Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Szerintetek megéri vidéken 2...

Evele123 kérdése:

Szerintetek megéri vidéken 2 olcsó házat venni a CSOK-ból vagy a babaváró hitelből (csak az egyiket vennénk fel, a 10 milliót 20 évre), hogy az egyiket kiadjuk albérletbe, a másikban pedig éljünk a feleségemmel?

Figyelt kérdés

30-as éveinkben járó házaspár vagyunk (még nincs gyerek, de természetes úton nem is lehetne, csak orvosi segítséggel - lombik vagy inszemináció), egy 25-30-ezres kisvárosba költöznénk, mind a ketten dolgozunk (Budapesten), de nekem eszembe jutott ez a lehetőség is hogy vidékre költözzünk. Jelenleg albiban lakunk és a főbérlő néhány hónap múlva felmondhatja az egészet, mert el akarja adni a kecót.

Szerintetek van benne ráció? A budapesti ingatlanok nekünk horroráron vannak...

Pro és kontra ötletek is érdekelnek.



2020. jan. 6. 18:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Csok-ból nem tudsz két házat venni, egyet vehetsz belőle és 15 évig nem kölözhetsz el. Pont idén kezdik el a csok-osok ellenőrzését.
2020. jan. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha olyan vidéki városba mentek, ahol van lehetőség kiadni, mert egyetemváros, vagy üdülőhely, ott drágák az ingatlanok.

Ha olyan helyre mentek, ahol olcsók az ingatlanok (nem véletlenül) ott kevés az esély a kiadásra, illetve csak kispénzért lehet kiadni "fura" embereknek.

2020. jan. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
68%
Ha nem lesz gyerek, qrvára ne vegyetek fel csokot, mert bármilyen más hitelkonstruckiónál sokal szarabb. Ti tényleg nem tájékozódtok, csak a gyikről? :O Eszem megáll. Ezt még én is tudom, pedig gyerekmentes vagyok.
2020. jan. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Kisvárosban nem kapsz házat 5 millióért, csak falun.

5 milliós házat ahogyan írták, nem fogsz tudni kiadni. Ráadásul egy felújítás, karbantartás is milliókba kerül ilyen ingatlanoknál. Merthogy biztos nem csillivillit kapsz ennyiért, mert egy minőségi felújítás anyagára is többmilliós. Aki pedig egy elnéptelenedett faluban, ahol nincs munkalehetőség, házat akar bérelni, az nagyon nagy gondban van...


A másik pedig, hogy már most tudjátok, hogy problémás lesz a gyermekvállalás. Szerencsére nincs tapasztalatom ilyen téren, de egyes vizsgálatok, mesterséges megtermékenyítések és egyebek százezreket, milliókat vihetnek el. És az sem fog segíteni a teherbeesésen, hogy a nyakatokban van egy olyan teher, hogyha nem sikerül, akkor milliókat kell visszafizetnetek.


Szóval ez így egy az egyben nagyon meggondolatlan, rossz ötlet.

2020. jan. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy nagyon rossz ötlet.
2020. jan. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Őőőőőőő... tehát valószínűleg hatalmas probléma lesz a gyermekvállalás, de már most a csupasz seggedre akarsz CSOK-ot felvenni. Komolyan, egyszerűen nem tudom annyira megerőltetni magam még nekifutásból sem, hogy ennyire h..lye legyek. Aztán még nem is beszéltünk azokról az "aprócska" buktatókról amiket az első írt.
2020. jan. 8. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!