Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Érdemes ingatlanközvetítő...

Érdemes ingatlanközvetítő irodát megbízni lakáskiadás céljából?

Figyelt kérdés

1 havi bérleti díj a tiszteletdíjuk plusz 50e forint közjegyző díj.

Szerintem kicsit sok...


Mit gondoltok?


2021. júl. 8. 15:31
 1/8 anonim ***** válasza:
12%
Attól függ hogy mennyi időd van foglalkozni a lakással. Ha neked nem gond csöpögő csapot, nyikorgó ajtót, zörgő klímát javítani délután munka után, akkor intézd magad.
2021. júl. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

#1

Az ingatlanközvetítő NEM gondnokolja a lakást. Főleg nem 1 havi bérleti díjért.


Kérdező!

Ha messze vagy a lakástól, ahogy mi is 130 km-re, akkor éri meg ingatlanost megbízni a kiadással.

Egyébként esetükben ez nem tiszteletdíj, hanem jutalék, de a lényegen nem változtat.

2021. júl. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem átlag embernek ahhoz kiadja azt az 1-2 ingatlanját nem éri meg.
2021. júl. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
46%

Én biztos hogy nem bíznék meg az ingatlanosban.

Pláne, hogy aláírász egy szerződést, hogyha hoz bérlőt, akkor köteles vagy kiadni neki.

Akármilyen cigót hoz...

2021. júl. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 xswerdy ***** válasza:
79%

igen, az ingatlan közvetítés és az ingatlan menedzsment 2 külön dolog, de vannak cégek, akik mindkettőt nyújtják.


Szóval ha csak a közvetítésről beszélünk, szerintem nem éri meg kiadáshoz ingatlanost igénybe venni, ő se csinál mást, mint meghirdeti az ismert potálokon.


A közjegyző amúgy független az ingatlanostól, az egy teljesen más kérdés, hogy rá szükséged van-e (közokiratba foglaltathatod a szerződést akkor is, ha nem veszel igénybe ingatlanost, és akkor sem kötelező a közokirat, ha van ingatlanos).

2021. júl. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
32%
Ne bizz meg ingatlanost. Hoz egy cigot es ha nem adod ki neki a lakast,akkor is koveteli az egyhavi berleti dijat a munkajaert…
2021. júl. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 xswerdy ***** válasza:
100%

6. ez nem így van. Eladási megbízásnál igen, ott általában benne van a szerződésben, hogy ha olyan vevőt hoz, aki megadja legalább az általad megjelölt minimum árat, akkor jár a jutalék, akkor is, ha te nem adod el a lakást.


Bérbeadási szerződésnél még nem hallottam ilyet, beszélgettem is erről ingatlanosokkal, azt mondták, hogy természetesen bérbeadásnál meghagyják a tulajnak a szimpátia alapú döntés jogát.

2021. júl. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
73%

Én is úgy gondolom, hogy jobb ha magad adod ki. Mi ugyan a másik oldalon állunk, azaz lakást keresünk. Sajnos 5-ből 4 lakásnál az ingatlanos jelenik meg a tulaj nélkül. Tapasztalatom, hogy alap kérdésekre nem tudnak válaszolni: amikbe már belefutottam a lakásnézések során pl: lehet-e hozni kistestű kutyát, nappali vagy éjszakai áramról megy-e a bojler, tartozik-e a lakáshoz tároló, mennyi a közös költség (és mit foglal magába), stb. Úgy gondolom, ezek olyan alap dolgok, amik nélkül nem tennék le foglalót, viszont a tulaj azonnal tudná a válaszokat. Az is gyakori, hogy feltételezem nem is érdekli kinek adja ki, mert gondolom nincs rajta neki annyi haszna, így sokszor el se jutok oda, hogy megnézzek egy lakást, mivel ígérik, hogy visszahívnak, de ez nem valósul meg.

Szóval intézd magad, így te is látod ki lesz a bérlő és ők is szerintem szívesebben üzletelnek egy tulajjal, mint egy "közvetítővel".

2021. júl. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!