Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mennyire lehet sokkoló egy...

Mennyire lehet sokkoló egy kissebb városból Budapestre / Debrecenbe költözni?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy kissebb városban élünk. Mindketten otthonról dolgozunk így a munka nem nagyon számítana. De igazából ha számítana is akkor Budapesten vagy Debrecenben ezerszer több lehetőségünk lenne mint itt. Sajnos ott tartunk hogy az albérlet árak annyiba kerülnek mint itt. (Budapestről nem tudom, jelenleg még csak Debrecenben nézelődtünk.)


Igazából csak attól félek hogy sokkoló lesz egy sokkal nagyobb helyre költözni ahol nem ismerek senkit/semmit és ezerszer több ember is lenne a közelemben.


Illetve meg tudnátok mondani hogy havi 450-500 ezer forintos kereset elég arra hogy Budapesten nem királyi módon de jobb módon éljünk mint az átlag?



2021. jún. 11. 01:36
 1/7 anonim ***** válasza:
24%

"Igazából csak attól félek hogy sokkoló lesz egy sokkal nagyobb helyre költözni ahol nem ismerek senkit/semmit és ezerszer több ember is lenne a közelemben."

Ha ez ennyire meghatározó szempont, akkor Pestet nagyon nem javasolnám, mert akkora a tipródás, annyi a szerencsevadász, annyi a "jött-ment" hogy az emberi kapcsolatok nagyon háttérbe szorultak!

Ha innen nézzük, akkor Debrecen a megoldás, mert ott MÉG nincs az a nagy felhígulás...

2021. jún. 11. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%

Én Pécsről költöztem Budapestre. Eleinte egyetem, később munka miatt. Maga a város egyáltalán nem volt sokkoló. Sőt szerettem, sok volt a látnivaló, újdonság. Persze voltak negatívumok is, mint pl az arányaiban jóval több kisebbségi és hajléktalan, igénytelenebb ember. Nekem inkább a lakáskörülmények voltak eleinte nyomasztóak. Kellett egy fél év, mire nagyjából megszoktam. De ez nem a város miatt volt, hanem azért mert addig egész életemben családi házban éltem, Budapesten pedig panelba költöztem. Ezt volt kicsit nehéz megszokni.

Nettó 500-ból, ha egy főre jut ennyi, vígan meg lehet élni. Ha ketten kerestek ennyit, abból sem nyomorogtok. Összehasonlításul én 2019-ben költöztem vissza Budapestről. Akkor, tehát két éve, mérnöki MSc diplomával, két nyelvvizsgával, 8 év munkatapasztalattal kerestem nettó havi 150e-t. Szerencsére saját lakásom volt, így bérlésre nem kellett költeni. Így ebből, ha nem is luxus körülmények között, spórolósan de meg tudtam élni, sőt félrerakni is tudtam minden hónapban valamennyit.

2021. jún. 11. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%

Szia! Én debreceni vagyok, jelenleg Budapesten élek, ősszel tervezek visszaköltözni Debrecenbe. Az elmúlt 8 évben laktam Pesten és Debrecenben egyaránt.


Debrecentől nem kell aggódnod, mert ugyan fejlődik felfelé, azért közel sem olyan zsúfolt, mint Budapest. Nyáron jönnek turisták, és felbolydul a méhkas, de ez egyfelől köszönoviszonyban sincs a pesti szinttel, másfelől az évszakvaltozas megoldja. Debrecen hiába épül szépül, egy késő estibb órában ősztől tavaszig konkrétan nincsen élet.


Ami az árakat tekinti, az elmúlt x évben mindkét városban figyelem, és én is ledobbentem.

Tavaly Pesten baromi nehéz volt jót jó áron, most a választék is jó, és az árak is beálltak. Olcsónak nem mondanám, keresni kell, de akad ar ertek arányban megfelelő.


Debrecenen kiakadtam, 2 hónapja 100 alatt nem volt normális lakás. Értem ez alatt azt, hogy én úgy gondolkodom, hogy nem bánom ha bekoltozés előtt pofozni kell a lakason, mert emberem az van rá, és cserébe olcsóbb. De akkor lelakott, igenytelen butorozasu lakások voltak 110-120 körül, a szépek meg 130+.


Na ez mostanra normalizalodott, meg vannak a szintek árkategóriában is jobban elválva.


450-500 elég, mindkét városban. Ebből letenni is tudnotok kell. Persze el lehet verni, én nem azt mondom, de mi ennyiből eltünk Pesten az első évben, és kirándultunk is meg kikapcsolódásra is költöttünk. Csak előtte atgondoltuk.)

2021. jún. 11. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
86%
Én faluról költöztem fel nem volt benne semmi sokkoló. Az elején fura volt, hogy vannak emberek meg, hogy az emberek mennyire kitudnak akadni, ha negyed óránként megy a busz. Nálunk délelőtt volt összesen 4, szóval nem értettem, hogy miért akarnak még több buszt. Azóta én is "elkényelmesedtem"😅
2021. jún. 11. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
73%
3as vagyok: azt lehagytam, hogy azért észre fogod venni a különbséget ha Pestre koltozol, de lehet jó infrastruktúraval rendelkező külsőbb keruletbe is költözni. Én laktam a Dob utcán, es az Oktogonnál, nem szerettem, ott már reggel azt éreztem, hogy ki se nyitom a szemem de belemasznak az életterembe. De laktam Zuglóban es Újpest egy jobb részén, azokat már imádtam. Zöld övezet, jó infrastrukival, itt kiegyensúlyozottan lehet letezni. :)
2021. jún. 11. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
12%
Ha a belvárosba költözöl, lehet, sokkoló lesz. Nagy a por, a forgalom zaja, a zsúfoltság, a kipufogófüst. Célszerű jó közlekedéssel rendelkező külkerületbe költözni inkább, ahol pihenni is lehet. A belváros inkább a turistáknak jó, akik a látnivalókért, frekventált helyeken lévő szolgáltatásokért érkeznek, helyismeret nélkül. Pár napra elalszik az ember bárhol, csak legyen tisztálkodási lehetőség és ágy a lakásban. Élni ilyen helyen már nem olyan kellemes.
2021. jún. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
24%

A két legdrágább város!

Debrecen (még) valamivel emberibb.

Viszont tisztább, és jobb a közbiztonság.

Debrecenben a barlangászok, a síoktatók, a hajóskapitányok, a hegymászók és a tengerbiológusok a legkevésbé keresett foglalkozások (sz@rul is fizetik őket), úgyhogy ha érintve vagy ebben, oda ne költözzetek!:)

2021. jún. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!