Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Miért nem adják ki a lakások...

Miért nem adják ki a lakások nagy részét családoknak?

Figyelt kérdés

Miskolcon van 2 szobás lakásom, ki szeretném adni albérletbe mi párommal úgy vagyunk vele hogy kutya/macska/baba/fiatal pár/ komplett család/ jöhet. Mi nem vagyunk semmi ellen hivatalosan lesz kiadva adózva utána, és havi egyszeri látogatással ehhez az egyhez nagyon ragaszkodunk. Amikor mi laktunk albérletbe nekünk is így volt. De azt az egyet nem tudom megérteni hogy miért nem adják ki ilyen sokan kisgyermekeseknek, vagy egyáltalán nagyobb gyermekes családoknak a lakást? Mi félni való van? Én őszintén szólva sokkal szívesebben adnám ki egy családnak a lakásom mint egy egyedül állónak,de nem teszek kivételt. Nem akarok csukott szemmel bele menni abba amit nem ismerek és útközben jöjjek rá. Mi félni valóm van a családoktól?

Köszi ha leírod nekem! Megy mindenkinek a "kéz"



/Azt szögezzük le hogy jól szituált normális leinformálható embereknek lesz kiadva az ingatlan nem a legaljadékabb zsebből átver embereknek./



2021. ápr. 25. 21:24
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
74%

A probléma az, hogy még közjegyzői szerződés ellenére is nehéz kitenni egy gyerekes családot, ha nem tudnak fizetni és azt jelzik, hogy nincs hova menniük. És itt nem feltétlenül arról van szó, hogy nem akarnak fizetni, de azért elég ha az egyik fél elveszti a melóját, aztán tuti, hogy onnantól nem fogják tudni kiszorítani a lakbért. Gyerekeket nem lehet kilakoltatni.


Szóval lehet, hogy ott vannak hónapokig, nem fizetnek se bérleti díjat, se rezsit és nem tudsz ellene tenni.

2021. ápr. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
19%
Itt a GyK-en volt egy kérdés, amikor egy kétgyermekes anyát az elm últ karácsonykor felszólított a bérbeadója (bíró egy nagyvárosban!), hogy az ünnep után hagyja el a lakást, mert az kell a tulajdonos fiának. Aki nem hiszi, keressen vissza. Privát érdeklődésemre azt a választ kaptam, hogy megoldotta, de képzeljétek el ezt a karácsonyát, gyerekekkel egy bírótól...
2021. ápr. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

#9


Úgy kéred rajtam számon mintha rosszat tennék. Komolyan senkinek nincs panelba olyan szomszéd vagy lakó akinek gyereke van? Ennyire gáz ha valakinek családja van? Komolyan nem értem! Vagy csak itt ilyen mindenki....


Azért adnám ki szívesen családnak hogy segítsek nekik, ne mindig az el utasítást kapják van elég bajuk! Nekünk is van gyerek -gondolom ezzel teljesen leírtam magam 🤦‍♀️- én magunkból indulok ki. Amikor mi laktunk még 2-en albiban annó a párommal ahogy kaptuk a fizut szóltunk tulajnak hogy na ma jöjjön és már aznap kp-ban kifizettük a lakásnak a havi díját. Az előírt határidő minden hónap 15.volt mi 9.-én mindent kifizettünk ahogy kaptuk a fizut. Nagyon figyeltünk a határidőre volt hogy másra kellett volna a pénz de akkor is a lakás volt az első amit fizettünk. Szóval ha most gyerekkel mennénk ne adj Isten hatványozottan jobban oda figyelnénk erre, akár előre is fizetnénk néhány hónapot. Úgy gondolom hogy aki vállalt gyereket, van annyi felelőssége hogy tud fizetni egy lakást. De lehet tévedek azért is írtam ki a kérdést. Egy párnál is ott a lehetőség hogy bevétel kiesés lesz. Egyedül állótól jobban félnék mert 1 jövedelem forrás van....ha azt veszti akkor kuka...

