Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérlet mellett hogy lehet...

Albérlet mellett hogy lehet félretenni saját lakásra?

Figyelt kérdés
Tervezek itthonról elmenni, mert nagyon nem bírom az itteni légkört viszont ahhoz hogy hamarabb menjek csak albérlet az esélyes, mert sokára jönne össze lakásra való. Mennyi fizetésnek kéne lenni hogy ez megoldható legyen? Még nem dolgozok de úgy 2 hét múlva már szeretnék rendesen dolgozni és így félretenni. Nincs jó szakmám így tapasztalatokból tudok dolgozni max ilyen fizikai betanított, gépkezelő operátori, gyári, csomagolós állásokra jelentkeznék. Társasházi lakásra vágyom, semmi extrával. Egyedül költöznék és egyedül is vennék sajátot, társ meg ilyen szóba se jöhet. Magánykedvelő vagyok. 24L köszönöm!

2021. okt. 26. 20:40
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
95%

Én úgy csináltam, hogy voltak igények amiből leadtam és mellette igyekeztem előrébb lépni fizetés szempontjából.


Amikor 250-300-at kerestem, akkor kis szobákat béreltem csak. Még 400 ezres fizetéssel is csak szobát. 500 ezres fizetésnél mondtam azt, hogy teljes albérlet.


Mellette nincs őrülten drága hobbim, szenvedélyem, de azért relatív tudtam éli is.


Mellette szerencsére volt egyéb juttatás, +1 havi bónusz év végén, projekt utáni bónuszok. Ez összességében több milliós összeg.


Voltak befektetéseim, voltak maszek munkáim kisebbek.


Nekem így sikerült összeszedni 5 év alatt az önerőt és némi pénzt a felújításra. Csak sajnos most még a felújítás is irgalmatlan sokba kerül, 2x drágább ajánlatokat kapok mint ismerősök akik pár éve újítottak.

2021. okt. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
76%

10: "Egy 60 milliós kertes ház"

Az nem egy fős lakás egy huszonévesnek, aki menekül otthonról, hanem egy 3 generációs ház az ország legdrágább részén.


Keletebbre 13 M egy 140 nm-es felújított ház, ami 3 generációs...

Vagy egy egyfős kislakás egy nagyvárosban.


És természetesen nem csak vadiúj, berendezett ingatlanokba lehet menni lakni, hanem felújítandóba is.

2021. okt. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
73%
12: nézz körül, hogy Budapesten, az agglomerációjában vagy esetleg Győr vagy Sopron környékén mit kapsz 60 millából, mert több generációs, jó állapotú családi házat nem nagyon...
2021. okt. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
65%

13: De hogy jön ez ide?

Egy nem tudni, hol élő, 24 éves lány szeretne minél előbb KÜLÖN, optimális esetben EGYEDÜL lakni, BÁRHOL, ahol nincs ott az anyja. Hogy jön ide 60 milliós budapesti agglomerációjú és győri ház???

Neki jó egy 4 milliós nyaraló is bárhol az országban!

2021. okt. 26. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%

Alberlet mellett nagyon nehez hazra gyujteni.

Amiket leirtal, azok alapjan kulonosen nehez mivel nincs vegzettseged. Ha lenne valami vegzettseged akkor jobb allast is kaphatnal. Pl konyvelokent jobban keresnel mint gyari munkaskent.


En ugy gyujtottem hazra alberlet mellett hogy ketten voltunk a felesegemmel, gyerekunk akkor meg nem volt es a felesegem fizetese fedezte az alberletet meg a rezsit, az enyem meg minden mast, plusz tudtunk felretenni. Mikor lett oneronk akkor vettunk fel hitelt. Most is fizetunk a haz utan de ami nagy kulonbseg hogy nem alberletet hanem hitelt fizetunk ami kevesebb es elobb-utobb ki lesz fizetve.


Gyujts onerore eloszor is, utana pedig probalj meg hitelt felvenni. Az alberlet nagyon draga, havonta 100.000et sporolnal csak azon. Azt felejtsd el hogy te osszegyujtod egy haz teljes vetelarat. Ha most kinezel egy hazat ami pl 20 millio, mire osszejon ez a penz, addigra 30 millio lesz egy olyan haz amit szeretnel, mert az ingatlan arak mindig mennek felfele es az inflacio miatt kevesebbet is er a penzed minden evben.

2021. okt. 27. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
57%

#14


Te írtad azt a butaságot, hogy 7,5 millió egy drágább helyen már elég. Egy drágább helyen annyi pénzből még a kirakat elől is elzavarnak.

2021. okt. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%

"Nincs jó szakmám "


És mi tart vissza attól hogy legyen?


Nagyon fiatal vagy még. Simán beíratkozhatsz iskolába/tanfolyamra és akkor mindjárt több lehetőséged lenne az életben.

2021. okt. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%

A leghosszabb futamidejű hitellel talán megoldható.

Addigis nagyon kell spórolnod, szobát berelni, nem lakást, minden fillért megnézni, hova költesz.

"Neki jó egy 4 milliós nyaraló is bárhol az országban!"

Naja és onnan hogy jár be dolgozni?

2021. okt. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
91%

Nagyon egyszerű: eleget kell keresned ahhoz, hogy félre tudj rakni. Ha nem keresel eleget, nem tudsz félrerakni, és soha nem is lesz saját lakásod.


De tényleg, nincs semmilyen titkos módszer erre, csak kellemetlen amikor pofáncsap a valóság. Nem véletlen mondják hogy jól gondold meg hogy mit tanulsz.

2021. okt. 31. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
4%

Na, itt jönnek képbe azok a tulajok, akik drágán adják ki a lakásukat albérletbe.

Miattuk nem lehet spórolni.

Persze, persze, te meg most azt fogod írni, hogy nem az albérlet a drága, hanem a fizetés a kevés.

Ha az átlag fizetés nettó 2.000.000 forint lenne, abban biztos vagyok, hogy a piacra fogva (mire másra is) a tulajok,

1.500.000 forintért adnák ki a lakásaikat albérletbe.(természetesen feketén)

Tehát semmi nem változna, vagyis csakis a tulajok tehetnek arról, hogy a bérlők nem tudnak félretenni, hiába dolgoznak akár két munkahelyen is, mert a fizetésekhez képest aránytalanúl magas áron adják ki a lakásaikat albérletbe.

Mi az olcsó egy 120-180.000 forintos albérletbe?

Mi az olcsó egy lakásban kiadott, 80-100.000 forintos szobában?

Térjetek már észhez! 😠🖕

2021. okt. 31. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!