Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Rendetlen és nem először...

Rendetlen és nem először tartozó lakótársat kidobnátok saját lakásból?

Figyelt kérdés

Én 25, ő 23, lányok vagyunk.


Ő estin tanul heti két napon (mondjuk jó korántól, valami du. 4 körül, ez nehezíti a munkakeresést). Munkát keresett pár hónapig, majd talált, takarítást, napról-napra kell jelentkezni. Hát, elég ritkán jelentkezett, általában pasizott, barátokkal volt, otthon üldögélt és suliban volt. Majd közölte, hogy nincs bérlete, ezért nem dolgozik - mindenhova máshova persze elment, bliccelve, gyalog stb.


Én estin tanulok heti két napot, már amikor bejárok, és este fél hattól, emberi időben. Emellett vezetni tanulok, orvoshoz járok, ügyeket intézek mert teljesen önálló életre kényszerültem ennek minden jó és rossz oldalával együtt.


A lakótársam nagyon ritkán mosogat, hetente, kéthetente egyszer. Sokszor iszonyú kupleráj van a konyhában, a tűzhelyen készítem a szendvicsemet, mikor megyek be reggel 7-re túlórázni.

A szemetet egyszer nem vitte ki hónapok alatt, szerintem nem is tudja, hogy nem kell levinni, hol a szeméttároló.

A kádat egyszer nem takarította ki, a hajszálakat pl. a lefolyóban/szűrőben hagyja, de nem jut eszébe kádat, mosdót pucolni se.

A tűzhelyet kétszer takarította le.

Engem is bírált már, hogy ezt azt rendetlenül csinálom (saját szennyesemmel kapcs, vagy függöny mögött tárolt dolgok), de a konyhapultot morzsásan hagyja, a szennyes edényt a közepére rakja le, a papírtörlőkendő lóg, miután tépett belőle.

Kéthetente mos, a szennyestartó állandóan tele.


Most tartozik is, lassan kéthavival. Másfél hónapot tartozott korábban is.

Most én is elúsztam anyagilag, sokat segítene az a több tízezer, amivel számoltam amúgy.


Az ilyen lakótársat ki kellene dobni, igaz?


2017. ápr. 6. 19:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Először is neki szólni, hogy ugyan, változzon. Ha nem változik akkor természetesen könnyes búcsúvétel után ki kell dobni az utcára.
2017. ápr. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Kidobnám... Ne légy lúzer, ne lakjanak a saját lakásodban ingyen, a nyakadon...
2017. ápr. 7. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az első bekezdést olvastam el, de én már csak annyitól is kidobnám. Aki nem dolgozik, ne is egyék, ahogy tartja a mondás. Vagyis ha nem hajlandó a munkára, legalább annyira, hogy a lakbért fizetni tudja, akkor menjen máshová élősködni.
2017. ápr. 7. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én anno az unokaöcsémmel laktam együtt, ő volt ugyanilyen stílusú, bár ő sosem szólt nekem a rendetlenség miatt, mert én nem volt rendetlen. :D

Ellenben én neki többször is mondtam, hogy gyakrabban kellene mosogatni, ő is észrevehetné, ha ideje takarítani, levihetné a szemetet, stb. Volt hogy kitettem az ajtó elé a szemetet bízva abban, hogy leviszi, amikor megy el. Nem, ő inkább átesik rajta, csak ne kelljen egy fél emelettel többet megtennie a szeméttárolóig.

Összességében ő ilyen volt. Beszélgetés ide vagy oda nem változott, ugyanakkor bennem volt, hogy még is csak rokon, nem túl jó anyagi háttérrel. Végül felüdülés volt, amikor bejelentette, hogy költözni akar.


Egyébként már ott tartottunk, hogy akkor bízzunk meg valakit, aki hetente egyszer takarít, havi egyszer nagy takarít nálunk, merthogy én nem fogok utána ganézni és egyedül sem vagyok hajlandó viselni a takarítás költségeit. Bele is ment, de mire erre sor kerülhetett volna, elköltözött.


Ha a megszoksz nem megy, akkor marad a megszöksz, vagy is igen, kidobnám.

2017. ápr. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a lakótársat el kell engedni, nem neked való. Előbb persze fizessen, azt húzd ki belőle, mielőtt kidobod.
2017. ápr. 10. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Kim Bo Mao ***** válasza:
Ezért kell egy szerződés ami határozott időre (max. 1 évre) szól, ha azidő alatt nem szimpi akkor mehet. De komolyabbra fordítva a szót, nemcsak hogy anyagilag élősködik (tulajdonképpen te fizeted a rezsit utána), de idegileg is fáraszt.
2017. ápr. 18. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Végeredményben úgy is fogalmazhatunk, hogy jó drágán bérelsz egy bosszantógépet :D
2017. ápr. 18. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!