Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogosan követelhetnek rajtam...

Jogosan követelhetnek rajtam közműtartozást, ha időközben a lakás már többször tulajdonost váltott?

Figyelt kérdés

10 éve eladtam egy örökölt lakást, ami azóta többször tulajdonost váltott, viszont a közmű átíratás elfelejtődött, ezért az még mindig az elhunyt nevén volt. Ezt abból tudtam meg, hogy nem fizetett be számlákat az egyik új tulajdonos, a követelést eladták egy cégnek, ami engem keresett meg azzal, hogy még mindig az elhunyt örökhagyó nevén van a közmű, ezért nekem kell helytállnom a tartozásért.


Szerintetek ez jogos, hogy több tulajdonosváltás után engem keresnek meg, és nem azt, akié a tulajdoni lap szerint volt az ingatlan akkor, amikor a tartozást csinálták?



2018. szept. 10. 07:00
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

"viszont a közmű átíratás elfelejtődött"

Innentől kezdve kár bármilyen jogosságról beszélni.

2018. szept. 10. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
A tartozást nem az elhunyt csinálja, akinek a nevén van. Ilyenkor ha meg kell keresni valakit, akkor azt kell, akié a lakás volt az adott időben, nem azt, akinek 10 éve semmi köze nincs az ingatlanhoz, nem?
2018. szept. 10. 07:29
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs átíratva akkor szerinted kitől kérnék a tartozást?10 év alatt eszedbe sem jutott bemenni a közműcéghez és vinni a tulajdoni lap másolatát és ha az új tulajdonos nem íratta át akkor Te megtedd?
2018. szept. 10. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Így van, meg kellett volna tenni, csak elfelejtődött. Hogy kitől kérnék a tartozást? Attól, aki az ingatlant tulajdonolja. Rajta van a tulajdoni lapon, hogy ki vette meg. Logikus, hogy az fogyaszt, akié az ingatlan, nem az elhunyt, és nem az, aki 10 éve eladta.
2018. szept. 10. 07:54
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
A közműcég nem néz tulajdoni lapokat,a tulajdonos kötelezettsége átíratni a saját nevére.Egy közműcég hogyan tudná szerinted nyomon követni a tulajdonosváltozásokat?A Te felelősséged is,mert már régen lépned kellett volna,ha a vevő nem tette meg.
2018. szept. 10. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
A behajtócég, akinek eladták a tartozást megnézheti a tulajdoni lapot. Nekik jeleztem, hogy már 10 éve nincs közöm a lakáshoz, nézzék meg a tulajdoni lapon, ott van, bárki lekérheti online, hogy ki a tulajdonos, ott van minden adata. De ők erősködnek, hogy én fizessek, akkor is, ha egyértelmű, hogy már régen más lakik ott.
2018. szept. 10. 08:19
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Értetlen vagy. De ez nem a mi problémánk. Volt(van) egy szerződésed a szolgáltatóval. Ezt te nem módosítottad, mikor változás történt. Szerinted kitől kellene kérnie, kitől kérheti?
2018. szept. 10. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Nekem nem volt szerződésem velük soha, nem is laktam a lakásban soha. Az elhunytnak volt szerződése, az ő nevén van most is. Az én nevemen soha nem volt a szerződés.
2018. szept. 10. 08:27
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Az elhunyt nevén van minden közmü, ezért töle - illetve az örököstöl követelik a tartozást. Ez teljesen szabályos és természtes, sem a közmüüzemeknek, sem a végrehajtó cégeknek nem kötelessége utána járni, hogy tényleges ki csinálta az adóságot, söt joga sincs hozzá, hogy a tulajdoni viszonyokban turkáljon.

Ha nem irattad át a közmüveket, akkor ki kell fizetned a tartozás, és minél elöbb, mert ha nem, akkor egy csomó kamat meg egyéb is rájön és a végén rámegy a gatyád is.

FIzess és utána minél elöbb intézked, hogy megváltozasd a közmüveknél a nevet. Meg tanulj belöle, hogy ilyen nem "felejtödhet el"!

2018. szept. 10. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Az számít,hogy Te örökölted a lakást,onnantól kezdve neked kötelezettségeid is vannak,nem csak az örökség illet meg hanem egyéb kötelezettségeid is vannak.Régen intézkedned kellett volna,a saját felelősséged nem kérdőjelezhető meg.
2018. szept. 10. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!