Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérlet mellett hogy lehet...

Albérlet mellett hogy lehet félretenni saját lakásra?

Figyelt kérdés
Tervezek itthonról elmenni, mert nagyon nem bírom az itteni légkört viszont ahhoz hogy hamarabb menjek csak albérlet az esélyes, mert sokára jönne össze lakásra való. Mennyi fizetésnek kéne lenni hogy ez megoldható legyen? Még nem dolgozok de úgy 2 hét múlva már szeretnék rendesen dolgozni és így félretenni. Nincs jó szakmám így tapasztalatokból tudok dolgozni max ilyen fizikai betanított, gépkezelő operátori, gyári, csomagolós állásokra jelentkeznék. Társasházi lakásra vágyom, semmi extrával. Egyedül költöznék és egyedül is vennék sajátot, társ meg ilyen szóba se jöhet. Magánykedvelő vagyok. 24L köszönöm!

2021. okt. 26. 20:40
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
72%

Sehogy, egy saját lakásra 40-50 éves korodra gyűlne össze talán, havi 300e megtakarítással.

Külföldre törekedj szerintem, mert itthon vagy találsz egy olyat akinek már van valamije, és azt lehet pofozni kifele.

2021. okt. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Külföldre meg nem akarok menni..és írtam hogy egyedül csinálnám mind ezt látom hiába írtam ezeket...
2021. okt. 26. 20:47
 3/28 anonim ***** válasza:
90%
Oké: ha egyedül vagy, nincs jól fizető szakmád, nincs vaskos örökség, nem akarsz külföldre menni...akkor valsz sehogy.
2021. okt. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
oké..akkor vagy albérlet vagy itthon gyűjtök majd. nem lehetetlen.
2021. okt. 26. 20:52
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Én albérletben lakok és jelen pillanatban semennyi pénzt nem tudok félrerakni mert gyakorlatilag éppen hogy kijövök a fizetésemből. Nekem szükségem lenne 8 millió forint önerőre hogy a lakótelepen ahol élek tudjak venni egy közepes méretű lakást. Ehhez viszont félre kéne tudnom rakni minimum havi 100.000 Ft ot és akkor durván hat év alatt meglenne. Nekem mindehhez körülbelül havi 350.000 Ft-os fizetés lenne szükség.
2021. okt. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
93%
Kb esélytelen vagy, hacsak nem keresel valami kimagasló összeget. Én itthon lakom, 400k nettó körüli a keresetem és így tudtam 3 év alatt összeszedni 6,5 milliót és 1 kocsit. Szóval még legalább 3 év kell, hogy legyen 10 millám tutira, amivel esetleg kapok hitelt egy felújítandó 35-40 milla körüli házra itt Budapest agglomerációjában.
2021. okt. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm hát elszomorító :(

akkor csak albérlet vagy otthon gyűjtögetés marad...ezek közül melyik jobb?

2021. okt. 26. 21:12
 8/28 anonim ***** válasza:
79%

1: Ezt hogy számoltad ki?

Havi 300 megtakarítással az 25 hónap alatt 7,5 millió.

Ez már egy drágább helyen is egy komoly önerőnek elég.

2021. okt. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem önerőt számolt, hanem teljes értéket.
2021. okt. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
82%

#8


Hol elég neked egy drágább helyen 7,5 millió önerő? Egy 60 milliós kertes házba, ami nem számít drágának a mai világban, simán kell 15 milla, hogy meglegyen az önerőd, meg a papírmunka.

2021. okt. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!