Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Elméletileg kiadhatom a...

Elméletileg kiadhatom a lakást albérletre saját magamnak?

Figyelt kérdés
Tudom, így is én lakok benne, de a kérdés az, hogy ez jogilag lehetséges e.

2021. ápr. 27. 12:08
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
82%
Amennyiben nem számolod el.
2021. ápr. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
86%

De mi lenne a célod ezzel?


Adózni akarsz a saját magad által befizetett albérleti díj után? :-D

2021. ápr. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:
Az lenne a cél, hogy ha lesz lakótársam, akkor felezzük a rezsit, plusz felesbe fizessük az albérleti díjat a tulajnak. Aki ugye én vagyok.
2021. ápr. 27. 12:45
 4/34 anonim ***** válasza:
100%

ehhez miért kéne magadnak kiadnod...???

te mint tulaj, kiadod a felét a lakótársnak. Kész.

2021. ápr. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:
A lakótárs így nem menne bele.
2021. ápr. 27. 12:52
 6/34 anonim ***** válasza:
100%

???????

Akkor hülye a lakótárs - add ki másnak...


Más lenne el az adott összeg (rezsi, stb.) fele, ha nem tulajként, hanem saját bérlődként feleznéd el? :_))))))))

2021. ápr. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
89%

Azt ugye tudod, hogy a saját magadnak fizetett bérleti díj után is 15% szja-t kellene fizetned (de amúgy marhaság az egész...).


A leendő bérlőtársad "dögöljön meg a másik tehene is" alapon gondolkodik...?? Szerintem nem teljesen ép agyilag. :-D

2021. ápr. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:

A leendő lakótársammal intim kapcsolatban vagyunk, ezért nem fogadná el, hogy fizessen nekem a rezsin felül.

Ezen kívül már amúgy is azt mondtam neki, hogy ez albérlet.

2021. ápr. 27. 13:01
 9/34 anonim ***** válasza:
78%

Az megvan, hogy a szerződésen rajta lenne a tulajdonos neve?


Jobban jársz, ha megkéred az egyik haverodat, hogy játssza el a tulajt, aztán kap belőle valamennyit.


De amúgy baromira sajnálom a “lakótársadat”, ritka egy lehúzós személy vagy... Elviekben a fűtés/világítás/főzés költségek így is két felé oszlanak, sőt az alap vízdíj és a közös költség is, de neked ennyi nem elég, még fizessen is a másik azért, hogy nálad lakhat...

2021. ápr. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
78%

Adsz neki egy bankszámla számot, hogy tessék havonta erre utalni a tulajnak persze neked küldi de ezt nem kell tudnia.

Egyébként én is hülyeségnek tartom ezt, még ha házasok is lennétek akkor is természetes dolog hogy felezitek a dolgokat.

2021. ápr. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!