Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ki lehet így adni albérletbe...

Ki lehet így adni albérletbe a házat?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Külföldön dolgozom, prodzsektmunkákat végzek, ami azt jelenti, hogy határozott ideig vannak munkáim. Odahaza van egy kétszobás házam ami jelenleg üresen áll. Általában félévente szoktam hazajönni, kb. 1-4 hétre (változó) ilyenkor természetesen én is ott laknék. Ki lehet-e adni így az ingatlant? A telek hozzá 1350m² 36 darab gyümölcsfával, ha nem vagyok otthon akkor ezeknek a gondozását, illetve a fűnyírást a fiam végzi.

2021. júl. 26. 18:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

normális bérlőnek biztos nem, nem hiszem hogy szeretne valai félévente 1-4 heten a híd alatt tölteni, max határozott időre, de ahhoz az kell, hogy pontosan tudd előre, hogy mikor fogsz hazajönni


modjuk nekem az sem tetszene, hogy a bérelt házam kertjében valami vadidegen molyolgat

2021. júl. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Sajnos sokszor teljesen véletlenszerű mikor jövök haza. Lehet, hogy még hónapokig fog tartani a leállás, de az is lehet, hogy holnap mehet haza mindenki. (Volt már rá példa nem is egyszer.) Egyébként természetesen nem arra gondoltam, hogy kiteszem a bérlőket ha hazajövök, hanem pár hetet velük laknék eggyütt. Az viszont érhető, hogy ez sok embert zavarna. A kertben azt a rengeteg fát, pedig értelemszerűen nem bízhatnám a bérlőkre.
2021. júl. 26. 18:18
 3/9 anonim ***** válasza:
41%
Te beteg vagy, ép eszű ember nem vesz ki így házat🤦
2021. júl. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%
Ha kiadod valakinek, onnantól kezdve te nem járkálhatsz be kényed-kedved szerint bejelentés nélkül, nem háborgathatod az albérlőidet... Még csak az kéne, hogy haptákban álljon a bérlő, hogy hotelt tartson fent neked, de azért ő is fizessen érte. Ezt remélem te sem gondolod komolyan.
2021. júl. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%

Külföldi munkával csak megkeresel annyit, hogy panzióba menj!

Vagy esetleg a fiadhoz.

Ha a házat kiadtad, akkor az arra az időre nem a tiéd, nincs ezen mit ragozni.

2021. júl. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
79%

Persze hogy kiadhatod, ha találsz olyat, aki belemegy. Nyilván jóval piaci ár alatt, és szerződésbe kell foglalni ezt az egészet.

Nincs igazuk az előttem szólóknak, hiszen sokan szobát is kivesznek, masokkal laknak. Te is meghirdetheted úgy hogy a 4 (vagy akármennyi) szobádból 3 at kiadsz. Próbáld magadnak a legfélreesőbbet megtartani.

2021. júl. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
88%
Most olvasom hogy 2 szobád van. Akkor egyszerű, ne házként hanem szobaként hirdesd.
2021. júl. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
78%

Kiadhatod, ahogy írják szobaként, szobaáron.

Bár nem tudom, hogyha számolsz ez mennyire éri meg jobban, mint panzióba menned.

Nem tudom hol van ez a ház, de mondjuk normálisabb helyen.

A szobát kiadhatod 60-80+rezsiért, a házat kiadhatnád 160ért.

A differencia 1 év alatt 1,2 millió.

Ha neked megéri, hát csináld!

2021. júl. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is laktam így. Szobát béreltem, a füvet kellett néha lenyírni ez a szerződésben is benne volt. Alkalmanként haza jött a tulaj de időben bejelentette, általában félévente. Pár napot töltött otthon

Mocsok olcsón laktam ott, nem volt rossz.

2021. aug. 21. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!