Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kérnétek pénz a felnőtt...

Kérnétek pénz a felnőtt fiatoktól albérletre?

Figyelt kérdés
31éves vagyok, és 3év után idén jöttem haza külföldről. Apámnak van egy lakása, ami eddig kiadó volt, de most én élek benne, de ugyanúgy fizetek érte mint egy idegen. Anyagilag soha nem támogatott semmivel, viszont az élettársa gyerekeit segítik. Évente 2-3 disznót vágnak, és mindig a felét nekik adják, az élettársa unokájának telefont, és kerékpárt vesznek, stb. Tudom, hogy semmi közöm hozzá, hogy mire költi a pénzét, és én is boldogulok onállóan, de valahogy mégis bánt.

2020. dec. 9. 10:03
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
74%
Szükség van az albérletből befolyó pénzre?
2020. dec. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
96%
Rezsit+közös költséget kérnék csak ha nem szorulok rá.
2020. dec. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Apám nyugdíja 12ezerrel kevesebb, mint az én fizetésem.
2020. dec. 9. 10:13
 4/27 anonim ***** válasza:
97%
Nem, nem kérnék. A rezsit nyilván fizetné ő maga, de a lakásért nem lenne pofám pénzt kérni.
2020. dec. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
97%
Hát én ebben az esetben nem kérnék vagy csak minimális összeget. Mármint, hogy a másik gyereket mennyi mindennel támogatják, meg az unokákat, téged meg úgy kezelnek, mint egy idegent. Én meggondolnám, hogy akkor fizetek másnak inkább.
2020. dec. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 Aonime válasza:
88%
Az én faterom nem hogy nem kérne érte pénzt, meg nekem is adná ha tudna hogy kell egy lakás!
2020. dec. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
93%

Ha nem lenne szükségem a befolyt pénzre, még neki is adnám a lakást.


De ez én vagyok.

2020. dec. 9. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
78%

Az enyém is nekem adná, ha lenne neki.

Apád egy rohadék sajnos.

2020. dec. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
98%
Jogosan bánt a dolog amit leírtál (főleg hogy téged nem, de élettárs hozzátartozóit segíti), próbálj hasonlóan olcsó albérletet keresni és költözni.
2020. dec. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
88%

Én nem értem, hogyha úgyis fizetsz érte, akkor miért apádék lakásába költöztél?

Ha az eddig ki volt adva, az nekik egy jövedelemforrás, teljesen mindegy, hogy mennyi a jövedelmük és mivel apád párban él a döntés nem az ő kizárólagossága.

Innentől kezdve nem értem, hogy mennyiben érdekes, hogy ki és mit csinálna itt szóban. Más az élet és más a Gyakori.

(Mellesleg én odaadtam a lakásom a gyerekemnek - amit azóta volt okom megbánni - de én egyedülállóként magam hozhattam a döntést.)

2020. dec. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!