Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ebben az estben követelhet...

Ebben az estben követelhet rajtam pénzt a tulajdonos?

Figyelt kérdés
Először egyedül béreltem egy lakást, aztán hozzám költözött a barátom a tulajdonos beleegyezésével, papíron én voltam a bérlő. Tönkrement a kapcsolatunk, én elköltöztem, ő maradt a lakásban, mivel határozott szerződés volt, és úgyis lejárt volna 2 hónap múlva, nem foglalkoztam a dologgal. Mindennek majdnem 3 éve. Nemrég megtudtam, hogy az exem sajnálatos módon fiatalon elhunyt sztrókban, és mivel előtte betegeskedett, állítólag nem fizetett rendesen. A családja nem veszi fel a kapcsolatot a tulajjal, ezért most engem fenyeget fizetési meghagyással, mondván én voltam papíron az utolsó bérlő (nem tudtam, hogy ők nem kötöttek új szerződést). Illetve velem akarja kiüríttetni a lakást, pedig többször elmondtam, hogy nincs kulcsom (a tulajdonos azt állítja neki sincs, és nem jut be a lakásba) miért is lenne? Ezt tényleg megteheti? Évek óta nem lakom ott, és tudott erről, de szerinte nem tudom ezt bizonyítani (egy másik lakásban van egy éve érvényes bérleti szerződésem, előtte Anyáméknál laktam)...Soha nem voltam bejelentve oda, még ideiglenesen sem, csak egy évek óta lejárt bérleti szerződése van velem, ami szerinte határozatlanba megy át ha nem hosszabbítottuk meg. Én ilyenről még nem hallottam. A közművek az tulaj nevén vannak. Hetek óta napi szinten zaklat.
2021. dec. 15. 15:33
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
80%
Nem megy át határozatlanban, csak ha a szerződésben ez külön ki van kötve. Egyéb esetben lejárt 2 éve. Ha ki is van kötve még mindíg tudod bizonyítani, hogy volt barátod lakott ott, éshogy a tulaj szóbeli szerződést kötött vele (ugyebár bankszámla kivonat stb ott van bizonyítéknak). Első körben annyi a dolgod, jogy ellentmondással élj ha fizetési meghagyást kapsz. Valószínűtlen, hogy perre menne.
2021. dec. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Hát szerintem kp fizetett nem utalással...
2021. dec. 15. 16:08
 3/21 A kérdező kommentje:
Állítólag a bérleti díjat fizette, csak a számlákat nem, és ezért nem tűnt fel a tulajdonosnak. Az meg végképp nem értem, hogy miért most pampog, hogy "le van lakva a lakás" miért nem járt ellenőrizni? Meg azt mondja elhagyta a saját kulcsát, ezért nem tud bemenni. Szerintem csak egy balekot akar akiből pénzt lehet valahogy kicsikarni...:(
2021. dec. 15. 16:25
 4/21 anonim ***** válasza:
68%
Ha te voltál a bérlö a szerzödés szerint és nem mondtad föl a bérletet, akkor jogos a követelése.
2021. dec. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
55%

Ha a tulajdonos tudta nélkül elhagytad a lakást egy élő szerződéssel a hátad mögött, akkor mi a fenén csodálkozol?

Ha a szerződést nem mondtad fel, papíron te vagy a bérlő és bérlőként jogodban áll nem ott tartózkodni, de ez a lényegen mit sem változtat.

Az sem bizonyít semmit, hogy neked van másik bérelt lakásod is, mert lehet 100 is, ebben nincs korlát.

Nagyon-nagyon jó ügyvédre lesz szükséged, hogy kimássz ebből!

2021. dec. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
15%

2: Úgy, hogy 3 éve nem járt a lakásban és nem is találkozott a bérlővel?...

Mert ugye nem tudja, hogy új bérlője van.

2021. dec. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Megvan még a szerződés?Azt kéne először is megnézni, hogy mi van benne. Ha neked nincs meg, kérd meg a tulajt, hogy küldje át…hátha neki sincs meg már :)


Ha megvan, akkor olvasd át alaposan, különös tekintettel arra, hogy valóban meghosszabbodik-e egy év után. Ha igen, akkor sajnos az a helyzet, hogy élő szerződése van veled. Ha így van, nézd meg azt a részt, ami a közműszámlák fizetésére vonatkozik: neki van-e ellenőrzési kötelezettsége? Ha igen, és elmulasztotta, akkor esetleg lehet keresnivalód. Pl késedelmi kamat már az ő sara lehet…Ha nagyon sok tartozás halmozódott fel és élő szerződésed van, akkor javaslom, keress fel ügyvédet. Először is fel kell valószínűleg mondani s szerződést és ki kell találni valami védekezést.

2021. dec. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
39%
Azt írja határozott volt a szerződés! Ha ez tényleg így volt megszűnik magától, ha nem újítják meg. Akkor ennyi erővel bármelyik exbérlőre ráfoghatja évekkel később a tulaj, ha utána van egy nem fizető, rossz bérlője, hogy ott ő lakott még x évig ott és fizessen ő? Sőt továbbmegyek, ha ugye semmilyen szerződés nincs (mit sajnos sok esetben Magyarországon) akkor bárki random bárkire ráfoghatja, hogy ott lakott a lakásába, fizessen, mert szóbeli megállapodás volt? A tulajnak hogy nem tűnt fel, hogy 3 éve más lakik a kégliben? Ha kp-val fizetett az illető, sose találkoztak? A lábtörlő alatt hagyta a pasas a pénzt vagy mi? Ha utalással, nem tűnt fel, hogy 3 éve más utal? Honnan tudja, hogy a bérlője meghalt, ha nem ismeri a családját? Ha azt hitte a kérdező a bérlője akkor meg mit izgatja, hogy a pail meghalt? Miért pont most került elő nála ennyi év után?
2021. dec. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Évente hoszabbítottunk a szerződést, miért pont akkor ment volna át határozatlanban? (nem, sajnos nincs már meg) Egyébként szóban elhangzott, hogy az exemmel "okosban" oldották meg a dolgot (engem ugye annó erre nem tudott rávenni), de őt ez nem érdekli, látni akarja valakitől a pénzét...Nem kellet volna amúgy adót fizetnie...? Pontosan tudja, hogy nem én laktam ott!
2021. dec. 15. 18:46
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Igen, azt írja, hogy határozott volt, de a bérbeadó állítása szerint volt egy olyan kitétel, hogy egy év után határozatlanná válik - ezt meg kellene nézni. Nem az a lényeg, hogy ki, mire emlékszik, hanem, hogy mi van a szerződésben.
2021. dec. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!