Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mikortól emelkedik a gáz ára?...

Mikortól emelkedik a gáz ára? Nem 2013. januártól?

Figyelt kérdés
Havi átalánydíjas vagyok, havi azonos mennyiség leszámlázásával. Ugyanakkor a decemberben fizetendő számlám 12 %-kal magasabb összeget mutat a mennyiség elszámolásánál. (alapdíj, készenléti díj változatlan, késedelmi pótlékom nincs)

2012. dec. 1. 06:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Tisztelt Kérdező!

A bejelentések szerint az nem általános, hogy januártól emelkedik a gáz ára.

A számla megnézése nélkül csak tippelni tudok: lehet, hogy a magasabb számla éves elszámoló számla és a havi részszámláktól ennyivel magasabb lett a leolvasási érték.

2012. dec. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Természetesen rész-számláról van szó, nem elszámolóról. Az éves leolvasás márciusban lesz esedékes.
2012. dec. 1. 12:35
 3/6 anonim ***** válasza:

Sajnálom, de így látatlanban tényleg csak tippelgetni lehet.

Ha gáz árat emeltek volna (ami most nem lehetséges), akkor az előző számlákhoz képest látható a magasabb egységár (Ft/MJ).

Ha más tényező változott, akkor az is korábbi számlák értékeivel való összevetéssel derülhet ki.

Nem tudom melyik szolgáltatóról van szó és hogy átalánydíjas esetben pl. számol-e időszakos fűtőérték változással, esetleg a II. tarifát csak akkor lépteti-e be, ha göngyölítéssel elfogyott az éves I. tarifa mennyisége és az most történt stb.

(Esetleg volt valamilyen kedvezmény, ami lejárt?)

Ön tud összehasonlítást tenni és -természetesen ne vegye bántásnak, nem mindenkinek kell és érdemes részleteiben értelmezni, ellenőrizni tudni minden számlaadatot- ha nem tudja kideríteni, a szolgáltató ügyfélszolgálata biztosan megfelelően tudja tájékoztatni.

De a kérdésére a lényegi válasz: a gáz ára nem változott 2012. január 1-e óta. (A kereskedők kérvényeztek április 1-i emelést, de a kormány elutasította.)

2012. dec. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Kedves Pinkó!

Köszönöm szépen a válaszod. Végülis magam is arra jutottam, hogy írjak az ügyfélszolgálatnak, csak azt hittem, hogy esetleg volt egy áremelés amiről nem volt tudomásom.

A lényeg, hogy rész számláról van szó és azonos MJ mennyiséget 2.000 Ft-al drágábban számláztak. A többi tétel változatlan.

2012. dec. 2. 10:57
 5/6 A kérdező kommentje:
Ja, még csak annyit, hogy semmiféle kedvezményben nem részesültem soha.
2012. dec. 2. 10:58
 6/6 A kérdező kommentje:
Megoldódott a probléma. Eddig a II. árkategóriát (1200 m3-en felül) a rendeletnek megfelelően havonta elosztva arányosítva alkalmazták, most pedig önhatalmúlag és szabálytalanul az egész mennyiséget a magasabb árral számolták el.
2012. dec. 13. 08:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!