Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Bele szokták írni a bérleti...

Bele szokták írni a bérleti szerződésbe, hogy a konyhai csaptelep, és mosogató, ha elveszíti fényét ki kell fizetni?Tudom megállapodás kérdése, de nekem beleírták... akkor is kivettem volna, ha nincs benne, csak tudni szeretném ez mennyire elterjedt.

Figyelt kérdés
2021. aug. 18. 00:53
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Ebből kifolyólag kérnék ötleteket, hogyan ne veszítse el a fényét hosszú évek alatt a mosogató. ( Nekem eddig mindig elment a fénye.) Azt tudom, hogy klór tartalmú szereket nem lehet használni. Valaki az esetes tisztítást se ajálja. Tudom, ez már más kategória, de az okból kifolyólag ideillik.
2021. aug. 18. 01:09
 2/16 anonim ***** válasza:
75%

A csapot mosogatoszerrel most puha szivaccsal.

A vizkovet az ecet szedi le,fel percig hagyd rajta. A vizkotol lesz fenytelen pl.


Az aranyozott csak kulonleges banasmodot igenyel. Ott beszelj a gyartoval.



A rozsdamentes mosogatot szinten ecettel mosom. Tomenyen. Mosogatoszivaccsal mosom at :ecet plusz mososzer. Aztan alaposan leonlitem vizzel. Nem karositja. Olyan,mint uj koraban!! Fenyes gyonyoru.


Beszeld at a tulajjal,h o hogy szokta tisztitani.

Jo-e igy,ahogy leirtam.

2021. aug. 18. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
79%
Cillit bangnek van fújós fürdőszobai tisztítoszere. Gyönyörűen lehozza a vízkövet a csapokról. A fénytelenséget a vízkő okozza, ahogy az egyes írja. A cillit bangnél jóval olcsóbb és ugyanúgy tökéletes megoldás az ecet, ahogy az egyes írja (tényleg tökéletes választ adott). De bármivel is szeded le a vízkövet, ami fontos: ne hagyd vizesen a felületeket, hogy majd maguktól megszáradnak. Én papírtörlővel szoktam szárazra törölni. Akkor lesznek valóban szép fényesek.
2021. aug. 18. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
92%
Jogilag szerintem azért az ilyen kitétel megkérdőjelezhető, pláne ha fennáll a használatból fakadó kopás, elhasználódás. Az ilyen dolgokra a garancia sem terjed ki, pl ha lekopik a távirányítóról a felirat.
2021. aug. 18. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
87%
Ha ilyet látnék a szerződésben elgondolkodnék, hogy aláírjam-e. Ez képes lesz visszatartani a kauciód csak azért mert nem tetszik neki a normál amortizáció.
2021. aug. 18. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
85%
Remélem, hogy valami mocsok jó lakás amit kivettél, ha ilyen baromságokat képesek beleírni egy szerződésbe.
2021. aug. 18. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
84%

Igen, szerintem is ez egy beugratós pont lehet, amit majd a végén fognak kijátszani. Ha férfi vagy, azért mattul el a csap, mert nem takarítod olyan gyakran, ha meg lány, akkor nem mersz vitatkozni majd és inkább kifizeted.

Persze mind a kettőnek egy a vége: a tulajd szépen vízkőoldóval lemossa a csaptelepet, szép fényesre, aztán jön a következő albérlő, aki nagy mosollyal írja alá a szerződést.

Elmés!

2021. aug. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Aláíram a szerződést, és utólag olvastam el, mert öt oldal volt. Az amortizációt is simán remveri ez tény. Ingatlanközvetíthöz mentem, hátha képviseli az érdekeimet, de olyan szerződés lett a vége.... Még a festéknyomokat se szedték fel a járólapról... Szerintem azért, mert ha kárt okozok benne a már jól leszáradt festék felszedés közben, akkor kifizethetem. Laminált padó van benne. Szerződéskötéskor szembesültem az állapottal. De addigra már muszály volt kivennem, nem volt időm nemet mondani. Mosógatóra visszatérve, fel is hívta rá a figyelmemet hogy klóros vegyszerrel ne tisztítsam. Magyarán konyhai surulószerrel se amivel eddig szoktam. Itt a legolcsóbb panelházba valót képzeljetek el, erről beszélünk. Félrenéztek, ők nem tudják, talán általános tisztítószerrel... Mindekőzben ott volt az ingatlanközvetítő is. Szokásomhoz híven megint lefagytam, nem tudtam reagállni.
2021. aug. 18. 10:45
 9/16 A kérdező kommentje:
" Remélem, hogy valami mocsok jó lakás" Ezt eltaláltad. Mocsok jó lakás. Régi lambériával... stb. ( Tudom nem ebben az értelmébe gondoltad a szót.) Mivel nem kértem a nagymama kanapéját, ezért jajj bútorozatlan, mihez kezdünk az üres lakással, ha elmész? ? Így két évet írattak velem alá. Olya cuccokról beszélünk, hogy egyenesen vittek a szeméttelepre, mint megtudtam. Akkor miért vettem ki? A konyha szép felújított, és új tüzhely van benne. Tehát nincs benne a nagymama sütő, amivel igazából csak ő tudod sütni, fél cserép vagy tégla, hű anno miket raktunk még bele.. Tehát itt új. Fürdő wc, is felújított, padló is új. Mindezt egy lepukkant árában adták ki. Vigyázni is szeretnék rá, és köszönöm az eddigi ötleteket, és tanácsokat a takarításhoz. [link] Ezt a terméket néztem ki. Ennél is elveszti a fényét a mosogató? Lassan már ezzel a mosogatóval is álmodom, annyit jár a fejemben :)
2021. aug. 18. 10:57
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez azért elég gáz hogy a közvetítő sem hagyja hogy rendesen elolvasd. A lefagyás miatt ne aggódj mással is megtörténik váratlan helyzetben. De nem nézted meg előtte? Hát ez alap, nem? Mindenesetre ha vigyázol rá és rendesen fizetsz, hátha nem fog szarozni veled a tulaj. Olvasd át alaposan a szerződést majd mikor 2 év vagy több után felmondanád. Kérdezd majd meg hogy nem módosulhatna-e határozatlanra. Néha beleírják, hogy x évre meghosszabbítható. Nehogy az legyen, hogy a harmadik évben költözni akarsz és azért nem kapod vissza a kauciót.
2021. aug. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!