Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Határozatlan idejű bérleti...

Határozatlan idejű bérleti szerződésnek milyen előnyei és hátrányai vannak?

Figyelt kérdés
Valamiért így írta meg a szerződést a tulaj de pontosan nem tudom, hogy mi a különbség a határozott és a határozatlan idejű között. Továbbá általában milyen időközönként szoktak emelni bérleti díjat határozatlan idejű esetén? Határozott idejűnél ugye általában akkor emelnek amikor letelt az időtartam de így nem tudom mire számítsak.
2021. júl. 11. 14:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A felmondási idő betartásával mindkét fél bármikor felmondhat. Béremelési szokásról kár beszélni, ezt úgyis a bérbeadó dönti el, lehet az félévente és hallottam már öt évet is. Ha túl magasra emeli, elköltözöl.
2021. júl. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Határozott idejű szerződés idő előtti felmondása esetén a tulajdonos követelheti a teljes időre a bérleti díjat
2021. júl. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
59%
Barmikor felmondhat es kitehet,a megjelolt felmondasi ido utan. Ha meg azonnali felmondasi felteteleknek teszel eleget,akkor azonnal.
2021. júl. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Akkor gondolom ennyi a lényege, hogy mind a ketten felmondhatjuk a szerződést bármikor. Köszönöm a válaszokat.
2021. júl. 11. 16:14
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem sokkal előnyösebb bérlőként. Nem köt oda, ha költöznél ált. 30 nap után mehetsz. A határozott inkább a bérbeadónak jó, hisz garantáltan lesz bevétele x ideig anélkül, hogy a bérlő bármikor felmondhatna és esetleg újat kellene keresnie, ami neki akár több havi bevételkiesés.
2021. júl. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!