Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Kiadnátok a kertes házatokat...

Kiadnátok a kertes házatokat egy olyan személynek akinek öt kutyája van és kutya idomítással foglalkozik ?

Figyelt kérdés

2021. júl. 14. 20:05
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
20%

"Én kiadnám, de nem lehet."


Ki lehet, mint lakóingatlan. Rendes bérleti szerződéssel lakhatás céljára kaidja, az hogy bérlő mit csinál nem az ő felelőssége.

2021. júl. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
32%

En kiadnam. Sot csak nagymeretu orzovedo kutyat tarto embernek.

Nezz meg egy ilyen kepzest nala. Rogton latod,milyenek a kutyak.



A nagy kepzett ov kutyak nem ugatnak. Meg a betorot se,hanem a megfelelo helyeken tepnek ki darabokat,h gyorsan elverezzen.


Gyep: ha le vannak mozgatva,nem assa fel a kertet. Kaki: azt ossze kell szedetni a berlovel hetente legalabb. Ezt a szerzibe belevennem.

2021. júl. 15. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
97%

11: ez nem így van!

Ugyanis a kutyaiskola üzemeltetése egy vállalkozás! Ha valaki lakhatás céljára ad ki ingatlant, ott a bérlő nem üzemeltethet vállalkozást - csak a bérbeadó engedélyével, ill. a szomszédok jóváhagyásával (ha az zaj- és egyéb hátrányos hatásokkal jár), ill. a megfelelő hatósági engedélyek beszerzésével!!!


A tulajdonost igenis elővehetik!

2021. júl. 15. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
35%

#11: De a kérdés az Otthon kategóriában van, nem? Tehát lakhatásról beszélünk, nem "ipari" célú ingatlankiadásról. Nekem a kontextusból egyértelmű, hogy a leendő bérlő magánszemélyként, "sima" albérleti szerződéssel (igen, tudom hogy nem albérlet a szakszerű neve) akarja kivenni a házat. Aztán hogy utána mit csinál, azért a tulajdonos nem felelős.


Egyébként hol láttad, hogy azon az ingatlanon akarja üzletszerűen végezni a tevékenységet a bérlő? Azt írja van 5 saját kutyája (mint magánszemély) és kutyaidomítás a munkája. Ha egy orvos bérli a házat, ő sem a nappaliban fog műteni, hanem onnan bejár dolgozni, mint bárki más. Miből szűrted le, hogy a kutyaidomár esetén nem ez a helyzet?

2021. júl. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
0%
Elírtam, 13-nak címeztem volna.
2021. júl. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
80%

15: puszta logika.


Ha az ingatlan normál használatához semmi köze nem lenne a foglalkozásának, akkor fölösleges lett volna kiírni...

2021. júl. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim válasza:
45%
Ha a kert nagyjából egyben marad, vagy utána kifizeti a rendbetételét, akkor simán.
2021. júl. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
38%

Áh,ott állandó ugatás,hangoskodás,jövés-menés lesz kutyákkal (kutya iskolába a gazda is megy,nem bedobja a kutyát egy suli padba) lenne.Ha össze is szedik az ürüléket biztos,hogy nem minden kutya után azonnal szóval időről időre bűz is lenne.


Először is ilyen munkát nagy szabad területen végeznek,nem egy sima kertben.A szomszédok szerinted örülnének egy ilyen lakónak? Én biztos nem.

Másodszor is,még egy kutya is eleget rongálja a lakást.Hiába van megnevelve,akkor is hullik a szőre,viszi be a sarat/koszt amit nem mindenhonnan lehet felmosni és lemosni (vagy épp az állandó mosástól megy tönkre),kutya szag marad minden bútoron akkor is ha nem mennek fel rá.


ÉN biztosan nem engedném meg,szerezzen be egy nagy területet kutyázni.Ennyire nem visszük haza a munkát a szomszédok (is) és a lakás kárára.

De ha te igent akarsz rá mondani több kaució ellenében (amennyi fedezne szerinted biztosan minden kárt,3 kaució alatt nem ajánlom) még talán nem is jössz ki belőle rosszul.

2021. júl. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
81%
Én biztos nem. Szétkúrnak a kutyák mindent.
2021. júl. 15. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
72%
Kiadnám. Persze nem az alap bérleti díjjal. És szerződésbe foglalnám, hogy a kiköltözése utána házat és a kertet ugyanolyan állapotban hagyja, mint, amiben megkapta (kutyapiszok elvitele, szükség esetén saját pénzéből újra földezni a kertet). A szomszédokat megkérdezném, de valószínűleg nem lenne probléma, mindenki beleegyezne, mindenki tart akár több kutyát is. Attól nem félnék, hogy a kutyák szétszedik a házat, ha valóban tréner, akkor a sajátai is megvannak nevelve.
2021. júl. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!