Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mennyire általános, hogy...

Mennyire általános, hogy ősszel/télen fűtés nélkül is meleg van a lakásban?

Figyelt kérdés

Nyár elején költöztünk 2. emeleti panelba. Egy pokol volt a nyár, mert klímát nem lehet beszereltetni, csak azokhoz a lakásokhoz, ahol van erkély, itt pont nincs.

Alig vártam a hűvösebb időt. Nem fűtűnk mégis meleg van, mert a felfelé menő csövek langyosak. Most is azt csinálom, mint nyáron, hogy ha ide süt a nap, akkor lehúzom a redőnyöket, szinte egész nap nyitva vannak az ablakok és mégis meleg van. Éjszaka nem lehet aludni. Már kétszer nyitva hagytam éjjelre is az ablakokat, de mindkétszer másnapra olyan beteg lettem 2 hétig, hogy azt hittem meghalok.

Ez mennyire általános, hogy ennyire melegek a panelok hűvös időben is?



2021. okt. 31. 12:07
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
42%

"Nem fűtűnk mégis meleg van, mert a felfelé menő csövek langyosak."

Esetleg zárassátok el a távfűtést!

Ha mindenkinek melege van a házban....! Minek megy??

2021. okt. 31. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
86%

De az önkormányzat emberei persze hűsölnek a hegyoldali kertes házban, mi? De fejükre olvasnék...


Mondok egy ötletet, esküszöm megcsinálnám, de én már nem vagyok ilyen helyzetben. Csinálsz a szobában, a magánterületeden fél méterrel beljebb az igazitól egy második falat, ablakot. Arra szereled a klímát. Aztán nyáron kinyitod a külső valós ablakot, hadd fújjon a klíma. Nem lóg ki a ház homlokzatára, meg nem is látszik, ha elézárod az ablakot: ergó semmi közük hozzá, mert belül van magánterületen, gyakorlatban meg a szobádon kívül az utca légterében. Nekem megérne egy szekrénnyi részt feláldozni a szoba területéből klímáért cserébe. És lehet ma már venni gyenge járaton nagyon halk klímát, ami senki szomszédot hangjával nem zavar, mert nem is hallja. Mobilklímával ne probálkozz, esélytelen egy panellal szemben. A külső egységnek kívül kell lennie légtérileg és pont, külömben szart se ér.

2021. okt. 31. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Egyébként elvileg valahogy az balra is fel lehet szerelni a kültéri egységet (persze elvesz a fényből), és abba sem köthetnek bele.
2021. nov. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
87%
A mobil klíma nagyon is jó, nálunk 16 fokot is csinált egyszer (egyékbént ilyen 33-34 fokok voltak), mikor véletlen bekapcsolva maradt egésznapra. DE ki kell vezetni valahol kintre a csövét, különben visszafújja a meleget! Nyilván ha a split miatt nem fúrhatod át a falat, akkor a mobil miatt sem sajnos.
2021. nov. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Ez az egyik hátránya a 4 emeletes paneloknak.Én biztos nem foglalkoznék az önkorival a kényelmem az első!A sok csőves meg tróger piás az nem rontja az utcaképet??Hogyis van ez?
2021. nov. 8. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!