2021. ápr. 26. 14:08
 14/22 anonim ***** válasza:
55%
13: ok, akkor te egy SJW vagy.... Csakhogy naiv jóindulatból senki nem fog megélni...
2021. ápr. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
70%

#13


A fene sem kért tőled számon semmit, mindössze szerettem volna tudni, hogy milyen gondolatsor mentén jutottál el oda, hogy egy család jobb mint egy egyedülálló.


Ugye nem kell ISMÉTELTEN biztosítanom téged, hogy annak adod ki, akinek akarod? ... különösen ha nem üzletnek tekinted, hanem jótékonykodásnak. Szíved joga.


Minden esetre le a kalappal előttetek, hogy gyerekkel nem csak az albizásból szabadultatok meg, hanem még kiadható 2 szobás lakásotok is lett.

Ennek a receptjét kellene megosztanod itt jótékonyságból, sokan hálásak lennének érte!

2021. ápr. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
85%
#13: Csakhogy veled ellentétben a többség befektetésként, jövedelemszerzés céljából adja ki a lakását, nem pedig jószándékból. És nyilván te is azért adnád ki, ha lenne pénzed második ingatlanra. Kíváncsi lennék mit tennél, hogy jó pár hónapnyi tartozást követelnének rajtad a szolgáltatók és még meg sem tudnál szabadulni tőlük, hogy ne növeljék tovább a tartozást. Persze ettől még szép dolog, hogy nem zárod ki a családosokat, csak a kockázat nagyobb.
2021. ápr. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Másrészről 2 szobás lakás a méreténél fogva nem való családnak, ezt a józan ész diktálja. Gondolod, hogy aki ilyen lakást kivesz gyerekkel, az nem létminimumon él? Miből fogja fizetni akkor? Hogyan teszed ki utána, ha mégis megrekednek anyagilag?
2021. ápr. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Egyszerűen értük el hogy megmaradjon a lakás.

Örököltük. 24 éves vagyok.

18 évesen albiba laktunk 2 évig laktunk ott. Párom családja hitelre vett egy kertes házat maguknak miskolctól 30km.re Edelényben 5M-ért. Mi betudtunk költözni az ő lakásukba és ajándékozásival 50-50%ban megkaptuk az eskuvonkkor kvázi nászajandéknak... amúgy is párom örökölte volna a lakást mivel egyedüli gyermek. Amikor 20 éves elmúltam már terhes voltam esküvő előtt egy héttel derült ki szóval nem emiatt házasodtunk de pont "jól jött ki" mert terveztük. Párom most 29 éves.


20 voltam, Ő már akkor is programozó volt itthonról dolgozott mint ahogy most is igaz akkor kevesebb volt a havi fizetése olyan 300e Ft mellette az itteni egyik pékségnél volt futár (hajnal 3-tól 11-ig). Én akkor végeztem el egy lakberendező dekoratőr fizetős okj-t és gyakorlatilag hirdettem magam hogy lakberendezést vállalok, terveket készítettem alaprajzokat stb. Mellette esti egyetemre jártam programozónak ugyan az lettem mint a párom.


18eves koromtól 20 éves koromig: ciki nem ciki, amikor albiban laktunk érettségi után kerek 20 ezer Ft/hóért újságokat hordtam ki a Szentpéteri kapuban az volt az én korletem. Amikor ezzel végeztem mivel ez hajnalban volt, mentem lépcsőházat takarítani mert sehova nem vettek fel érettségivel közben esti egyetemre jártam ugye. Kerek 40ezer/hó volt a bevétel az én részemről, 340.000ft volt akkor a bevétel az albi része volt 110.000/hó kaja 70ezer/hó autó fenntartása elenyésző de tankolni mindig kellett az havi 20.000ft volt ja meg akkor csináltam a jogsit az is ha lebontom volt havi 20ezer egy jó ideig. Alig tudtunk félre rakni és akkor egy pólót nem vettünk magunknak...mondanom se kell hogy legolcsóbb turiból oltoztunk.


