Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Olyan esetben mit lehet tenni...

Olyan esetben mit lehet tenni ha az albérlet tulajdonosa nem bélyeggel adta a "számlát"?

Figyelt kérdés
Ugyebár bélyeg nélkül nem ér semmit, bárki bármit rá tud tollal firkantani. Egy hónapja lakom ott, és az első hónapról nem kaptam számlát, de a kaukcióról sem. Így köteles vagyok kifizetni a következőt? Hová tudok fordulni, mit tudok tenni?.

2021. jún. 24. 07:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
A számla alaki megfelelőségének nem követelménye a bélyegző.
2021. jún. 24. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
92%
A számlára nem kell bélyegző. Ha ott laksz, akkor fizetned kell a lakbért.A NAV-nál jeéentheted, ha nincs szerződésed. De akkor kirak a tulaj.
2021. jún. 24. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

1. Nem kauKció, hanem kaució! Ezt ideje lenne már megtanulni, annyira nem bonyolult!

2. A bélyeg és a bélyegzö két különbözö dolog!

3. Egy privát embernek nem kell bélyegzöjének lennie, az aláírás tökéletesen elég.

4. Ha számodra lényeges, hogy igazolva legyen a fizetés, akkor en odaadd, hanem utald át.

2021. jún. 24. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen az, amikor a tudatlanság rosszindulattal párosul.
2021. jún. 24. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Gyűjtöd a bélyegeket? Menj el egy aukcióra!
2021. jún. 24. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy és ugyanaz az ember, aki folyamatosan ilyen rosszindulatú és bugyuta albérletes kérdéseket rá ki?

Vagy ennyire szánalmasak és rosszindulatúak az albérlők hogy folyton a feljelentgetéseken jár az eszük?

Amikor kiadta nektek az ostoba tulaj, akkor jó volt...

2021. jún. 24. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Csak akkor köteles a tulajdonos számlát adni, ha vállalkozásban csinálja és ezért számlaképes. De az ilyen meg roppant kevés.

Ha neked a munkahely felé kell elszámolás, arra tökéletesen elegendő egy átvételi elismervény, vagy bankkivonat.

Sőt a legtöbbször csak a szerződés másolatát is elegendő leadni, mert annak alapján utalják részedre a lakbért.

Mindez totálisan független attól, hogy a bérbeadó negyedévente befizeti e a 15% adóelőleget, mert ez kizárólag rá és a NAV-ra tartozik.

És ne mondd, hogy ez nem így van, mert közel 20 évig ez volt a munkám!

2021. jún. 24. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Nincs aláírás sem a számlán. Életem második albérlete, az előző albérletben pecsétes számlát kaptam mindig.
2021. jún. 24. 08:55
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

#8

Bökd már ki, hogy a munkahelyed felé kell elszámolnod?

2021. jún. 24. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
100%

És ha nem kapsz számlát, akkor mi van? Nem mindegy neked? Nem tudsz aludni a tulaj lelkiüdve miatt?

A számlára nem kötelező a bélyegZŐ. Nekem Bt-m van, és még nekem sem az, nem hogy egy magánszemélynek.

És nem kauKció, hanem kaució.

2021. jún. 24. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!