Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Lakás bérlése esetén köteles...

Lakás bérlése esetén köteles a tulaj a bérlő rendelkezésére bocsátani a lakáshoz tartozó pince helységet?

Figyelt kérdés

2021. jún. 24. 19:10
 1/9 anonim ***** válasza:
96%
Attól függ, mi szerepel a szerződésben. Egyébként nem. Dönthet úgy, hogy kiadja a lakást, de a pincét ő használja tárolásra. A mi házunkban pl. csak közös pince van, és íratlan szabály, hogy a bérlőknek nem adnak hozzá kulcsot (akkor sem, ha a saját részüket nem használják ki.)
2021. jún. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Alapból nem köteles, kivéve, ha a szerzödésben szerepel.
2021. jún. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%

Attól függ mit mond a szerződés. Ha külön nincs benne, akkor nem.

Ami viszont (közös pince esetén) a bérlő részéről jogos sérelem (bár ez eléggé sz@rrágás, de ettől függetlenül jogos) hogy ő fizeti a közös költséget, amibe bele tartozik a közös pince fenntartása, világítása, állagmegóvása stb is, mégsem használhatja.

2021. jún. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

a kérdező egyértelmű..a válasz: nem. A lakás bérlése előtt már tudnia kell a bérbe vevőnek a lehetőségeket.

Itt mellettem úgy adják ki a lakásokat, hogy mindenért külön még fizetni kell..tehát a lakás az alap, aztán +parkoló(ha kell)tároló pince(ha kell)..így kötnek szerződést. Például háziállat, kismadár, halacska tilos, dohányzás még az erkélyen is tilos..(ide jár néhány bérlő, előttem dohányoznak)

2021. jún. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Saját pincéről van szó. A szerződésben sajnos nem tudom szerepel-e. A bérlő kéri.

Sőt, a lakásban lévő spájzba be akarják vezettetni az áramot, mert oda is akarnak hűtőt (!) tenni (van már egy a konyhában). Ez utobbit sem tudom, hogy miért nen egy nagyobb hűtőt kérnek akkor, meg az mondjuk kinek a költsége, az övék, nem? Meg ezt is meg lehet tagadni gondolom.

Olyan furcsa kérések ezek, mintha valami hátsó szándék lenne benne (?)

A lakást egyébként egy külföldi munkásokat foglalkoztató cég vette bérbe, és itt szállásolja el a munkásokat 4 főt azthiszem, 2 szobás a lakás. Családi ingatlan, de közvetve vagyok érintett benne, így nem tudok minden részletet és sajnos hatással sem nagyon, de nekem ez nem tetszik és nem adnám ki nekik.

Az eddigi válaszokat köszi, ha van még valakinek infója várom.

2021. jún. 25. 15:42
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálam sem a parkoló, sem a pince használata nem lehetséges és ezt a szerződésben is rögzítjük, amikor kiadom a lakást. Mindkettő kizárólagosan a lakáshoz tartozik és megtartom saját használatra. És természetesen semmilyen átalakítást nem engedélyezek, főleg nem buherálhatnak a villannyal. (Miért nem visz oda egy hosszabbítót? Abba bedughatja a hűtőjét.) Bútorozatlanul és gépesítve adom ki, minden beépített, el nem viszek vagy bontok semmit és ő sem pakolhat ki semmit. Vagy így kell neki, vagy nem az én lakásom kell neki.

Egyébként nem értem, neked nem kell rábólintani arra, ki a bérlőd?

2021. jún. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"Saját pincéről van szó. A szerződésben sajnos nem tudom szerepel-e. A bérlő kéri."

Akkor nézd meg benne van-e, mert azon múlik.



Áramot bárhová bevezetni, vagy a hűtőt cserélni csak közös megegyezéssel lehet, és nincs meghatározva hogy kinek kell fizetnie, minden esetben egyedi megbeszélésen múlik. Olyan beruházásoknál ami a bérlők elköltözése után is növeli az ingatlan értékét (ilyen az áram bevezetése) legalább részben a tulajdonos szokta fizetni. De persze ha nem szeretnéd, nem kell engedélyezned nekik az átalakítást, és le van tudva.

2021. jún. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a lakás, a tároló és a garázs külön - külön van kiadva.
2021. jún. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
78%

Csoves szallot csinalnak a lakasodbol. 10-20 munkast bekoltoztetnek,ha ennyi huto kell.


Szerintem vagy emeljetek berleti dijat es kauciot vagy ne szerzodjetek veluk.


Sokkal tobb berlo sokkal nagyobb amortizaciot csinal. Minden jobban elhasznalodik. Meg az ilyen egymas hegyen hatan lako munkasoknal nem is szokas vigyazni a lakasra es ingosagokra.


Ez a lakasberbeadas legalja.

2021. jún. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!