20 éves korom után ; Szóval miután vissza költöztünk párom és már az én lakásomba na akkor pont terhes voltam mellette én itthonról csináltam gépen a terveket párom ezerrel dolgozott akkor volt pékségnél plusz programozott a havi bevételünk akkor jóval több lett nem emlékszem pontosan de már akkor olyan 800.000ft volt a bevételünk. A turis oltozés maradt ugyan annyit költöttünk havonta kajára semmi urizálás mint pl mentes víz, igen nekem ez mai napig az. Szóval ezerrel raktuk félre a pénzt az amúgy 2000es évek stílusú lakásban amire iszonyat ráfért a felújítás de nem újítottuk fel pici babánkkal nem is ment volna. Tudtuk hogy félre kell raknunk. 22 voltam amikor megszületett a második babánk ő be sikerült de tudtuk hogy közel a cél 2 év mulva tudunk venni családi házat. Úgy hogy bővült a család. Nehezen de én is elvégeztem az egyetemet iszonyat nehezen. Párom cégénél "dolgozom"(azért idéző jel mert nem mindig van időm két gyerekkel, de váltásban vagyunk...) mellette nyitottunk egy kis boltot ami házhoz szallit itt Miskolcon, ki költöztünk Miskolc szirmára és most van egy kiadó lakásunk amit azóta nagyjából felújítottunk. Ennyire egyszerű a recept. Mi nem iszunk, nem dohányzunk, nem járunk bulizni nem is igényeljük, nyaralni 1x voltunk 3 napra, igaz ami igaz családon kívül nem nagyon vannak barátok csak a szomszéd és a kollégák, nekem 5 húgom van nekem ők a legjobb barátnőm:). Az összes pénz szinte elment a házra gyakorlatilag bele betegedtem de legalább már nem turiból öltözködünk. A gyereké lesz majd a lakás ha felnő, addig kell neki egy lakó én reális áron akarom kiadni, ha valaki ésszerűen elmondja hogy miért nem tud fizetni kaucióból megoldjuk, ha úgy se megy akkor segítek neki munkát találni, ha nem megy akkor ki lesz rakva és nem nézek se Istent se embert. Mi 4en elvoltunk nem volt gond igaz picik a gyerekek de ha nem férnek el, akkor ne vegyék ki. Lehet ki veszi egy 3 tagú család de én csak úgy akarom hogy teljesen leinformálhatóak legyenek. Lehet hogy egy fiatal pár fogja ki venni nem tudom. Mindenesetre köszönjük hogy felhivtátok a figyelmünket miért ne. Szerintem fogunk mérlegelni, de ez attól is függ hogy ki lesz ugye szimpatikus, és ki lesz aki bele megy a mi szabályainkba.


Na megyek mert kihűlt a fürdő vízem 🤦‍♀️😊 ha van kérdés velünk kapcsolatba válaszok de tuti nem ilyen sokat :D

2021. ápr. 26. 22:22
 19/22 A kérdező kommentje:
Még amit kihagytam idén leszek októberben 25, plusz hogy amikor vissza költöztünk 20 éves koromban akkor páromnak emelték a fizun. Előtte a kiadásoknál elfelejtettem hogy a tanfolyam az 1millio volt havi részletekben fizettük 2 évig vizsgadijjal volt ennyi. Holnap megkeresem kíváncsiságból az akkori kiadási naplómat de úgy rémlik hogy olyan 50ezer körül tudtunk akkor félre rakni havonta.
2021. ápr. 26. 22:38
 20/22 anonim ***** válasza:
82%

Mi egyszer megszívtuk egy házaspárral. Fél évig tartott, mire mi azt mondtuk, hogy elég volt az ígérgetésből, ha nem adják át egy héten belül a kulcsot és költöznek ki, akkor megyünk a rendőrségre.


Fèl évig többé-kevésbé fizették csak az albérleti díjat és a számlákat egyáltalán nem fizették, végül pl. a vizet ki is kötötték nálunk.


Egyszerűen annyira sajnáltuk őket, hogy nem tudtuk időben azt mondani, hogy menjenek, pedig a szülőkhöz mentek vissza. Hanem mindig kitalálták, hogy felújítják egy havi lakbér helyett a szobát/lefestik az előszobát, aztán megvettük nekik a cuccokat és nem csinálták meg, vagy csak elkezdték.


Én azt mondom, hogy a szőrös szívűek nyugodtabban tudják bevállalni a családosokat, mert lágyszívűként kirakni őket nem fogod tudni.

2021. ápr. 27. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!