Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hónap közepétől költözök...

Hónap közepétől költözök albérletbe. Lakbért, így szintén hónapközepe lesz megjelőlve a szerződésben ami jó. De a rezsivel mi lesz? Ahogy megismertem azt fogja mondani, nem volt lakva, nem volt rezsije. De ha mégis érkezik csekk akkor mit csináljak?

Figyelt kérdés
2021. aug. 16. 12:28
 1/9 anonim ***** válasza:
92%

A legtisztább ügy, ha beköltözéskor lefényképezed és feljegyzed az óraállásokat. Még tisztább ügy lenne, ha ezt együtt tennétek meg.

Ez esetben nagy baj nem érhet, ha előtte mondjuk nagy túlfogyasztás lett volna és jönne egy nagy víz, gáz, áram... számla, akkor tudnád hogy abból mennyit fogyasztottál te.

2021. aug. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
46%

A csekk a bérbeadóhoz érkezik, nem a te nevedre, úgyhogy semmit nem kell vele csinálnod, ha az ő nevén maradtak az órák.

Te a bérbeadóval fogsz elszámolni, nem a szolgáltatóval.

2021. aug. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Azt szeretné, legalábbis a Digiről beszéltünk, ha beköttetem, legyen az én nevemen, és persze ide is érkezzen. Mivel kell az albérlet kiveszem, csak nem tudom, hogy mennek a dolgok. Nyilván a többi számla is hozzám fog érkezni.
2021. aug. 16. 13:23
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az a te előfizetésed lesz, és azzal a szolgáltatóval te leszel kapcsolatban, tehát azt ők neked számlázzák.


Ez nincs máshogy attól, hogy bérlakásban élsz és nem sajátban. Ugyanúgy van.

Tehát a szüleid is tökéletes felvilágosítást tudnak erről adni. Valamint a szolgáltató is.

2021. aug. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Mondjuk elég furák. Két éves szerződést irattatnak alá. Első az persze fix, a második évben kértem, ha öröklök, abban az esetben felmondható legyen az albi. De nem egyeztek bele.
2021. aug. 16. 13:26
 6/9 anonim ***** válasza:
50%

"Nyilván a többi számla is hozzám fog érkezni."

Mármint a közmű? Mért érkezne hozzád?

2021. aug. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
5: Én nem vettem volna ki.
2021. aug. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Már pár hónapja keresek albérletet, senki se adta ki nekem. Most változtattam, és ingatlanközvetítőn keresztül kerestem. És ime. Ő is csak két lakást tudot mutatni, mert ennyire nincs kínálat.
2021. aug. 16. 13:31
 9/9 A kérdező kommentje:
Abban az árkategóriában amiben, én kerestem, kettő volt, hogy pontos legyek. Drágábakból van bőven.
2021. aug. 16. 13:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!