Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mennyi plusz bérleti díjat...

Mennyi plusz bérleti díjat kérhetek ha odaköltözne még egy ember?

Figyelt kérdés
Három éve vagy egy albérlőm, egy nagyon rendesen fizető elvált 38 éves nő. Megismerkedett egy szintén elvált pasassal és az kérdezte mit szólnék hozzá ha a pasi is oda költözne, már majdnem egy éve járnak és feleslegesen nem akarnak két albit fizetni. Nem szeretném, ha a elmenne a nő mert semmi probléma vele, és attól sem félek, hogy majd gyerek lesz vagy ilyesmi mert az ő korában már ez nem annyira opció (persze vannak kivételek, de többször hangsúlyozta, hogy nem szeretne). Viszont a pasinak van két iskolás gyereke akik havi pár napot itt lennének. Én úgy gondolom fair lenne valamennyit emelni, csak nem tudom mennyit mondjak? Jelenleg 180+ rezsi fejében lakik a nő 60 nm-es lakás Budapest, jó környék (II ker), átlagos állapotú lakás. Emelhetek 200-ra?

2021. júl. 28. 14:41
A kérdező szavazást indított:
albérlet
emelés
több lakó
9 szavazat
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
87%
Figyi, ha jó a bérlő, emiatt ne emelj.
2021. júl. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
Én amikor a barátnőmhöz költöztem át, jó fej volt a tulaj és nem emelt. Egyedül a rezsi emelkedet, de azt mi fizettük az óra állás alapján. Egyedül kikötés volt az, hogy nem jelentkezhetek be oda, a kisállat-gyerek alapból tilos volt, szerződést nem kellett módosítani.
2021. júl. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
96%
Mivel a lakást bérli egészében, és nem perfő díjas szállás, így nincs okod az emelésre.
2021. júl. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
67%
Igen, ennyi a szokásos.
2021. júl. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%
Ha jó fej ne emelj, viszont ha azt látod, hogy gond van (pl a gyerekek a lakásban bicajoznak, zajt csapnak, n stb) akkor tedd szóvá párszor, aztán ha nem hat, akkor küldd el őket. De ha minden ok, nem emelnék, mert rengeteg a nem fizető lakást szétverő kellemetlen bérlő.
2021. júl. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
93%

Nem értem a felvetést.A lakást bérli,fizette eddig egyedül,most hogy kicsit könnyebb lenne neki,az neked nem jó...

Tudod megérdemelnéd, ha ezért elhúznának a francba, te meg beleszaladnál csak egy átlagos bérlőbe.

2021. júl. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
92%
Hu ne emelj,baromi sok a 180 e ft+rezsi is. Mennyit kell keresnie hogy megeljen ,fel millio? Az iskolas gyerekek mar nagyok, nem fognak rongalni mar.
2021. júl. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
90%
A férfi odaköltözésével csak a rezsi növekedne. Azt pedig a bérlő fizeti. Én sem emelnék. Ha olyasmi emelkedne, akit nem a nő fizet, akkor érthető lenne az emelés. Havi 20-ezer forint emelés évente 240-ezer Ft-ot tesz ki. Ezért én nem emelnék, csak akkor, ha rá lennék erre az összegre is szorulva.
2021. júl. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
97%

Én nem emelnék, vagy csak úgy hogy előtte 3 hónappal szólnék neki, hogy elfogadja e, vagy sem.


De ha helyette kifogsz egy problémás bérlőt, nem leszel kisegítve a 20 ezer fttal.

2021. júl. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem semmi közöd a magánéletéhez.

Fizet rendes nyugalmad van.

Ha oda költözik valaki akkor anyagilag még erősebbek lesznek így továbbra is fizetni fognak.

Ha viszont azért fizet hogy örökre egyedül maradjon és a te lakásodba lakjon akkor indokolt az emelés.

2021. júl. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!