Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A Bérbeadó tulajdonos mit fog...

A Bérbeadó tulajdonos mit fog reagálni a költözésemre?

Figyelt kérdés

Jelenleg bérelünk egy albérleti lakást az ismerősömmel,de sajnos össszeveszett velem egy macska miatt.Nem értette meg,hogy a tulajdonos nem engedélyezi az állattartást a saját lakásában.Az ismerősöm nem áll velem szóba.Én gondolkozok rajta,hogy miért lakok ott vele.Ezért elhatároztam,hogy költözni fogok.Holnap megyek megnézni egy garzonlakást,ami a hirdetés alapján megfelelne az elvárásaimnak.Le tudom rakni a 2 havi kaukciót,ami a bérléshez szükséges.A régi tulajdonosnak jelzem ezzel,hogy a Január hónapot még kifizetem neki,de nem fogok ott lakni.A szerződés szerint:"Ha a tulajdonos és köztem megszületik a közös megállapodás,akkor a szerződés bármikor megszüntethető."<---Ez azt jelenti,hogy automatikusan az ismerősömre hárul a bérleti díj fizetése vagy őt kirakja a tulajdonos?Arról nem is beszélve,hogy ezzel nyerek egy kis időt a költözéssel,valamint a cuccaimat át tudom vinni az új albérletbe(garzonlakásba).A szerződés jelenleg ingatlanközvetítő és tulajdonos által lett kötve.Nem lesz nagyobb probléma belőle?

Mi a véleményetek erről?Szerintetek,ha még jövő Januárban kifizetem a bérleti díjat,akkor lehet rá esély,hogy visszakapom az én részemet(kaukciót),ami 115.000 Ft?Felmondási idő nincs feltüntetve a szerződésben,csak a közös megállapodás esetén bármikor megszüntethető,ahogy említettem fent.



2021. dec. 9. 16:10
 1/5 anonim ***** válasza:
9%

Kettőtökkel kötött szerződést, annak a szerződésnek rendelkeznie kell erről.

Egyébként már rég fel kellett volna hívjad már csak a macska miatt is.

2021. dec. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem rendelkezik erről a szerződés,de mindegy.

Igyekszek közös megállapodásba jutni a tulajdonossal,így bármikor(én általam)megszüntethető a szerződés(Részemről).

Az ismerősömnek legalább lesz ideje átgondolnia Decemberben,Januárban,hogy ő mit akar magával kezdeni.

A macska belső udvaron volt,nem volt a lakásban(Ezt figyelembe véve.)A macska tulajdonosa jelentkezett érte és elvitte.

Amint elvitte,akkor kezdődött a vita az ismerősömmel.

Ilyesmivel állt elő,hogy miért adtam oda egy ismeretlen személynek,aki nem igazolta semmivel,hogy az övé.

A válaszom erre az volt,hogy én elhiszem neki és nem vagyok rendőr az igazoltatáshoz.Azóta nem áll így velem szóba.

2021. dec. 9. 17:15
 3/5 anonim ***** válasza:
58%

Ferdítesz!

"Nem értette meg,hogy a tulajdonos nem engedélyezi az állattartást a saját lakásában."


"A macska belső udvaron volt,nem volt a lakásban"


Albérlettől függetlenül "macskaügyben" nem volt igazad és valóban nem jártál el kellő alapossággal. Még azt is el tudom ezek után képzelni, hogy kidobtad a macskát, vagy odaadtad egy kínainak, hogy főzzön belőle levest. De nem is ez a lényeg, mert nem ezt kérdezted.


Az eredeti kérdésedre, hogy mit fog reagálni a bérbeadó, nem lehet válaszolni, mert a fene tudja.

Beszéld meg vele!

2021. dec. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy közben változott de régebben a felmondás úgy volt szabályozva hogy tárgyhó 15.-ig kézhezvett felmondás, 30 napos felmondási idővel, következő hó végéig.


Tehát ha dec. 15-ig átadod a felmondásodat akkor január végén lép érvénybe.

Van még 5 napod, és tudd igazolni az átadást (tértivevényes levél).

2021. dec. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Most mi a kérdés?


Nyilván aki bérbe ad lakást, tisztában van vele, hogy nem örök életre veszik ki.

2021. dec. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!