Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mit tegyek, ha gyűlölök...

Mit tegyek, ha gyűlölök társasházban lakni?

Figyelt kérdés
Kertes házban nőttem fel, úgy adódott, hogy munka miatt el kell költöznöm. Sajnos csak társasházi lakást tudok bérelni, mert itt egy kertes házat kibérelni kb. havonta annyiba kerül, mint a fizetésem (megyeszékhelyen lakom). De megőrülök tőle, hogy nem lehet kimenni a kertbe, kertészkedni, tyúkokat tartani csak bent aszalódni a lakásban. Saját házra nincs pénzem.

2021. nov. 14. 22:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
Akkor bérelj szobát családi házban.
2021. nov. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%
Erre szokták azt mondani, hogy vagy megszoksz, vagy megszöksz.
2021. nov. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
21%
Vagy alkalmazkodj, vagy oldd meg valahogy. Például nyerj a lottón, és vegyél magadnak egy lakatlan szigetet holnap.
2021. nov. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
33%
Vagy keress egy gazdag pasit.
2021. nov. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
54%

Gyujts penzt es vegyel egy hazat hitelere.

En is csaladi hazban nottem fel. Nekem nem a tyuk tartas hianyzott hanem az hogy van sajat udvar es egy kertes haz altalaban nagyobb is mint egy tarsashaz.

Mi sem tudtunk volna hazat berelni ezert lakast bereltunk csak, de amint volt ra lehetosegunk, vettunk egy kertes hazat hitelre.

A hitele eleinte lehet hogy sok, de ha fix kamatozasu, akkor az nem fog valtozni, mig az alberlet arak mennek fel folyamatosan, igy 5-10 ev mulva mar jobban jarsz a hazzal.

A mi esetunkben mar a hitel felvetelekor alacsonyabb volt a torleszto mint a lakas berleti dija, de mi kulfoldon vagyunk, itt amugy is nagyon draga a berles. Magyarorszagon talan egy kicsit mashogy mukodik, ugyanis ha berelsz pl 90 ert havonta, akkor vasarlas eseten nem biztos hogy alacsonyabb lesz a torlesztod. Viszont mint irtam, ha a hiteled fix kamatozasu, akkor a torlesztod nem valtozik. Ha 120 a torlesztod, akkor 5 ev mulva is 120 marad, de addigra az alberleted lehet mar 130 lenne vagy tobb.

2021. nov. 15. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
79%
Lehet vágyni irreális dolgokra, csak megkeseríted vele az életed. Legyél szorgalmas, képeszd magad és nézz olyan munkát, ami közelebb visz ehhez, és idővel talán megvalósul.
2021. nov. 15. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
86%

Én Győr mellett lakom, erről a környékről tudok beszélni. Győr is a legdrágább városok közé tartozik, ennek ellenére pl nekünk is van kiadva a belváros közelében egy közös udvaros kis házunk, az átlag bérleti díjaknál olcsóbban. Igaz, hogy kicsi, inkább 1-2 főnek jó, meg közös udvaros, de mégis családi ház jellegű, saját udvar résszel. Ezen kívül a város környéki településeken bőven van olyan ház, amit olcsóbban lehet bérelni, mint egy átlag lakást Győrben.

Mindennek ára van, azon érdemes gondolkodni, hogy oldod meg a problémát. Vagy drága, vagy kicsi, vagy messzebb van. Kompromisszumot kell kötni.

Ezen kívül még esetleg lehetőség az is, hogy társasházban laksz, meg bérelsz egy kertet valahol, ahova kijársz kertészkedni. Valószínűleg ingyen is találsz ilyet, a rendbentartásért cserébe. Pl a mi kert részünket nem használja a jelenlegi bérlő, így nekünk csak gond. Boldogan odaadnám művelésre. Van rajt kis faház, víz, áram.

2021. nov. 15. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
97%

Én például az erkélyen igyekszem kiélni a kertészkedési vágyaim, mert nincs pénzem családi házra. Tyúkot itt se lehet tartani, de a retek, koktélparadicsom megterem, szép virágaim vannak.

A társasházak előtt szokott lenni olyan előtér, amit lehet gondozni, ültetni, ápolni. Néhány helyen van közösségi kert is, az is nagyon klassz dolog. Ha hiányzik az állatok közelsége, akkor én elmegyek a kutyamenhelyre egy egy napra segíteni, de van olyan barátom, aki nagyon hálás, ha néha átvállalom a kutyája sétáltatását.

Menj kirándulni, keress helyet ahol ki tudsz ülni egy fa alá olvasni, napozni. Ezek nagyon sokat segítenek. Közben pedig gyűjts, tegyél félre önerőre, előbb utóbb összejön a kertes ház is.

2021. nov. 15. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
97%

Hali!


Én is gyűlöltem lakásban lakni, viszont mivel nem volt pénzem házra így 7 évig ott is maradtam. Ekkor volt lehetőségem építkezni, amit meg is léptem.


Amit csinálhatsz:


-Maradsz, kibírod, összegyűjtesz annyit, hogy később(akár hitelre) vegyél egy házat.


-Költözz át egy földszinti, kertkapcsolatos lakásba. Bár tyúkokat nem tarthatsz, de lesz egy kis zöldfelület.


-Családi házban bérelj szobát

2021. nov. 15. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
25%
Vannak kertkapcsolatos minigarzonok is. Kb. mindenhol.
2021. nov. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!