Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Lakáskiadóktól kérdezem,...

Lakáskiadóktól kérdezem, mennyire megy mostanában a lakáskiadás, nem budapesti városban? Mennyire van normális kereslet? Fizetik-e rendesen, időben? Vagy nagy a válság, és az erre a részre is kihat? stb

Figyelt kérdés
1 vagy 2 maximum 3 szobás lakásokra gondolok, és nem a full luxus kategóriára. Bármilyen tapasztalat érdekel ebben a kategóriában.

2021. dec. 3. 22:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen általánosságban, hogy "nem budapesti városban" nem lehet válaszolni.

Nem mindegy, hogy Debrecen, Győr, Salgótarján vagy Ózd.

Pedig mindegyik "nem budapesti város"

2021. dec. 4. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az 1es válaszolóval. Ez így túl általános. Meg kéne nevezned a várost/városokat, aholkiadni szeretnél.
2021. dec. 4. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbben fizetnek, igen. De ha pontosítasz, akkor se lesz pontosabb válaszod ennél. "Debrecenben fizetnek a bérlők?" Igen, a többség. De senkinek sincs friss kimutatása, hogy hányan igen és hányan nem. Esetfüggő, bérlőfüggő, esetfüggő. Nagyvárosban valószínűbb, hogy ha elveszti a bérlő a munkáját, akkor hamarabb talál másikat, amiből fizetni tud. Ennél többet nem lehet mondani.
2021. dec. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Személyes tapasztalatok érdekelnének. Nem statisztikát készítek, persze, tudom, hogy ez így elég általános. Nem szűkítem egy városra, mert nem valószínű, hogy egy konkrét városból sok lakáskiadó lenne itt. Akkor arra szűkítem, hogy Vas, Fejér, Veszprém megyei nagyvárosban, akinek van konkrét tapasztalata, érdemes-e kiadni 1-2 szobás lakást, az elmúlt év alapján, fizették-e rendesen, vagy a válság rányomta a bélyegét?
2021. dec. 4. 14:39
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigieket is.
2021. dec. 4. 14:40
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én Dunaújvárosban örököltem egy kétszobás panelt (oké, nem nagyváros, de Fejér)2014-ben. Azóta is ki van adva, mert nem valami hú, de értékes (abszolút normáis állapotú amúgy) és eddig nem volt szükséges eladnom sem, újév után meghirdetem, többet nem nagyon fog úgysem egyhamar érni, mint amennyi a mostani piaci értéke és nem akarok már felújításra sem költeni, mert nem érné meg.

Ebben a 7 évben (azaz hát ez a nyolcadik, hogy bérlik) most van(nak) a második bérlő(i)m, mindkettő mindig időben, gond nélkül fizetett, semmi problémánk nem volt sosem egymással, mindent meg tudtunk korrekten beszélni, a nyakukra sem jártam sosem, pedig nem éppen a legjobb helyen van a városon belül sem (Római városrész), de rendes, dolgozó fiatalok vették ki mindkétszer. A válság nem volt semmilyen hatással a bérlésre, nem kértek könnyítést és egyebet sem, pedig kérdeztem, de nem érintette a szektorukat a covid. Viszont nem is emeltem egyiküknél sem. Értem ez alatt az első bérlőim 3 évig voltak, mikor elköltöztek emeltem kicsit mielőtt újra kiadtam, de 2017 óta maradt az összeg.

2021. dec. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!