Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Volt aki megbánta a lakáskiadá...

Volt aki megbánta a lakáskiadást anyagi haszonszerzés céljából? Ha igen, mi volt az oka?

Figyelt kérdés

2022. febr. 17. 21:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%

Igen, például én.

Nagyon szép állapotban adtam át, annyi volt hogy egy falra rácsöppent régebben kakaó..

2 év után úgy kaptam vissza, hogy a felújítási díj kb. annyi, mint amit kaptam.

2022. febr. 17. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Házat adtam ki. Elmaradtak lakbérrel rezsivel. Éjjel költöztek ki hogy észre se vegyem. Már úton voltak kikötni áramot villanyt. 80 ezret fizettem be rezsire egy nap alatt 15 éve hogy ki ne kössenek mindent . Megfogadtam többet soha. Aztán mégis de a következő lakókat már leinformáltam. Nem is volt velük gond soha. Végül nekik is adtam el az ingatlant.
2022. febr. 18. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Rokonom járt így, hogy felhalmoztak tartozást, amit ígérgettek, hogy majd következő hónapban, de aztán leléptek. Sőt egy festményt is elvittek, bár persze butaság volt otthagyni.
2022. febr. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van egy panelom amely jelenleg üres. Előző albérlőket 1 évig nem tudtam kirakni, több milliós kár keletkezett, aminek egy részét már visszakaptam bírósági úton. De teljesen fel kellene újítani hogy újra kiadhassam, ami újabb több millió forintba kerülne, amit sosem termelne ki az albérlet, ha havi 80 000 ft bérlettel számolunk.
2022. febr. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
84%

Én is azt gondolom, hogy nagyon meg kell nézni kinek! Mi is jártunk már rosszul, nem fizették az oda érkező csekkeket.


4-es ez nagyon rosszul hangzik!:( Bp.? Miért nem adod ki úgy, hogy aki ki szeretné venni az végezze el a felújítási munkálatokat, cserébe addig nem fizetne bérleti díjat?

2022. febr. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

5:

Ez csalásra adna lehetőséget: többet mond a felújításra, mint amibe valóban belekerül.


Amúgy meg nem véletlen kérnek a bérbeadás pillanatában több havi kauciót. Ez -valamennyit- fedez az okozott károkból.

Amúgy meg olyan ügyvédtől hallottam, aki bérbeadási szerződésekkel foglalkozik, hogy vannak már jólismert figurák, akik szinte sportot űznek a bérelt lakás fizetés nélküli használatából. A bérbeadó -rossz, vagy hiányzó írásos szerződés hiányában- kénytelen eltűrni az ottlakást. (Pl. nem tilthatja ki a bérleményből, nem cseréltethet zárat stb.) Ezek persze nem általánosak, de ilyen is létezik.

2022. febr. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit off topic, mert nekem meg nincs lakasom. De nalunk a tulaj ugy csinalja, h hozza mennek a csekkek, minden honap 10en eljon, megmutatja h aktualisan mennyit kell fizetnunk, mi meg odaadjuk.

Nekunk is jo, mert nem kell rohangalni csekket fizetni, de neki is, mert nem kell aggodnia, h befizetjuk e a csekkeket vagy sem.

2022. febr. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
86%

Ha minden hónapban kiküldené a főgáz/MVM/díjbeszedő/vízművek a csekket, akkor ez utóbbi működne is..

De (mint tulaj, aki kiadná a lakást mondom) a csekkek teljesen random módon érkeznek, ha egyáltalán érkeznek.. aztán például nálam tavaly az ELMŰ küldött egy csekket 130.000 forint tartozásról csak úgy, hogy annyi az elmaradásom. Közben például most 3. hónapja nem kaptam tőlük semmi csekket.

A vízművek még ennél is rosszabb..

2022. febr. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
6-os természetesen mindent számlákkal kell ilyen esetben igazolni, a saját kezű munkák értékét pedig értékbecslő szokta felmérni és meghatározni.
2022. febr. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Végülis nem bántam meg, csak igazából olyan hú, de sok hasznom nem keletkezik belőle, mert a bérleti díjt egy az egyben elteszem felújításra. Havi 130-ból adózás után marad kb 110 (+ kommunális adót, biztosítást fizetek), ha csak a konyhát újítom fel, az már másfél évi lakbér. Persze jó,mert a lakás értéke folyamatosan növekszik (felújítás után meg pláne), de messze nincs benne akkora haszon.
2023. okt. 14. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!