Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Nem vagyok, voltam hivatalosan...

Nem vagyok, voltam hivatalosan soha bejelentve a jelenlegi lakóhelyemre, kvázi feketén bérlem. Ebből lehet bajom?

Figyelt kérdés

Van egy saját kis lepukkant garson lakásom az ország egyik eldugottabb helyen, falun. (Oda vagyok hivatalossan bejelentve )

Viszont az konkrétan 300km - re van innen, így a munkahelyemtol túl messze lenne.


Egy ismerős ismerősétől bérlek jelenleg egy lakast, és ez már másfél éve van így, négy havonta fizetek egyben . (utolag, ő kérte így, nemtudom miért) . Amikor fizetek akkor Kp, semmi papírozás, átvételi elismervény vagy szerződés .

A rezsi is úgy megy, hogy olyankor egyben a négy havit odaadom, az is az ő nevere érkezik.


Na most ez kb, 650.000ft a 4 hónapra . Eddig nem volt semmi gond, majd most hétfőn este 21.00kor felhívott hogy beszélnünk kene és a hétvégéig ki kell költöznöm, mivel a lakás már nem lesz elérhető . ( vagy másnak adja ki, vagy beköltözik, vagy eladta, nem kötötte az orromra )

Ez nem így lett megbeszelve, hanem hogy időben tájékoztat.

Így én a munkahelyem elveszítem, mivel nem lesz honnan be járnom, nem akarok lepukkant vagy teljessen tulárazott új lakást berelni sietősen, 1 vagy 2 éves szerződést kényszerből aláírni . Mivel decemberig maradtam volna úgyis a munkahelyemen, nem tovább.


Azon gondolkodom hogy megkérdezem, tudna egy honapot várni azzal, hogy elköltözzek, de valószínű nem lesz a valasz.

Ez esetben gondoltam lelepek fizetés nélkül .

Tudna velem valamit kezdeni? Nem tudja bizonyítani hogy ott laktam.

Tudom, emberileg ez elég gyatra, de az is hogy se kérdés se beszed egyik napról a másikra kibasz.

(Hozza teszem semmi se lett le lakva,bulizva,károsítva,stb)


2021. szept. 1. 10:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Te se tudsz vele mit kezdeni azzal, hogy kidob, ő se teveled, ha nem fizetsz. Ilyen ez a popszakma. Max lever(et)i rajtad, ha olyan.
2021. szept. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%
A bejelentkezés és a bérlés egymástól függetlenek. Te nem tudhatod, hogyan adózik a bérbeadó.
2021. szept. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Sehogyan nem adózik, mindenhol az ő neve szerepel, az enyém sehol, mintha nem is leteznék.

Mellesleg szerződés sincs köztünk, semmilyen írásbeli megállapodás .

2021. szept. 1. 14:57
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Jogilag nem tud megfogni, ha nem írtál alá semmit. Az emberi része más kérdés. Én első körben megpróbálnék sürgősen nézni valami másikat, lehet, hogy találsz mégis megfelelőt. Ezzel párhuzamosan beszélni kellene a tulajjal, hogy ő se gondolhatja komolyan, hogy 2 nap alatt találsz majd magadnak lakhelyet. Próbáljatok kompromisszumot kötni. Ott belengetheted neki, hogy ha ő se bánik úgy veled, mint egy "normális" bérlővel (30 napos felmondással), akkor neked is eszedbe jut, hogy nem védi őt szerződés és nem kötelez téged semmi a fizetésre.
2021. szept. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha csak decemberig melózol nincs esetleg egy haverod akinél kihúzhatod ezt a pár hónapot? Ha vannak bútoraid, lehet raktárat bérelni nekik addig. Utána amúgy is haza költöznél a faludba, vagy hogy?
2021. szept. 1. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Sajnos senki sincs ismerős a közelben akinél meghuzhatnam magam egy hónapig akar .


Mai nappal elmegyek egy hét táppénzre, a főnököm tudja miért, majd 2.5 hét rendes szabadságot kiadják és utánna megszűnik a munkaviszonyom. Az előző hónapról mivel teljes meg kapok fizetést (kvázi szeptember és október megmarad rendes bevételnek ) majd novemberbe (lehet decemberben is) elmegyek munkanélkülire, meg soha nem voltam munkanélkülin és van 5ev bejelentett munkaviszonyom 24 évesen szóval így jár ha jól gondolom .

A bérbeadóval nem egyezkedek, kulcsot berakom a postaládába ki takarítok majd el felejthet engem és a négy havi bért is.


Tudom ez nem helyes, de az se az amit ő csinál.

Talán így egalban vagyunk.. mégha picit bánt is a dolog.

2021. szept. 2. 11:37
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A 4 havi 650ezerből, amit nem tervezel odaadni, simán futja 1 hét panzióra és ezalatt találsz kiadó lakást.

Az exbérbeadó habitusától függ - te ismered - hogy milyen következményekkel fog járni neked, ha meglépsz 650ezerrel és még a rezsit is ott hagyod.

2021. szept. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
32%
Ha én lennék a főbérlő tutira megkeresnélek pár izmos jóbaráttal és kiráznám belőled a zsét. Elmagyarázom, hogy miért nem neked van igazad. Nem írtatok szerződést, amibe te is beleegyeztél, tehát nincs jogod felelősségre vonni az ipsét amiért nem ad neked egy hónap felmondási időt. A lakásban laktál és rezsit is csináltál, tehát azt a szolgáltatást amiben megállapodtatok te megkaptad viszont nem akarod kifizetni, tehát ha nem fizetsz átvered a tulajt és nem kis pénzzel. Nyilván nem elfogadható a főbérlő viselkedése sem, hiszen egy hónapnyi felmondási időt azért elvárható lenne, hogy adjon, de az a szöveg, hogy te emiatt veszted el az állásod eléggé béna. Ha akarsz keresel másik albérletet és simán pár nap alatt találhatsz, tehát erről sem a főbérlőd tehet. Tehát mindent egybe vetve egyáltalán nem leszel egálban, azzal, ha nem fizeted ki a bérleti díjat és a rezsit a főbérlőnek még akkor se, ha ő nem hagyott neked normális felmondási időt. Szerintem gondold át.
2021. nov. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!