Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Budapesten miért szálltak el...

Budapesten miért szálltak el ennyie az albérlet árak is?

Figyelt kérdés
A közeljövőben tervezem a felköltözést Pestre és elkezdtem nézegetni az albérleteket, de valami borzalom. Azt hittem, hogy 120-140 ezer között egy 30-40 négyzetméteres normálisan felszerelt kulturált lakást lehet majd találni, de nagyon nem ezt tapasztalom. Ebben az árkategóriában vagy teljesen bútorozatlan (konrétan üres) lakások vannak vagy pedig a nagymama iskolás korából megmaradt bútorok és gépek. Pedig nem is az elit kerületekben keresek, ami még magyarázatot adna erre. Ami tényleg elfogadható lakás, amiben szívesen élnék és még akkor se luxus körölményekről beszélünk, csak ami jelenleg itthon is van az 180, de inkább 200 ezer forint körül van. Persze 2 havi kaució kell, erre jön még a rezsi és egyéb költségek, nyilván kajára is költeni kellene, ruházkodni stb. Ha így számolok havi szinten legalább 350, de inkább 400 ezer elmenne. Csak szerintem szürreális ez?

2022. jan. 22. 17:33
1 2
 1/14 anonim válasza:
82%

Szürreális igen, kb az ingatlan árak elszállásának meg az inflációnak a hozadéka.

Mindenki várja az ingatlanpiac összeomlását mert az majd szépen lejjebb tornázza az albérlet árakat is, csak ki tudja mikor kerül erre sor.

2022. jan. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
81%

Nem tudom hogyan keresel. Random beírtam XI. kerületet és az általad megadottakat, volt vagy 50 találat amiben elég sok normálisan bútorozottat látni. És ez csak 1 kerület.

[link]

2022. jan. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
96%

Tegyük hozzá Budapesten nem "elszálltak" az albérlet árak, hanem mindig is magasak voltak.


Átlag vidéki embernek soha nem volt egyszerű Budapestre kerülni és megélni albérlet mellett.

2022. jan. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
96%

"csak ki tudja mikor kerül erre sor."


Kb. semmikor. A nagy összeomlás inkább annyi lesz, hogy csökken a növekedés üteme, amikor megszűnik az n+1 állami pénzosztás. De nem fog visszajönni a 9 milliós Zuglói panellakások kora... (Most 32 millió ugyanez.)

2022. jan. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
57%

Azért szálltak el az árak, mert minden vidéki fel akar jönni Pestre és ezzel felnyomtátok magatoknak az árakat!

Kínálat, kereslet!

2022. jan. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
91%
Érdekes. Én tagja vagyok jó pár albis facebookos csopprtnak, ott szoktam látni a megadott árkategóriában normálisan kinéző garzonokat. Memcsak nagymama-bútorokkal. A 180-200 ezres kategória az már az újépítésűek ára. Mi az igényed? Belinkelnél egyet?
2022. jan. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
61%

5. Rosszul látod. Budapest népessége csökkenőben van. És ezt nem én találom ki.


[link]


Lehet rengeteg vidéki Pestre akar menni, de rengeteg pesti pedig költözik kifelé Pestről. (Pl. az agglomerációba, vagy a Balatonra, stb.)

2022. jan. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
78%

"Budapest népessége csökkenőben van. És ezt nem én találom ki."


Az a szitu, hogy a modern világban a népszámlálás adatai egyre kevésbé alkalmasak a települések népességének megállapítására.

A bérbeadók 90+%-a nem engedi hogy bejelentkezzenek az albérlők az ingatlanba, így a vidékről felköltözött emberek jelentős része is papíron vidéken lakik tovább.


Aki viszont Bp-ről elköltözik vidékre, annak jelentős része vásárol, ergo a saját tulajdonába bejelentkezik majd.


4 évig laktam Győrben kollégiumban, az év jelentős részét ott töltöttem én is, de volt, aki szept odaköltözött és hazament júliusban. Mégis a népszámlálás során a saját lakóhelyünkre lettünk számolva, ahol megfordultunk évente 2 hónapot...

2022. jan. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
52%

8. Értem. De akkor minden ilyen írás hazugság?


[link]

2022. jan. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

#9:


Neeeem, nyilván egyértelmű, hogy fogy a lakosság általában országos szinten is. Inkább a fogyás üteme/mértéke a kérdéses szerintem.


Mert ha megnézed Budapest lakosság-fogyását a grafikonon, az alapján kb 1,5 nagyobb kerületnek teljesen néptelennek kellene lennie. Ez pedig nyilván nincsen így...

2022. jan. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!