Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hol lehet bejelentést tenni...

Hol lehet bejelentést tenni olyan albérletről, ahol a lakás tulajdonosa nem fizet adót?

Figyelt kérdés

A bejelentést névtelenül szeretném megtenni. Szerződés van az albérletről, de a tulajdonos évek óta nem fizet rá adót, nincs bejelentve.


Az albérleti díjat jelentősen fel akarja most emelni, annak ellenére, hogy több időszerű lakás karbantartást és javítást nem akar elvégezni, mondván, hogy a lakás így is lakható.

Pl. Bojler javítás és vízkőtelenítés, süvítő ablakok szétmálló gittel, rossz redőnyök, hibás tűzhely, hibás mikrosütő, stb.


Igazán ráférne egy névtelen feljelentés és büntetés, hol tehetem ezt meg?

A társasház tudja, hogy ki van adva albérletbe a lakás, de az sem zavar, hogy ha az ügy végén rájön, hogy én jelentettem fel.


2021. jún. 21. 17:48
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
92%
Sehol, kb mindenki lesz.rja, sőt a nav-nak egy időben elege lett, hogy mindenki személyes bosszúra használná őket, szóval egyúttal a bejelentőt is kivizsgálták. Te meg amúgy költözz le.
2021. jún. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
95%

Névtelenül sehol, de egyébként mégis honnan tudod, hogy fizet-e adót a tulaj?? Te csinálod az adóbevallását? Ha megbüntetik, akkor szerinted hirtelen még elkölt többtízezer Ft-ot ezeknek a megjavítására?

Minek kötöttél szerződést? Mi van a szerződésben, miket kell a tulajnak megjavítania és mit a bérbevevőnek?

Gondolod, hogy ha rájön, hogy te jelentetted fel, akkor szeretné, hogy te továbbra is ott lakj? Vagy azt szeretnéd, hogy kirakjon? Akkor miért nem költözöl el?

2021. jún. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
90%
keress egy másik albérletet akkor. pitiáner dolog most jelentgetni, ha eddig nem zavart a dolog amig nem akart emelni, vagy jó volt a bojler.
2021. jún. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
90%
Nem akarom a bérbeadót/bérbeadókat védeni, de áruld már, honnan tudhatja meg bárki is egy másik emberről, hogy fizet-e adót ingatlan bérbeadása után?
2021. jún. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
63%

Kérdező


Neked ugye nem szokott fájni a gericed

2021. jún. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
59%
Nincs neki.
2021. jún. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
88%
Érdekes, hogy eddig nem zavartak ezek a felsorolt "hibák".
2021. jún. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
96%

A berbeadas adojat ev vegen eleg befizetni. Szamla adasa nem kotekezo. Ez igy hivatalos. Az adoszamot se kell mamar kivaltani az adozashoz. Igy ertelmetlen lenne bejelentened. Mert ha adozik,akkor te kerulsz kellenetlen helyzetbe hamis vadert.


Ha nem tetszik az albi,mert vannak olcsobban ilyenek,akkor celszerubb elkoltozni!


Tuzhely: ha nem marad egve,akkor ki kell tisztinani a rogsa koruli reszt meg tuvel kiszurkodnj a lukat,ahol jon a gaz. Ezt is berletidij csokkentesert meg tudod csinalni.



A redonyt is egyszeru megjavitsni hszilag!! Irany a you.tube. Ott megmutatjak.



Ablakgletteles: beszeljetek meg,h megcsinalod: kifizeti az alapanyagokat es allapitsatok meg vmi munka bert erte,ami lejon a berleti dijadbol!!


Legyel kicsit pozitivabb es kompromisszumkeszebb. Egyebkent a berleti dijak valoban dragulnak!! Foleg szeptembertol ugrik meg az ar. Ne ra legyel merges. A piac diktal.

2021. jún. 22. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
92%
Ha nem tetszik az albérlet, akkor el lehet költözni, ahelyett, hogy elkezded feljelentgetni a tulajt (ráadásul olyan dologgal, amiről fogalmad sem lehet, ahogy fentebb már leírták).
2021. jún. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Örülök neki, hogy ilyen okosak vagytok, hogy inkább butaságokat írtok, mintsem megkérdeznétek. :)


Honnan tudom, hogy nincs bejelentve az albi? Kérni akartam a bérlés elején nyugtát, amikor kijelentette a tulaj, hogy nem tud adni, mert fekete az albérlet, és nem is fogja bejelenteni.


Árthatok-e magamnak azzal, hogy kirak a tulaj? Nem, mert kb. két hónap múlva elköltözöm.


És ami a legfontosabb: A mai napon megtettem a feljelentést a NAV-nál, és nem névtelenül. Csatoltam hozzá az albérleti szerződéseket, és az általam befizetett közmű számlákat.

Remélem, egy idő után minden feketén albérletező így fog járni.

2021. jún. 22. 21:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!