Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Melyik kerületben van a...

Melyik kerületben van a legkevesebb csótány? Honnan lehet előre sejteni?

Figyelt kérdés
Szeretnék költözni budapesti albérletbe, de nem szeretnék egy évig csótányok között élni.
2021. okt. 14. 22:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
91%
Ilyen felmérés eddig még nem készült a budapesti kerületekről, de javasolnám a XII-ik kerületet, gellérthegyi villákat, vagy a Rózsadomb egyes részeit.
2021. okt. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Pesti oldalt tudom mondani a belvárost.

Duna mellett esélyes, szereti a folyómenti klímát, valamint szemétledobós betonházban esélyes -bárhol (szereti a hűséget és a kajamaradékot).

A Duna mentén ahol van csútány, svábbogár és patkány is van.

régi építésűben jellemzően nincs a beslő kerületek közül a VIII., VII, VI, kerületben és az ezekkel határos részeken a XIII. és V., IX. kerületben (ami még a Dumától messzebb van).

Mert nem szereti az ottani klímát!

Olyan házak vannak, amióta áll, nem láttak benne bogarat.

Lehetnek kivételek, pl. ahol sokáig volt étkezde, ott lehet. De alapvetően azt a klímát nem szereti.

Mindig KÉRDEZGETNI KELL! Ha már megfelel minden más szempontból a lakás. Lakókat, közös képviseletet.

2021. okt. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
* szereti a hőséget
2021. okt. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Kizárólag szerencse kérdése, még csak azt sem lehet mondani, hogy csak koszos embernél fordul elő.

Te is hazavihetsz holnap boltból, munkahelyről a táskádban.

2021. okt. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és az újépítésű téglában is többnyire nincsen, de egy házat ismerünk, amiben van....

Irtják persze, de akkor is van mit.

2021. okt. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Amire jo, ha figyelsz: Ne foldszinti lakasba koltozz, ne legyen a tarsashazban vagy kozvetlenul mellette bolt/etterem/ kocsma.

Ha megnezel egy lakast es mar a haz kapujaban vannak doglott vagy epp szaladgalo csotanyok, menekulj :D

Persze nincsen garancia semmire. A jo hir az, hogy 5 alberletben laktam eddig es csak egyetlen egyszer futottam bele csotanyba, ismerosi korben rajtam kivul viszont senki se, ugyhogy talan mar nem annyira gyakori, mint mondjuk 20 eve.

2021. okt. 14. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Barátoknál (magas emeleten) szerintük azért van, mert a földszinten pékség van. Nálunk pár házzal arrébb 20 éve sosem láttam. Viszont van néha patkány a pincében, amit - ahogy az utcánkban a többit is - , elönt nagyobb esőknél a víz, mert amikor 120 éve építették még nem volt külön cső a szennyvíznek meg az esőnek, és a metró miatt plusz jött fel talajvíz is, pedig a Duna messze.
2021. okt. 15. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Jellemzően azokban a házakban fordul elő gyakran, ahol ott van minden szinten a szemétledobó, vagy ahol a pincékben nagy mennyiségű élelmet raktároznak. Nekem magasföldszinti lakásom van, maga a ház rendezett, tiszta, csótány sosem volt (10. kerület, Óhegy).
2021. okt. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Én kb. 40 évig laktam újpesti panellakásban, ez alatt egyetlen egyszer volt csótány-invázió, de az valami brutális volt... Nyár volt és nagy hőség, állítólag az egész környéket elárasztották, feljöttek a csatornákból. De ismétlem, ez egy alkalom volt, sem előtte, sem utána nem nagyon láttam csótányt.
2021. okt. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
43%

A berleti szerzodesbe irasd bele,hogy csotany eseten jogosult vagy azonnali felmondasra es a kaucio is visszajar neked. Nem kell kifizetned a hatralevo honapokst.



Igy nem lesz kockazatod.

2021. okt. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!