Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha januártól adom ki a lakásom...

Ha januártól adom ki a lakásom adózni majd csak májusba kell róla,igaz? A bérlöm a Nav-val fenyeget.

Figyelt kérdés
Felmondtam a bérlőmnek mivel nem fizet. Ez a 2. Honap hogy nem tud fizetni. Jeleztem felé higy hónap végéig maradhatnak de menniük kell. A 2 havi kauciót nem adom vissza mivel az éppenhogy fedezi a számlákat. Nem tetszik neki h nem kapja vissza ,a Nav-val fenyeget. Eddig nyugodt voltam mert én úgy tudtam hogy majd csak jövőre kell adóznóm utána de egy kicsit beparáztatott.
2021. máj. 12. 18:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Viszont adóelőleget negyedévente kell fizetni...

Csak akkor kell aggódnod ha van szerződés a kezében.

2021. máj. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Adóelőleget kell fizetni, de ha nem fizetsz, jövőre korrigálod. Nem gond. Viszont ha a bérlő nem fizet, nincs mi után adót fizetni...
2021. máj. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 xswerdy ***** válasza:
100%

ha idén januártól adod ki, akkor majd jövő májusban kell bevallanod a jövedelmet (akkor készíted az idei adóbevallást). Adóelőleget először áprilisban kellett volna fizetned az első 3 hónap után, de ezzel nem igazán foglalkozik senki, ha nagyon utánad néznének, esetleg valami jelképes kamatot felszámolnának, de bírság csak akkor merülhet fel, ha majd az adóbevallásban nem vallod be a jövedelmet.


De hát ha már 2 hónapban nem fizetett, akkor gondolom, az elfogyasztotta a kauciót. Ezen kívül még számlákat is hátrahagy? Meg jellemzően szerepel a szerződésben, hogy ha 1 éven belül felmond, akkor annak is van valami szankciója (ami jellemzően megegyezik a kaució összegével). A rendkívüli felmondás is az a kategória, mintha ő mondott volna fel.

2021. máj. 13. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!