Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Valakinek van olyan lakása,...

Valakinek van olyan lakása, amit Pesten bérelhetnék max. 1 havi kaucióval vagy van jó ötlete, hol találok valami jó helyet?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ez nem jófogás, és tudom, hogy a google-t használva egy csomó hirdetés elém bukkan, de már több mint egy éve keresek megfizethető, és talán nem is a pénz most a legfontosabb, hanem hogy lakható helyet Pesten belül. Nincsen bajom a 8. és a 9. kerülettel, de lakhatás szempontjából én kerülném.


Azért írtam ide a kérdésemet, mert így közvetlen tudok beszélni olyan emberrel, aki talán tud segíteni vagy ha nem is tud, de legalább esélyt adtam arra, hogy találjak olyan embert, aki segíthet.


Szociális és anyagi szempontból szeretnék Pestre költözni, ugyanis majdnem minden barátom pesti, és ahol élek, nem sok lehetőségem van dolgozni, most online dolgozom. Viszont Pesten lenne bőven erre lehetőségem.


Az első hónapra maximum 200 ezret tudnék rászánni jelen esetben, de a kaucióval sem lenne semmi problémám, ha meg lehetne egyezni a bérbeadóval, hogy a kaucióra kapjak valamennyi időt, és utólag pótoljam, más szóval törlesszem.


Igényes, normális vagyok, ha velem is azok, és nem az a lényeg, hogy nagyon vagány kinézetű lakást találjak, hanem hogy hosszabb távon élhető környezetet biztosítson. Találtam már párat, de borzasztóknál borzasztóbbak voltak, és hogyha ezt más meséli nekem, még a legjobb barátomnak is nehezen hittem volna el.


Az egyik lakás olyan kicsi volt, mintha szoba lenne (ez a hirdetésből nem derült ki), 65 ezer lett volna havonta, plusz 100ezer ft kaució. Annál a szobaszerű lakásnál egy disznóól igényesebben nézett ki, és ez komoly. Azért hülye nem vagyok, hogy minden szart elfogadjak ennyi pénzért, és még fizettem is volna ennyit, ha olyan lett volna a lakás. A másik meg szoba volt (nem lakás) és a föld alatt (pince) volt, de az is kb. 60ezer körül lett volna havonta, plusz 10ezer ft kaució.


Semmi bajom azzal, hogy ennyit kell rászánni havonta, és hogy van kaució is, de van különbség, hogy valami drága, de kifizetődő vagy drága, de egy józan ember ötezret sem adna érte.


Tud valaki jó ajánlatot vagy van olyan ember, akinek van kiadó lakása? (Lakás és nem szoba)


A segítséget előre is köszönöm! :)



2022. jan. 6. 20:18
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
65 ezer az Pesten ingyen van, ha disznóól, úgy is. Szabd az igényeidet a pénztárcádhoz.
2022. jan. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Facebookos albérletes csoportokban nézelődj. Az árak sajnos ilyenek Budapesten, muszáj kompromisszumot kötni. A kauciónak meg pont az a lényege, hogy előre adod oda, ha több mint egy év alatt nem sikerült rá összespórolni akkor nem igazán értelek...
2022. jan. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A dok pesti barátod gondolom 1 hónapra be tud fogadni
2022. jan. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

65 ezerért szobát is ritkásan kapsz, azok is már 70-80+rezsinél és két hó kauciónál indulnak.

Lakások 120-140+rezsi, 2 hó kauciónál indulnak. Ne reménykedj havi 65 ezerből normális szállásban, mert nincs.

2022. jan. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
18%

Mivel nagyon lent vannak a bérleti díjak a vételárakhoz képest, inkább pont hogy abba az irányba mozdul a helyzet, hogy a tulajok megbarátkoznak az alacsonyabb bérleti díjjal - nagyon jó, nagyon bebiztosított bérlő esetén -, de a kaució akkor inkább már 3 havi legyen.

Van, aki ad ki még kaució nélkül is, nem igazán hiszem, hogy pár ezer óra kereséssel nem futottál bele ilyenbe. Pláne szobákat szoktak így kiadni, nem ritka.

2022. jan. 7. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%
5, "nagyon lent vannak a bérleti díjak a vételárakhoz képest" ezt úgy mondod, mintha olcsók lennének a bérleti díjak, és nem a vételárak lennének elszállva az eszement mértékű spekuláció és befektetési célú lakásvásárlás miatt, miközben az újdonsült földesurak a beszedett lakbérből törlesztik az olyan lakásra felvett hitelt, amiben ők maguk soha nem terveznek lakni.
2022. jan. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem airbnb-n nézegess, ők nem kérnek kauciót.
2022. jan. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

"nagyon lent vannak a bérleti díjak a vételárakhoz képest" ezt úgy mondod, mintha olcsók lennének a bérleti díjak, és nem a vételárak lennének elszállva az eszement mértékű spekuláció és befektetési célú lakásvásárlás miatt,"


Nem, nem úgy mondom, semmilyen módon nem értékeltem vagy indokoltam, tényt közöltem, ráadásul olyat, ami egyezik a te meglátásoddal is.

Nem tudom, mit kell fantáziálgatni rólam és kötözködni és belepfázni 2 ember kommunikációjába harmadikként.

Nem veled beszélgetek, nem a te problémádat akarom megoldani, nem te vagy a Kérdező.

Majd tegyél fel egy MÁSIK kérdést a te problémádról, és akkor neked is fognak segíteni.

2022. jan. 8. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ez egy nyilvános, publikus fórum, bárki hozzászólhat. Az égvilágon semmit nem fantáziálgatok rólad, árnyaltam a képet amit írtál. Ha érzékenyen érintett amit írtam, az igazán nem az én hibám :)
2022. jan. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Az agglomerációt próbáld meg... Bp. belsejében ennyiért nincs, ez a realitás... de pl. Fótról a Nyugatiba 30 perc alatt bejutsz vonattal, és sűrűn járnak a vonatok...
2022. jan. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!