Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Elég ez a pénz Pesten albérlet...

Elég ez a pénz Pesten albérletre, mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Párommal gondolkodunk, hogy albérletbe költözünk. Én 180e keresek, ő 220at. Szerintetek ennyiből ki lehet úgy jönni, hogy félre is tudjunk tenni a jövőnkre? Magunkra főznénk, néha szeretnénk eljárni egy mekibe, vagy alkalmakkor egy étterembe, nyáron egy pár napot elutazni. Vinnénk magunkkal a párom kocsiját is. Nyilván ennek is vannak költségei.

Irreális végtelen spirálba kerülnénk ezáltal vagy beleférhet? Milyen tapasztalatitok vannak?



2021. máj. 20. 23:59
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Nekem a munkából kifolyólag vidékre kell közlekednem, így vagy 4.ker, környéke vagy nyugati környéke lenne a legjobb opció.
2021. máj. 21. 14:43
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Szűkös.

Pici lakás, átlag rezsivel viszi a fizud.

Párod fizuja megy kajára közlekedésre tisztalkodoszerekre haztartasiszerekre ruhazkodasra telefonjaitok fenntartasara es egyeb dolgokra.

Szerintem ezt annyira nem nehez kiszamolni hogy szűkös. Most ez olyan dolog h senkinek az anyagi hatterebe nem latunk bele meg abba se hogy jartok e konditerembe vagy a Párod 160 kiló és csak neki a kaja egy honapra 150 ezer... ezt ti tudjátok.

De azzal siman szamolni KELL h egy fizu megy egy az egyben lakhatasra.

2021. máj. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
89%

Ez szerintem az a szint lesz, amikor éppen kijöttök és hó végén nem kell vajas kenyeret enni, de hogy ebből értelmezhető mennyiségű pénz nem lesz félretéve, az fix. És én komolyan nem is értem, hogy ilyen kevés pénzért, miért kell Bp-re költözni.


Én egyedül élek, 100-ért bérlek egy viszonylag jó garzont, a rezsi meg közösköltség van még egy 20-as, a bérlet 10 (vegyük úgy, hogy csak egy kell nektek is), és így is kell még legalább egy 100, de inkább több ahhoz, hogy szerényen megéljek, autó fenntartás nélkül. Akkor a ti esetetekben számoljunk 150-nel. És akkor még nem vettünk szükséges ruhákat, nem kellett gyógyszert venni, nem voltatok szórakozni, nem mentetek nyaralni, nem kellett semmihez szerelőt hívni, nem romlott el semmi. Az autó összes költsége (biztosítás, karbantartás, nem tervezett szervizek, üzemanyag, parkolás, értékvesztés) hatalmas összeg, de becsüljük alul és mondjuk azt, hogy 60 ezer forint. Ez összesen 340 és szerintem inkább több lesz. 400-at kerestek összesen, tehát a legjobb esetben is félre tudtok tenni 60 ezer forintot. Egy év alatt 600-at. 10 év alatt nem jön össze egy fővárosi garzon önereje jóformán.

2021. máj. 21. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Azért kell Budapestre költözni, mert párom munkahelye ott van, bár homeofficeol, nem lesz ez sem mindig így, nekem is ott lenne leginkább lehetőségem tobabblépni munka szempontból, itt a környéken, vidéken is baromi drága az albérlet mindenhol, mert Pest megye... Azért ez nem úgy működik hogy elkoltozunk egy random kisvárosba akárhova az országban...
2021. máj. 23. 10:45
 15/24 anonim ***** válasza:
44%

Én egyedül élek/bérelek, havi 500-as keresettel is azt érzem, hogy ez a pénz semmire nem elég.


Nyilván nem egyik napról a másikra élek belőle, de em is érzem azt, hogy sikerülne egyről a kettőre jutni. Főleg amikor 2x annyit drágulnak évente a lakások mint amennyit félre tudok tenni.

2021. máj. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

"Én egyedül élek/bérelek, havi 500-as keresettel is azt érzem, hogy ez a pénz semmire nem elég."


Én 700-at keresek, egyedül élek, havi szinten úgy költök el 300 ezret legalább, hogy komolyan semmilyen luxust nem viszek az életembe. Félre tudok tenni hónaptól függően 300-400 ezer forintot, de még így is többet drágulnak a lakások mint amennyivel nőnek a megtakarításaim.

És mi mindketten jóval többet keresünk mint az átlag. Havi 250 nettóval nem is tudom mit kezdenék.

2021. máj. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Nagyon elkeserítő a helyzet :(

Azért az nem rossz mondjuk, ha minden hónapban 3-400e megmarad.

2021. máj. 23. 15:36
 18/24 anonim ***** válasza:
68%
Nem rossz, félre ne érts. Csak az számomra az abszurd, hogy ilyen jól keresek és így is 20 milliós hiteleket kéne a nyakamba venni, hogy vehessek egy normális helyen lévő másfél szobás panelt...
2021. máj. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem Budapestre teljesen felesleges a kocsi. Gyakori dugók, magas parkolási díj, lehetetlen parkolás... A nagybevásárlást pl a Tesco házhoz hozza 800-1200Ft ért. Mi is most jöttünk fel és a következőképpen számolunk: Albérlet: 120.e közös költség, 13.e fűtés általány 11.e kaja kettőnknek 85.e (ez az otthon főzős de viszonylag választékosabb étkezés) áram 4, internet 4, víz 4
2021. máj. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Ha beéritek egy 35 nm-es garzonnal, azt találhattok 900-100 ezer Ft környékén is, + rezsi. A kocsi tényleg felesleges Bp-n általában, de cserébe viszi a pénzt, drága a benzin most nagyon. Szerintem 400 ezerből nem lehetetlen megélni kettőtöknek.

Ha szerencsétek van, kis lakás rezsivel mondjuk 125 ezer Ft, 2 bérlet 19 ezer, kaja 2 főre mondjuk 60-70 ezer ( + étterem), kell néhány háztartási cucc, wc papír, takarító szer, gyógyszer.

Szerintem simán maradhat 150 ezer Ft egy hónapban :)

Én 220 ezret kerestem, mikor albiba költöztünk, és átlag 60-80 ezret tudtam félretenni. Néha főztem, de általában munkában vettem kaját.

2021. máj. 23. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!