket, ha van közjegyzői szerződés és befogadói nyilatkozat, de sok bérlő elutasítja ennek kötését. Viszont mind kisállattal, mind kisgyerekkel jobban amortizálódik egy ingatlan.
2021. ápr. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
73%

Jobban leamortizálják, valamint szomszédokat zavarja, és ők úgyis a tulajdonost fogják cseszegetni miatta.

Ez a ki lehet-e tenni kérdés nem egyértelmű, mert a jog nem tesz különbséget kilakoltatásban amiatt, hogy gyerek érintett-e, szóval ez eljáró személyenként változhat, hogy mennyire nehéz.

2021. ápr. 25. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Nagyon sajnálom a családosokat...de ez teljesen úgy hangzik hogy ha akinek gyereke van annak az otthona egy putri? Bele Gondolok hogy mi lennénk így hogy emiatt nem találnánk kiadó lakást falat le marnám....
2021. ápr. 26. 07:06
 9/22 anonim ***** válasza:
74%

Kérdező!


Ennek a logikájára lennék kíváncsi, így megköszönném, ha elmagyaráznád!

(Bár mindenkinek szíve joga, hogy kinek adja ki.)


"Én őszintén szólva sokkal szívesebben adnám ki egy családnak a lakásom mint egy egyedül állónak,de nem teszek kivételt."


Miért?

2021. ápr. 26. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
58%

Eddig mindenki a negatív oldalára világított rá. A kérdező egy jólelkű, segítőkész ember, aki segíteni akar.

Nem egy esetet ismerek, amikor a tulajdonos gyerekes anyáknak adta ki a lakást és semmi kifogásolni valója nincs sem a szomszédoknak (természetes, hogy néha zaj van, de ez a saját lakásomban is megvan a saját gyerekeimtől), sem a tulajdonosnak a lakás "lelakása" miatt. Arról is tudok, hogy valaki nem jár havonta ellenőrizni, meg olyanról is, hogy pl. karácsony miatt nem kér lakbért, egy másik pedig csökkentett alkbért kér. Szóval - ilyen is van.

2021. ápr. 26. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!