Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérlet felmondása ágyipolosk...

Albérlet felmondása ágyipoloskák, csótányok esetén?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 1 éves bérleti szerződésünk van az albérletre, 5 hónapja lakunk itt. Gyakori, alapos takarítás ellenére egyre csak lepnek el minket a panel lakásban a csótányok és most ágyipoloskát is találtunk. Ha a főbérlőnk nem hajlandó ez ellen tenni valamit felmondhatjuk úgy az albérletet, hogy a kauciót visszakapjuk?

2016. jún. 29. 00:51
 1/3 anonim ***** válasza:

A kaució mindig jóindulattól függ és szerződéstől. Mi van a szerződésben? Mennyi a felmondási idő? Ha azt betartjátok, akkor elvileg visszaadja a pénzt. Kérjétek a lelakását, ami ugyan nem szabályos, de így tuti megvan a pénz. A gyakorlatban én már jártam így is meg úgy is.


Ez egyébként vis maior helyzet, vagyis azonnal felmondhatnátok, mert lakhatatlan az ingatlan. Erre van szabályozás a szerződésben? De szerintem így nem kapnátok vissza kauciót, mert most se intéz semmit nektek.

2016. jún. 29. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha vmelyik szomszéd (csőszomszéd, szóval vizvezeték-szennyviz-szomszéd) fertőzött csótánnyal, a lakástulajdonos semmit nem tud tenni, irtás után szinte azonnal kiujul. Sajnos saját tapasztalat, saját tulajdonu lakásunkban kinlódtunk a csótányokkal (poloskát nem láttam még soha), és csak akkor szűnt meg, de akkor azonnal, mikor az alattunk lévő lakást eladták, felujitották, és egy pedáns hölgy vette meg, azóta egy darab csótányunk nem volt.
2016. jún. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha nincs a szerződésben szabályozva ez a helyzet, akkor az üzleti gyakorlatot kell alkalmazni: a tulajdonos fizeti az irtást. Amennyiben nem, költözzetek ki azonnal és a kauciót is kérjétek. Ha nem akarja adni akkor lehet vinni a berendezést, aztán pereljen ha akar.
2016. júl. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!